Fd6 gösterge sorunu

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar 2008 fd6 aracımı sabah park ettim 5-10 dk. Park sinyallerim yandı. Sonrasında aracımı çalıştırdım ve ışıklar yanıp sönmeye başladı. Benzin göstergesi sıfıra indi. Devir ve hız "0" gösteriyordu. Stop ettim çalıştırdım kaçkere düzelmedi. Sonrasinda yaklaşık 5 km. Bu haliyle kullanmak zorunda kaldım. Kutup başlarını söküp taktım ve sorun düzeldi. Aküdendir diye tahmin ediyorum. Sizce sorun tam olarak akü müdür?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Anlattığınıza göre ilk akla akü geliyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FD6 2010
Aracı tekrar çalıştırabilirseniz rölantide şunları deneyin ve bayılırsa akü yetersizliği demek.

Tüm farları (özellikle halojen sisler +uzun far) ve teybi açın, direksiyonu herhangi bir yöne tam kırın, bu sırada araç bayılır, teyp saçmalar ise akü yeterli gelmiyor demektir. Denk getirebilirseniz o sırada gaza bastığınızda hızlanan şarj dinoması ile araç tekrar kendini toparlayacaktır.(bende de öyle olmuştu,bir serin sonbahar sabahı kendini belli etmişti, serin-soğuk havalarda beklemiş olan akü zayıflığını daha net belli eder).

Öncelikle şarj dinamosunun tam olarak (12V dan yüksek, 13-14Volt civarı,motor 3000 devirlerde iken) şarj edebildiğine emin olduktan sonra akü değişimine gidin.

AMA YİNE DE EMİN DEĞİLİM, ÇÜNKÜ SİZİN ARAÇ BU DURUMDA HALA ÇALIŞIYOR, gaza bastığınızda ekran durumu nedir ?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Aracı tekrar çalıştırabilirseniz rölantide şunları deneyin ve bayılırsa akü yetersizliği demek.

Tüm farları (özellikle halojen sisler +uzun far) ve teybi açın, direksiyonu herhangi bir yöne tam kırın, bu sırada araç bayılır, teyp saçmalar ise akü yeterli gelmiyor demektir. Denk getirebilirseniz o sırada gaza bastığınızda hızlanan şarj dinoması ile araç tekrar kendini toparlayacaktır.(bende de öyle olmuştu,bir serin sonbahar sabahı kendini belli etmişti, serin-soğuk havalarda beklemiş olan akü zayıflığını daha net belli eder).

Öncelikle şarj dinamosunun tam olarak (12V dan yüksek, 13-14Volt civarı,motor 3000 devirlerde iken) şarj edebildiğine emin olduktan sonra akü değişimine gidin.

AMA YİNE DE EMİN DEĞİLİM, ÇÜNKÜ SİZİN ARAÇ BU DURUMDA HALA ÇALIŞIYOR, gaza bastığınızda ekran durumu nedir ?
Araçta bayılma hiçbirşey olmadı. Normal bir şekilde öyle gittim korna da çaldım selektör de yaptım. Bayılmadı. Aküm daha öncesinde de 4'lüleri yaktığımda bitmisti. Akü alacağız galiba. :)
Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Akü'nün ömrü dolmak üzere, elektronik sistemleri düzgün besleyemeyince böyle garip bir görüntü oluşuyor :(
55Amperden aşağı akü almamanızı tavsiye ederim (y):)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Orjinali 45 amper diye biliyorum. 55 amper yuvaya sığar mı hocam.
Bizim araçların yuvasına cuk diye oturanı var hocam, Japonlar için dar düz akü derseniz akücüler bilir zaten.
Mutlu akü satışı yapan yerlere bir sorun.
Örnek bir satış linki,

Aracınız
Bizim araçların yuvasına cuk diye oturanı var hocam, Japonlar için dar düz akü derseniz akücüler bilir zaten.
Mutlu akü satışı yapan yerlere bir sorun.
Örnek bir satış linki,
Aynen Hamid Beyin dediği gibi mutlu dar ters kutup 55A japon araç için birebir aküsü var. Şuan bendeki ve birçok kişideki bu akü.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri