FC5 Vtec Turbo Otomatik Vites 1300 devirde vınlama sesi

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Aracınız
Civic FC5 2019
Klima açıkmıydı video çekerken ya da ses gelirken?
Kronik mi bilmiyorum ama bazı kullanıcılarda klima açıkken gaza basıldığında 1 tane hortumdan ses geliyor ve servis bunu değiştiriyor acaba ondan kaynaklı bir ses mi.
Turbodan çıktığını sanmıyorum bu sesin.
Ama siz gene de en kısa zamanda servisiniz ile görüşün .

evet klima kapalıyken gelmiyor.

denedim evet ses kesiliyor. acaba çözümü nedir.
aracınıza hiçbir problem yok. yeni tip kilimalarin fani sanırım motor devri ile senkronize hizlanmaya çalışarak tasarruf yapmaya çalışıyor aynı ses bmw araçlarda da var ve tüm rs lerde mevcut

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
aracınıza hiçbir problem yok. yeni tip kilimalarin fani sanırım motor devri ile senkronize hizlanmaya çalışarak tasarruf yapmaya çalışıyor aynı ses bmw araçlarda da var ve tüm rs lerde mevcut
Yeni bir bilgi daha öğrendim :)

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam zaten eski veya yeni olsun, klima kompresörleri motor devri ne ise o hızda dönerler. Motordan bağımsız ve kendi devrini ayarlayan bir klima kompresörünü ben hiç görmedim. Klima kompresörü devreye girer veya çıkar. Motor üzerindeki tüm parçalar, hareketini aynı kayıştan aldığı için motor devri ne ise o hızda dönerler. Bu olay diğer parçalar için de geçerlidir. Devirdaim, alternatör vb parçalar gibi.

Hocam zaten eski veya yeni olsun, klima kompresörleri motor devri ne ise o hızda dönerler. Motordan bağımsız ve kendi devrini ayarlayan bir klima kompresörünü ben hiç görmedim. Klima kompresörü devreye girer veya çıkar. Motor üzerindeki tüm parçalar, hareketini aynı kayıştan aldığı için motor devri ne ise o hızda dönerler. Bu olay diğer parçalar için de geçerlidir. Devirdaim, alternatör vb parçalar gibi.
ben klima kompressorumden bahsetmiyorum radyatör önünde klima kompressorunun yogunlastirdigi freon vb. gazların sıcaklığını dusurmek için gereken fandan bahsediyorum aynı zamanda araç radyatorunude soğutan fan. dikkat edin ev kilimalarinda dahi eskiden tek bir hızda çalışırken şimdi ekonomik klimalarda bu fan farklı devirlerde çalışabiliyor.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
ben klima kompressorumden bahsetmiyorum radyatör önünde klima kompressorunun yogunlastirdigi freon vb. gazların sıcaklığını dusurmek için gereken fandan bahsediyorum aynı zamanda araç radyatorunude soğutan fan. dikkat edin ev kilimalarinda dahi eskiden tek bir hızda çalışırken şimdi ekonomik klimalarda bu fan farklı devirlerde çalışabiliyor.
Pardon fan kelimesini atlamışım. ??? Ev klimalarındaki inverter sisteminden bahsediyorsunuz ?

Pardon fan kelimesini atlamışım. ??? Ev klimalarındaki inverter sisteminden bahsediyorsunuz ?
inverter sistemde değil aslında bahsettiğim cunki araçlar zaten 12 v ile çalışan fan kullanır. Bildiğimiz yüksek devire çalışan radyatör fani. siz kaputu açıp başka birine klimanın açık konumuna getirmesini isterseniz ne demek istediğimi anlarsınız. fan başlangıcı dahi yavaş yapacak. arada gaz verip izlemek lazım bende inceleme fırsatı bulamadım bu şekilde henüz.

Geri