FC5 Ses Sistemi Hk.

Aracınız
Civic FC5 2018
Tüm forum üyelerine selamlar. 1700 - 1800 TL'ye, Subwoofer - Amfi - Kablo setinden oluşan bir sistem yapmak mümkün müdür?
Eğer mümkünat var ise ürün önerir misiniz? Bana en mantıklı geleni JBL 1214 oldu, RMS düşük ancak tonlamalar güzeldi. İlerleyen zamanlarda kompenant veya midrange takabilirim.

gunesec

Özel Üye
Önceliğiniz ne? Kaliteli,berrak ve doygun ses mi? Yoksa apaçi işi güm güm güm gezmek mi??

İşin temeli ana ünite hocam. Dediğimiz fiyata alınabilir belki ama ne alırsanız alın,önceliğiniz amfi olsun. Multimediayı değiştirecek misiniz? Değişmeyecekse DSP li amfi alın,evladiyelik olur ayrıca ses işlemcili olduğu için hoparlörlere giden frekans ayarlarını da en ince ayrıntısnıa kadar yaparsınız. Uygun frekansı uygun hoparlöre yönlendirirseniz inanılmaz fark yaşarsınız.
Ses sisteminiz çağ atlayacaktır.

Bu işler biraz maddiyat istiyor, kapı içleri yalıtım şart ayrıca.

Jbl1214 30cm sub, kabimiyle beraber bagajda epey yer kaplar.

Daha basit derseniz dahili amfili sublar var. 20cm de yeterli gelir.

Bu yaz benim de aklımda var bir şeyler nasipse yapacağım bakalım?

Aracınız
Civic FC5 2018
Önceliğiniz ne? Kaliteli,berrak ve doygun ses mi? Yoksa apaçi işi güm güm güm gezmek mi??

İşin temeli ana ünite hocam. Dediğimiz fiyata alınabilir belki ama ne alırsanız alın,önceliğiniz amfi olsun. Multimediayı değiştirecek misiniz? Değişmeyecekse DSP li amfi alın,evladiyelik olur ayrıca ses işlemcili olduğu için hoparlörlere giden frekans ayarlarını da en ince ayrıntısnıa kadar yaparsınız. Uygun frekansı uygun hoparlöre yönlendirirseniz inanılmaz fark yaşarsınız.
Ses sisteminiz çağ atlayacaktır.

Bu işler biraz maddiyat istiyor, kapı içleri yalıtım şart ayrıca.

Jbl1214 30cm sub, kabimiyle beraber bagajda epey yer kaplar.

Daha basit derseniz dahili amfili sublar var. 20cm de yeterli gelir.

Bu yaz benim de aklımda var bir şeyler nasipse yapacağım bakalım?
Hocam ne kadar genç olsam da mahallede son ses gezmekten - gezilmesinden nefret ederim ? Benim amacım ilk baştaki bütçemle güzel bir subwoofer alıp tatminkar hala getirmek. Sonrasında kaliteli bir midrange veya kompenant takımı ile güçlendirmek. Ana ünite olarak sonradan taktırdığımız multimedya mevcut. Küçük subwooferlerden yüksek RMS olanı var mıdır?

gunesec

Özel Üye
Var tabi, ayrıca tek bir marka üstüne odaklanmayın. JBL olmaz da başka marka olur. 20-25-30cm olanlara kabiniyle beraber bagaja koyup denemek lazım. Kulağınıza en güzel geleni alın.

Şahsi görüşüm slim tip wooferlardan uzak durun. düşük frekanslarda diğer büyük tiplere göre derin bas veremiyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Var tabi, ayrıca tek bir marka üstüne odaklanmayın. JBL olmaz da başka marka olur. 20-25-30cm olanlara kabiniyle beraber bagaja koyup denemek lazım. Kulağınıza en güzel geleni alın.

Şahsi görüşüm slim tip wooferlardan uzak durun. düşük frekanslarda diğer büyük tiplere göre derin bas veremiyor.
Hocam Reiss HK8 20 cm subwoofer videolarını izledim hoşuma gitti. Tabii ki realde de bir dinlemek lazım. Benim amacım arabayı yıkarken falan vakit geçsin, bazen buluşmalarda falan takılmalık bir sistemim olsun. Yoksa son ses dolaşmak gibi bir amacım yok. Tatminkar seviyeye gelsin yeter.

Aracınız
Civic FB7 2012
Tüm forum üyelerine selamlar. 1700 - 1800 TL'ye, Subwoofer - Amfi - Kablo setinden oluşan bir sistem yapmak mümkün müdür?
Eğer mümkünat var ise ürün önerir misiniz? Bana en mantıklı geleni JBL 1214 oldu, RMS düşük ancak tonlamalar güzeldi. İlerleyen zamanlarda kompenant veya midrange takabilirim.
Zamanında uğraşmıştık.
Adımla arama yapabilirsiniz. Değerli üyelerden ciddi katkılar gelmişti.
Ancak dediğiniz rakamlar 200 USD falan yapıyor. Pek bir beklentiniz olamaz bu bütçeyle, maalesef. Hele DSP ile, gümbürdemeyen, kaliteli bir sistem için sadece işçilik parasına bile yetmeyebilir.
Söylemem gerekiyor ki, sadece malzeme değil, bilgili bir ustanın elinden çıkacak tesisat ve ön hazırlıklar (kapılara yalıtım, kablolara düzgün güzergah...) şart.
Yukarıda andığım yazılarımızdaki Sony anfi zamanla bozuldu ve yerine koyduklarımda ustalar motor sesini kesemediler. Sony kendini belli ediyordu ama şimdi fiyatlar yukarıda. Kendi yaptığım basit anfi ile 50 liraya aynı cızırtılı sesi alabiliyorum, 500 liraya dandik anfiye para vermek yerine.

Aracınız
Civic FC5 2018
Zamanında uğraşmıştık.
Adımla arama yapabilirsiniz. Değerli üyelerden ciddi katkılar gelmişti.
Ancak dediğiniz rakamlar 200 USD falan yapıyor. Pek bir beklentiniz olamaz bu bütçeyle, maalesef. Hele DSP ile, gümbürdemeyen, kaliteli bir sistem için sadece işçilik parasına bile yetmeyebilir.
Söylemem gerekiyor ki, sadece malzeme değil, bilgili bir ustanın elinden çıkacak tesisat ve ön hazırlıklar (kapılara yalıtım, kablolara düzgün güzergah...) şart.
Yukarıda andığım yazılarımızdaki Sony anfi zamanla bozuldu ve yerine koyduklarımda ustalar motor sesini kesemediler. Sony kendini belli ediyordu ama şimdi fiyatlar yukarıda. Kendi yaptığım basit anfi ile 50 liraya aynı cızırtılı sesi alabiliyorum, 500 liraya dandik anfiye para vermek yerine.
Hocam yer sıkıntımız vardı diye 20 cm'ye kadar düştüm sub için ancak o da yetersiz kalıyor. Amfi konusunda ben kaliteli bir şey istiyordum ancak pek mümkün değil gibi. Şuan ki kur ile rahat 5 milyara yakın sağlam bir sistem yapılır gibi. O yüzden bu işi erteleyeceğiz gibi gözüküyor. Çok teşekkür ediyorum.

Geri