Fd6 FARLARIN PARLAMASI

smtpnd

0
Aracınız
Arkadaşlar merhaba 2008 otomatik honda civic kullanıyorum son 4- 5 aydır araçta farlarda bi sıkıntı var frene basınca far şiddeti azalıp gaza basınca artıyor başlarda bu çok önemli değildi ama şimdi geceleri neredeyse arkadan selektör yapıyo gibi oluyorum.Elektrikçi aküyü değiştirti bana çözüm olmadı şarj dinomosu değerlerinde de bişi çıkmadı 14.1 şarj vs Acaba neden olabilir başına gelen var mı teşekkürler!!

VIA_F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba,
Fren lambalarının tetiklediği bir kısa devre olabilir mi acaba? Farlar halojen mi xenon mu?
Aynı davranışı varsa sisler ile de yapıyor mu?
Fren sırasında devir 800 rpm altına düşüyor mu?
Aynı davranışı direksiyonu herhangi bir yöne tam çevirdiğinizde de (sona dayanacak) oluyor mu?

smtpnd

0
Aracınız
Merhaba,
Fren lambalarının tetiklediği bir kısa devre olabilir mi acaba? Farlar halojen mi xenon mu?
Aynı davranışı varsa sisler ile de yapıyor mu?
Fren sırasında devir 800 rpm altına düşüyor mu?
Aynı davranışı direksiyonu herhangi bir yöne tam çevirdiğinizde de (sona dayanacak) oluyor mu?
Frrene bastığımda azalma gaza bastığımda şiddet artması oluyor sisler de ya da uzunlarda herhangi bi durum söz konusu değil farlar halojen teşekkürler

Aracınız
Civic FD6 2009
Frrene bastığımda azalma gaza bastığımda şiddet artması oluyor sisler de ya da uzunlarda herhangi bi durum söz konusu değil farlar halojen teşekkürler

şarj dinamosundan kaynaklı olabilme ihtimali yüksek. şarj dinamosunun arkasındaki diyot patlamış olabilir. bu yüzden gaza bağlı aküye elektrik gönderir ve farların gaza basınca biraz daha şiddetli farların yanar. elektrikçiye git akü ölçüm cihazına bağlasın o zaman anlaşılır ;)

Geri