Civic FD6 FD6 Dream Cruise Control ve F1 Vites Projesi(Tamamlandı)

Aracınız
Civic FC5 2020
Olayin maddi boyutunu düşünmüyorum hocam. Satıp aynı km.de bakımları tam olan 6 yıldır tanıdığım huyunu suyunu billdigim benden öncesinde full servis bakımlı bir araç bulacagimi sanmıyorum. Maksimum 4-5 bine çözeceğiz. Sonrasında üzerindeki ECU'yu da satarak maliyeti minimuma indireceğiz kısmetse :)
araba bulmak mühim değil temiz araç bulmak sıkıntılı dediğiniz gibi birde aynen temiz araç diyorlar gidiyorsun hiç alakası yok ondan ne olcak bundan ne olur ben problem yaşamadım vs uğraş dur

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
araba bulmak mühim değil temiz araç bulmak sıkıntılı dediğiniz gibi birde aynen temiz araç diyorlar gidiyorsun hiç alakası yok ondan ne olcak bundan ne olur ben problem yaşamadım vs uğraş dur

Haklısınız hocam. Çizik dahi yok denilip te çarpisan arabaya dönmüş çok aracı gördüm. ?
Aracım daha 107 bin km.de. A'dan Z'ye tüm bakım ve parça degisimlerimi servisteki parçalar ve en kaliteli yağ ve filtrelerle yaptım. Fd6 yeniliğini daima koruyan bir model. İç konsepti sanki 50 yıl sonrası için tasarlanmış gibi. Aracımı seviyorum. En uzun süre kullandığım araç. Bu özellikleri aktif edersem sıkılmadan kullanırım. :)

Aracınız
Civic FC5 2020
Haklısınız hocam. Çizik dahi yok denilip te çarpisan arabaya dönmüş çok aracı gördüm.
Aracım daha 107 bin km.de. A'dan Z'ye tüm bakım ve parça degisimlerimi servisteki parçalar ve en kaliteli yağ ve filtrelerle yaptım. Fd6 yeniliğini daima koruyan bir model. İç konsepti sanki 50 yıl sonrası için tasarlanmış gibi. Aracımı seviyorum. En uzun süre kullandığım araç. Bu özellikleri aktif edersem sıkılmadan kullanırım. :)
2 özelliğini sevmiyorum sert ve sesli süspansiyon ve zayıf frenleri bunlarda fc5 gibi olsa yıllarca eskimeyecek bir araba

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar bilmeyenler için şu bilgiyi paylaşmak istiyorum.
Ecu numarasi aslında bir parça kodudur. Motor numarası, şasi numarası gibi aracın kimliğini yada araç sahibinin bilgilerini doğrudan yada dolaylı yollardan içeren birşey değildir. Bu numaradan aracınıza herhangi bir hackleme vs. Yapılamaz ? sanırım arkadaşlar bundan çekiniyor. ?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bu fd6 nın frenlerini tek seven benim galiba :D süspansıyon rezalet tabi.
Ben fren sistemini pek sevmiyorum. Bazen ilk calistirmada fren tutmuyor. O yüzden temkinli davranıyorum. Bir ara az daha kaldırıma vuracaktım son anda el frenini de çekerek durdurdum. Her zaman olmuyor ama ara sıra bunu yapıyor. Daha önce de birkaç kişiden bunu duydum. Forumda da konusu geçti. Kronik bir durum sanırım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar bilmeyenler için şu bilgiyi paylaşmak istiyorum.
Ecu numarasi aslında bir parça kodudur. Motor numarası, şasi numarası gibi aracın kimliğini yada araç sahibinin bilgilerini doğrudan yada dolaylı yollardan içeren birşey değildir. Bu numaradan aracınıza herhangi bir hackleme vs. Yapılamaz ? sanırım arkadaşlar bundan çekiniyor. ?
Hocam bakacağımız bölgenin fotosunu bir koyabilirmisin, FD6 sahibi tanıdık olursa bakmaya çalışayım.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam bakacağımız bölgenin fotosunu bir koyabilirmisin, FD6 sahibi tanıdık olursa bakmaya çalışayım.
Hocam çok teşekkür ederim ilginiz için.
Forumdan ses çıkmayınca Sarı sitede bu özellikte araçları arattirdim. Sorunu uygun bir dille anlatmama rağmen son zamanda artan dolandırıcılık olayları sebebiyle insanlar yanaşmıyor ve hatta farklı tepkiler de görüyoruz. :)

Ekli dosyalar

• IMG_20220212_132804.jpg
    IMG_20220212_132804.jpg
    113.9 KB · Görüntüleme: 26

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam çok teşekkür ederim ilginiz için.
Forumdan ses çıkmayınca Sarı sitede bu özellikte araçları arattirdim. Sorunu uygun bir dille anlatmama rağmen son zamanda artan dolandırıcılık olayları sebebiyle insanlar yanaşmıyor ve hatta farklı tepkiler de görüyoruz. :)
Ecu kodu için telaşlanmak çok anlamsız bir durum. Asıl önemli olan şase numarasıdır. Honda özel servislerine bir tur atmanı öneririm. :)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bu durumu malesef anlatamıyoruz hocam. :)
Özel servislerle de çok görüştüm çözüm olmadı. Yetkili servise kalsak herşeyi değiştiriyor 40 bin fiyat çıkarıyor. :)

Geri