Civic FC5 Fc5 ses yalıtımı çözümü hk

Herkese hayırlı günler. Cıvıc vtec turbo manuel sahibiyim. Malum fc 5’lerde ses yalıtım sorunu var. Bunu çözebilmek için sıfır aldığım araca 10.12.2019’da serviste davlumbazlara ve alta çift kat pütür yaptırdım. Tek kat 700 tl idi, çift kata 1400 verdim. Yağmurlu havalarda davlumbazlardan geken su sesi vs kesildi. Toplamda %30-40 ses yalıtımı sağlandı diyebilirim. Aslında servis bu işi olgun garage isimli firma elemanlarına yaptırdı. Kendileri de aynı fiyatı verince serviste yaptırdım. İşinize yararsa ne alâ. İyi günler

Fc5 Vtec Turbo Manuel

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2019
Ben aslinda lastige bağlıyorum işi. Şöyleki, kis lastivi taktirdim simdi. Sanki degil resmen ses biraz daha çoğaldı. Evet hocam bu ara. İceri ses alıyor. Hatta oyle aliyoki muzik kalitesi bile düşüyor. Baska araclarda fisiltiyla konusurken bunda biraz volumu aciyosun

.

Ad Soyad
hakan arer
Aracınız
Civic FC5 2018
İzolasyon malesef zayıf uzun süreli binermiyim emin değilim bütçesi müsait olan 5000 TL gibi bi rakama izolasyon yapan yerler var,Honda servisten kaporta bölünme biriyle tanıştım ben yapıyorum dedi göğüs kısımlarına kadar sokup yapıyormuş 3000 TL gibi rakam verdi ,daha önce Mazda 3 vardı uzun yolda sıkıntılı asfalt olan yerlere denk geliyordum fakat çok rahatsız etmiyordu,yeni aldığım civicle gittiğimde ara ara sıkıntılı asfalt yerlerinde insanı çıldırtacak derecede rahatsız edici lastik sesi vardı sanırım yapacağım ilk iş lastik değiştirmek olabilir mazda 3 te kullandığım goodyear lastiğin ses değeri 68 db idi.

XT1650 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

j c K

0
Aracınız
Civic FC5 2018
İzolasyon malesef zayıf uzun süreli binermiyim emin değilim bütçesi müsait olan 5000 TL gibi bi rakama izolasyon yapan yerler var,Honda servisten kaporta bölünme biriyle tanıştım ben yapıyorum dedi göğüs kısımlarına kadar sokup yapıyormuş 3000 TL gibi rakam verdi ,daha önce Mazda 3 vardı uzun yolda sıkıntılı asfalt olan yerlere denk geliyordum fakat çok rahatsız etmiyordu,yeni aldığım civicle gittiğimde ara ara sıkıntılı asfalt yerlerinde insanı çıldırtacak derecede rahatsız edici lastik sesi vardı sanırım yapacağım ilk iş lastik değiştirmek olabilir mazda 3 te kullandığım goodyear lastiğin ses değeri 68 db idi.

bu bahsettiğiniz usta nerede acaba?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracınız
Civic FC5 2019
Jettaya göre daha düşük izalasyon var. 110'dan sonra rüzgar sesi başlar. Lastik sesini ise net duyarsınız. Fabrikasyon lastiği ise desibeli düşük değil.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Araç sıfır gelecek. lastik dediğiniz gibi olacak anlaşılan. 110 sonrası da hissettirecekse rüzgarı eyvahlar olsun. neyse alışacağız artık. Ama bunun için önlemleri ciddi ciddi düşünmeye başladım. Hele bi gelsin bakalım bizim gürültü eşiğimiz ile aracınki arasındaki fark ne olacak.

İzlenimlerimi paylaşırım dicem ama burda herkes zaten honda konusunda bilgili.. :)

Ad Soyad
hakan arer
Aracınız
Civic FC5 2018
bu bahsettiğiniz usta nerede acaba?
Servisteki adam Honda Marmara'da diğerini arkadaş belirtmiş SubiGarage diye geçiyor ismi,malzemeyi iyi tanıyan işçiliği iyi birine gitmek lazim bu konuda SubiGarage iyi olduğunu görüyorum toplu randevu alsak indirim yapar belki konuşmak lazım.

xyor

0
Bende aracı bu hafta teslim alacağım, yol sesinden çok rahatsız olan biriyim 2019 lar da iyileştirme var diyorlar ama deneyeceğim. Ben müzik kalitesi vs çok aramam ama yol sesi araç içinde uğultu olmasından nefret ederim.

Yol sesi için davlumbazlara pütür mü attırsak acaba öneriniz ne olur

Aracınız
Civic FC5 2019
2019lar ile eskiler arasinda fark var.
Ben testi 2018 ile yapmistim cok gurultuluydu neyse alayim yaptiririm dedim.
Alinca baktim ses az, kapi iclerini halinin altini falan doldurmuslar.
Kapi icinde el girecek kadar bosluk yok.

Ha yine kotu asfaltta ses aliyor ama isyan ettirecek kadar degil.

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracim 4 aylik. Maalesef2009 lardada var. bende bazen takiyorum. Ama bugun soy6oe bisiy yaptim. Telefona db olcen programı indirip 2018 caddy 2016 doblo 2016 Corolla 2011 meganda denedim. Hepsi 84 85 db verirken civik 82 db verdi. Ayni yolda ve hizda. Ayni araclar degil ama cady sanki daha sessiz mis gibi gelmesine rağmen oda 84 gelince birazda abartiyormusum gibi geldi

.

Geri