FC5’ten FE1 Civic mi yoksa Accord mu? Veya siz ne yapardınız?

Ad Soyad
Emre ALPAKAN
Aracınız
Civic FE1 2021
Herkese merhaba.

2 yıldan fazladır severek ve keyif alarak kullandığım 2019 makyajlı kasa 1.5 Vtec Turbo executive plus aracımı değiştirmek istiyorum. Planım 2024 yılı ilk yarısında 2023 model 10bin km civarında Honda Accord executive plus almak. Aslında mantığım 2025 yılında makyajlanmış olacak Civic FE1 kasanın 2025 model, 0 km, eco executive plusını al diyor ama gönlüm Accord’dan yana. Geçmişte yaklaşık 10 yıl D-E segmenti, atmosferik 2-3000cc araçlar kullandım ve artık emekliliğe bağlı artacak olan uzun yol seyahatlerimde ailemle daha rahat etmek ve o tokluğu hissetmek istiyorum.

Accord 2021 sonunda makyajlı olarak ülkemize geldi ve yurtdışında yeni kasası hybrid olarak yollarda. Yani almak istediğim kasanın üretimi bitti ve yeni hybrid kasada 1-2 yıl sonra ülkemize gelir. (Yanlışım varsa düzeltin lütfen)

Ben hybrid ve ful elektrikli araçlara kafa olarak biraz uzağım henüz. Büyük ihtimalle hybrid bir aracım olmaz. Ful elektrikli de artık iyiden iyiye yerleşse bile en son alanlardan olurum gibi. Accord’u alıp bir 5-7 sene kadar kullanmak istiyorum. Belki de son sahibi olurum, kafa bu yani :) (Kapalı garajım var bu arada)

Şimdi şu forumdaşınıza değerli fikirlerinizle yardımcı olursanız çok memnun olurum. Bu zamanda D segmenti ve benzinli bir araç almak ne kadar doğru olur? Büyük ihtimalle mantıktan ziyade gönül tarafından olaya girip Accord’u alacağım ama değerli fikirlerinizi de görmek ve filtreden geçirmek isterim. Şimdiden herkese çok teşekkürler..
Suan 2023 1.5 excutive plus civic sahibiyim, önceki aracim 2011 model accordu. Daha önceki aracim da 2005 model crv idi.
-Onceki araçlarım binerken oldukça keyifli ama bakıma ihtiyac duydukların da kesinlikle can sıkıcı araçlardı. Parasini vererek orjinal yada kaliteli parca bulamiyorsunuz. Servisler ilgilenmiyor, ozel servisler bosver abi böyle kullan diyor.
- sizin dikkatli sürücü olmanız bisey ifade etmiyor, duyarsiz baska suruculer gelip size carptiklarinda parca bulma derdine düşüyorsunuz. Accord aracimin şoför kapisi cami için 8 ay beklemem gerektiği söylendi mecburen yan sanayi taktik mesela. ( Yasadiklarimi yazsam sabah olmaz) :)
- Ayrica satmak istediğiniz de kesinlikle düşündüğünüz rakamlara satamiyorsunuz.
Maalesef ülkemizde piyasa arabası denilen bir gerçek var seçim sizin.

Geri