fc5 motor suyu seviyesi ve yağ çubuğu

Aracınız
Civic FC5 2018
merhaba;
su seviyesini kontrol edeyim dedim fakat dışardan suyun seviyesi görünmüyor flaşla felan baktım göremedim kapağı açıp bakayım dedim onu da açamadım çevirdikten sonra iyice zorlayıp çektirmek mi lazım nasıl açılıyor o kapak.

birde yağ çubuğunu kontrol ettim yağın rengi çubukta ayırt edilmiyor eksikse felan nasıl anlayacağım?

Aracınız
Su seviyesi disaridan net şekilde görünüyor aslında, dogru yere baktiginizdan emin misiniz? Kapağı açmak için aşağı bastırarak çevirmek gerekiyor,
Yağ seviyesi doğru biraz zor görünür, usulü söyle çubuğu çıkarın, bir peçete ile turuncu kısmı silin, tekrar yerine takip çıkarın, bu durumda daha belirgin olur yağ seviyesi, yakından bakınca net görünür,
Not yağ seviyesi ve şu seviyesi motor soğuk ve kapalı iken ölçmek gerekir sağlıklı olması icin

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2018
Su seviyesi disaridan net şekilde görünüyor aslında, dogru yere baktiginizdan emin misiniz? Kapağı açmak için aşağı bastırarak çevirmek gerekiyor,
Yağ seviyesi doğru biraz zor görünür, usulü söyle çubuğu çıkarın, bir peçete ile turuncu kısmı silin, tekrar yerine takip çıkarın, bu durumda daha belirgin olur yağ seviyesi, yakından bakınca net görünür,
Not yağ seviyesi ve şu seviyesi motor soğuk ve kapalı iken ölçmek gerekir sağlıklı olması icin

sol taraftaki metal kapaklı kısım değil mi?
su seviyesi dışardan net şekilde görülüyorsa benim araçta su kalmamış o zaman bende hiç hareket yok o kadar salladım.

Geri