Fd6 ç. Kendi kendine korna çalıyor

Merhabalar. Dün yolda giderken birden bire kendiliğinden korna ötmeye başladı. Önce durduramadım. Sonra direksiyon üstündeki kapağı oynatır gibi yaptım kesildi. Devamında yine direksiyonu çevirirken kasisten falan geçerken kendi kendini çalmaya başlıyo. Sorun ne olabilir. Çok teşekkürler şimdiden.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İki sebep olabilir

1. Direksiyonda korna düğmesi ve bağlantı kabloları yıpranmışsa şase yapıyordur.

2. Airbag zembereği (airbag çemberi, airbag sargısı vs..) icindeki kablo deforme olmuş ve şase yapıyordur.. zemberek problemlerinde genellikle direksiyonu çevirdiğinizde korna çalar veya kesiklik oluşur yada direksiyon üzerindeki diğer kumanda düğmeleri aktifliğini yitirir..

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Peki bunlar basit birşey midir yoksa büyük bir şey mi

Aracınız
Peki bunlar basit birşey midir yoksa büyük bir şey mi

Airbag zembereğinde problem var ise genellikle değişim oluyor. Icindeki kablo çoklu ve şerit şekilde tasarlandığından tamiri pek mümkün olmuyor.

Korna bağlantıları veya direksiyon uzerindeki korna anahtarinda şase var ise çok masraflı olacağını düşünmüyorum, herhangi bir oto elektrikçi halledebilir.
Gecmis olsun..

Airbag zembereğinde problem var ise genellikle değişim oluyor. Icindeki kablo çoklu ve şerit şekilde tasarlandığından tamiri pek mümkün olmuyor.

Korna bağlantıları veya direksiyon uzerindeki korna anahtarinda şase var ise çok masraflı olacağını düşünmüyorum, herhangi bir oto elektrikçi halledebilir.
Gecmis olsun..

Teşekkür ederim sağolun ben bi oto elekricisine mi gideyim

Aracınız
Teşekkür ederim sağolun ben bi oto elekricisine mi gideyim

Bence once bir oto elektrikcisine gidin ve korna ile ilgili direksiyon üzerindeki kısmı kontrol ettirin. Tabi kornanin uzerindeki baglantilarda da bir şase olma ihtimali var ona da baktirin. Inşallah zembrek arızası degildir çünkü fiyatı 200-250 tl civarı.

Bence once bir oto elektrikcisine gidin ve korna ile ilgili direksiyon üzerindeki kısmı kontrol ettirin. Tabi kornanin uzerindeki baglantilarda da bir şase olma ihtimali var ona da baktirin. Inşallah zembrek arızası degildir çünkü fiyatı 200-250 tl civarı.

İnşallah öyle değildir. Böyle sıkıntıyla daha önceden karşılaşan var mıydı acaba? Çok kötü bi durum bi anda kendi kendine çalıyo herkes bakıyo

Geri