Fc5 otomatik vites gecislerde vuruntu yada sert gecis

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Genelde çoğu kişi Cvt' nin vites geçişinin olmadığını, geçişlerin hissedilmemesi gerektiğini söylüyor.

Henüz FC5' e tam olarak alışamadım. Fakat seyir halindeyken fd6' ya göre vites geçişi daha az hissediliyor. Fd6' da yüksek devirde vites attığında bariz belli oluyordu. Fd6 aracımda p,r,n,d geçişlerinde dediğiniz durumu yaşıyordum. Park halindeki p,r,n,d geçişlerinde bir miktar vurma hissiyatı bana göre normal gibi. Sonuçta araç yüke biniyor ve vites konumuna göre ileri yada geriye gitmek istiyor.
Araç yürürken vites geçişleri hissettirmiyor evet ama araç durur pozisyonda p den r d veya s moda aldığında vuruntu değilde gitmeye çalışıyormuş gibi oluyor bunu bende sorun sanıyordum 2 farklı servise gittim 2022 2021 2020 model araçları denettirdiler sıfır km hepsinde aynısı oluyor. herhangi bi sorun yok yani merak etmeyin hocam

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Araç yürürken vites geçişleri hissettirmiyor evet ama araç durur pozisyonda p den r d veya s moda aldığında vuruntu değilde gitmeye çalışıyormuş gibi oluyor bunu bende sorun sanıyordum 2 farklı servise gittim 2022 2021 2020 model araçları denettirdiler sıfır km hepsinde aynısı oluyor. herhangi bi sorun yok yani merak etmeyin hocam
Sıfır km.de de öyleyse sorun yok hocam. :)

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
CVT şanzımanın karakteristiğinden olsa gerek.Aracınıza alışmayla alakalı,bizde daha önce Qashqai almıştık,alışamayınca satmıştık.

Geri