Civic FC5 FC5 Ses Yalıtımı - Bitüself + Kauçuk yanmaz köpük

Aracınız
Civic FC5 2017
siz yaparken ilk bu spreyı sıkın sonra kurusun bekleyin sonrasında bitüself i yapıstırın ve üstüne su gecırmez tutmaz dbRubber i kaplayın kapı inanılmaz toklaşıyor aracı yıkarken bıle fark edılıyor o bölgede yalıtım oldugu .

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
şu davlumbaz içlerine yalıtım yaptırdım sanayide fakat yol sesi malesef halen var, bu da demek oluyor ki bu aracın yol sesi kronik, :(

vaktim olursa şu kapı için bişeyler yapacağım en azından tok sesle avunurum :D

Aracınız
Civic FC5 2017
şu davlumbaz içlerine yalıtım yaptırdım sanayide fakat yol sesi malesef halen var, bu da demek oluyor ki bu aracın yol sesi kronik, :(

vaktim olursa şu kapı için bişeyler yapacağım en azından tok sesle avunurum :D
davlumbaz içine yalıtım yaptırdım derken ne yaptırdın hocam ?

Aracınız
Civic FC5 2019
pütür+ 6 mm yalıtım malzemesi sadece dışardan böyle vurunca tok ses geliyor dodiklerden onun dışında bi faydası olmadı

Aracınız
Civic FC5 2019
bitüself yada dbmat i deniyecektınız putur paslanmayı önler başka bir seye faydası yok

pütür üstüne yalıtım yapıldı. yalıtım malzemesi ile. ses halen aynı. yapacak arkadaşlara deneyimimi anlatıyorum. yapan yapar orasına karışmam ama ben faydasını görmedim. bu ses biraz da aracın şasesı kullanılan malzemeler ile alakalı. zaten yalıtım yaptıranlar hangi araç olursa olsun bariz bi fark hissetmiyor genelde. ama şu tok kapı sesi için kapı içine yalıtım yaptırabilirim. kapılar biraz fazla boş

Aracınız
Civic FC5 2017
pütür üstüne yalıtım yapıldı. yalıtım malzemesi ile. ses halen aynı. yapacak arkadaşlara deneyimimi anlatıyorum. yapan yapar orasına karışmam ama ben faydasını görmedim. bu ses biraz da aracın şasesı kullanılan malzemeler ile alakalı. zaten yalıtım yaptıranlar hangi araç olursa olsun bariz bi fark hissetmiyor genelde. ama şu tok kapı sesi için kapı içine yalıtım yaptırabilirim. kapılar biraz fazla boş
orası öyle ama yalıtım yaptım diyebılmen için hocam komple taban ve çamurluk içleri davlumbaz ların sokulup kaplanması gerekir öle ıkı vida sokup kaplamakla olmaz . aracın aerodinamisi bu konuda etkılı ona katılıyorum.

Aracınız
Civic FC5 2017
bügun yarım kalan yalıtım işine devam ettim arka kapılara gectım çinko sprey bitüself ve üzerine dbRubber ile kapladık biraz yorucu oldu ama bitirdim. çalışmadan bir kaç kare çektim.IMG_20200827_154509.jpegIMG_20200827_154940.jpegIMG_20200827_173642.jpeg

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaslar izolasyon konusunda arkadaslar baya bi farketti dedikleri icin bagaj kapi icleri ve arka koltuk altina urunleri uyguladik. Malzemeleri samsun teknik yapi insaattan aldim 100km yol yapip bituselfi 15x10 metre olani 70 tl kaucuk kopugunun metrekaresini 20 tl ye aldim. Adamlara bunu anlattigimda bizde yok dediler adetasin sitesini acip gosterdim oto ses yalitimi 10 diye satilan malzemeyi bana bu bizde var adi omniflex dedi boyle bise icin uygulandigini bilmiyordum biz bunu otel hastanelerin buyuk aliminyum havalndirma borularini kapliyoruz dedi. İlk gun 3 kisi 5-6 saatte sadece bagaji bitirebildik, bagaji bosalt bituselfi isit yapistir derken acemilikten sadece bagaj bitti. Surekli calismadik arada sigara molasi verdik, bagajin tavani haric asiri bitisik dosemedik bituselfi. Bituselfi isitarak uyguladik. Kapi iclerine 2 kisi 5-6 saatte bitirdik ozenebildigim kadar ozendim. Cok asiri adim adim fotograf cekmedim baya yorulmustuk egil kalktan. Ama cektiklerimden birkac tane ekleyyim;
Ekli dosyayı görüntüle 250400Ekli dosyayı görüntüle 250401Ekli dosyayı görüntüle 250402
Ekli dosyayı görüntüle 250403Ekli dosyayı görüntüle 250404
Ekli dosyayı görüntüle 250405
Ekli dosyayı görüntüle 250407
Ekli dosyayı görüntüle 250408
Bagaj tabanina kaucuk kopugunu kardesime dosettigim icin yoruldugundan parca parca yapmis pek hosuma gitmedi ama ustune hali sonra da bagaj havuzu geldigi icin onemsemedim kopugun yapiskani iyi ama zamanla yitirir diye dusunuyorum. Kapi iclerinde kumas olan yastik gorunumlu yere yapismadi kaucuk arka kapilarda birinde denedikten sonra kapinin plastigine yapmanin daha mantikli olacagini dusunup kapinin plastik aksamina uyguladim patex cift tarafli yapiskan kopuk de uyguladim atmalar olmasin uzun sure diye bakalim zamanla ne olacak. Arka koltugun altina ve taban halisinin altina bituself uyguladim.
Sonuç; yapmadan önce 100-110 km hizda iphone ses programi 78-79.5 desibel araliginda gosteriyordu. Şuan 76-77.5 2 desibel fark oldu sadece.
Muzik sesi biraz daha iyi oldu eskiden radyo 30 civari cizirdamalar baslardi simdi 35 civari basliyor. Muzik sistemi cok az iyilesti diyebilirim.
Bagajdan gelen yuvarlanma sesleri biraz azaldi.
Yol sesi ise belki biraz azalmistir ama ben farkedemedim pek.
Ben yol sesi için izolasyona girisecek arkadaslara tavsiyem aracinizi kesinlikle kurcalamayin cunku arac icinden yapilan izolasyonla yol sesi cok az seviyede azaltilabiliyor bu kayda deger bir azalma degil. Yapanlar niye memnun derseniz kapilar alimunyum oldugundan acilip kapanma sesleri biraz daha cinlamali, bituself kaplayinca passatvari tok ses kazaniyor. Kapi tok kapanmis kapanmamis benim icin onemli degil. Muzik sistemine biraz fayda saglandigi icin eskiden 25 seviyede yol sesini kesiyorsa simdi 20-22 gibi kesiyordur o da kapilari kapladiginiz icin muzik sesi biraz daha iceride kaliyor. Ruzgar sesine hicbir degisiklik olmadi.
Tamamen placebo etkisi bence, bence arac icine izolasyona kaliteli muzik sistemi icin yapin bagajdada bagaj tavani tamamen ciplak kaucuk kopukle kaplarsaniz bagajdan gelen ses azalir. Yol sesi icin aracinizin kapilarini bos yere sokmeyin pek bir ise yaramiyor. yol sesi icin davlumbaz iclerini de bituself ile kaplayip ustune putur aticaz kaportaci bos olursa, onda kayda deger bir azalma olursa bu konu altindan yine yazarim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
konuyu hortlatmis oldum ama kullandığınız malzemeler en ucuz malzeme ve sungeri ince kullanmışsınız. beklentiyi karşılaması çok zor bence

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri