Civic FC5 Fc5 otomatik şanzıman vuruntu hissi

Aracınız
arkadaşlar merhaba araçta genelde 60 ve 100-110 kmlerde sabit hızla giderken (özellikle yokuş çıkarken) vuruntu hissediyorum. bana araç vites düşüyormuş gibi geliyor ama vites yükseltirken hiç hissettirmeyen bir aracın düşerken bu hissi vermesi bana pek normal gelmedi. gelecek ay aracın bakımı var. Tekbaş a söyleyeceğim ama muhtemelen bana yine bu normal bir durum diyerek geçiştirecekler. merak ettiğim şey bütün fc5ler mi böyle yoksa bizimki bana göz mü kırpıyor?

arkadaşlar merhaba araçta genelde 60 ve 100-110 kmlerde sabit hızla giderken (özellikle yokuş çıkarken) vuruntu hissediyorum. bana araç vites düşüyormuş gibi geliyor ama vites yükseltirken hiç hissettirmeyen bir aracın düşerken bu hissi vermesi bana pek normal gelmedi. gelecek ay aracın bakımı var. Tekbaş a söyleyeceğim ama muhtemelen bana yine bu normal bir durum diyerek geçiştirecekler. merak ettiğim şey bütün fc5ler mi böyle yoksa bizimki bana göz mü kırpıyor?

Vites düşürürken şöyle biraz arkaya yaslaması normal

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

Aracınız
sabit giderkende olan birşey o. vtec teklemesi diyorlar. uzun yolda daha çok hissediyorsun kilometrelerce aynı rakımda dümdüz gitsende :) arabanın kalp atışı diye avut kendini benim gibi :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

https://www.civictr.com/showthread.php/301-Civic-Fb7-Eco-Anlık-Tekleme-Sorunu

Aracınız
benim aracımda da dediğiniz vites geçişi hissediyorum. Ben devir saatine baktığımda ikinin hemen altında olduğunda yaşıyorum. Gözlemlediğim kadarıyla sanki vites geçiyor tam o sırada gazdan ayağını çekiyorsun tekrardan geçiyor gibi geliyor bana.Olayı anlamaya çalışıyorum.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
benim aracımda da dediğiniz vites geçişi hissediyorum. Ben devir saatine baktığımda ikinin hemen altında olduğunda yaşıyorum. Gözlemlediğim kadarıyla sanki vites geçiyor tam o sırada gazdan ayağını çekiyorsun tekrardan geçiyor gibi geliyor bana.Olayı anlamaya çalışıyorum.

FC5 CVT şanzımanı vites geçme mantığıyla çalışan bir şanzıman değil, muhtemelen sizin yaşadığınız lpg li araçlarda hissedilen vtec teklemesi denilen olay.

Aracınız
Civic FC5 2019
Normal olduğunu düşünüyorum, özellikle 100-110 civarı yokuş aşağı giderken gazı keserseniz çok hafif bir sarsıntı oluyor. Zamanla alışılıyor insan :)

Aracınız
Civic FC5 2020
Aynı sorunu bende yaşıyorum, gerçi sorun sayılır mı bilemedim herkeste varmış. Vites yükselttiğimde olmayıp düştüğünde olması da ilginç

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar bence ciddi bi sorun alışmaya çalışmayın derim. Kilometre yükseldikce benzindede hissediliyor ve çok daha belirgin hale geliyor. Öyle bir vuruyorki anlık şanzımana ve aktarmaya zarar vermemesi imkansız. Usta bobinlerden kaynaklanıyor olabilir dedi. 4 bobini bujiyi orjinali ile değiştirdim. Sibop ayarı yapıldı ama hala devam ediyor bi çözüm bulamadım. Aracım 2017 eco elegance 133 binde

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar bence ciddi bi sorun alışmaya çalışmayın derim. Kilometre yükseldikce benzindede hissediliyor ve çok daha belirgin hale geliyor. Öyle bir vuruyorki anlık şanzımana ve aktarmaya zarar vermemesi imkansız. Usta bobinlerden kaynaklanıyor olabilir dedi. 4 bobini bujiyi orjinali ile değiştirdim. Sibop ayarı yapıldı ama hala devam ediyor bi çözüm bulamadım. Aracım 2017 eco elegance 133 binde
aracım 14 binde, aynısı ben de de var. 2017 eco elagans vardı, onda da vardı. kronik sorun

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri