fd6 hararet hakkında

Aracınız
Civic FD6 2011
arkadaşlar bişey fark ettim bugün normalmi diye sizle paylaşmak istedim , malum soğuk havalar aracı her gece 15 dakka çalıştırıyorum rölantide, 10 dakka çalıştırıyodum normalde bugün 15 dakka falan çalıştırdım hararet ibresi iki kutu oldu genelde hep bir kutucuk olurdu hareket edince ikiye yükselirdi uzun süreli çalıştığı için mi yükselmişdir ?

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Uzun süre çalıştığı için, 30-40 dk çalıştırın 4-5 diş olur hararet biraz daha çalışırsa da fan açar. Sorun yok yani aracınızda

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
hasan behçetoğlu
Aracınız
Civic FD6 2009
aracı 10 15 dakika çalıştırıyorum motor kaputu açtıktan sonra plastik yerlere bile el değmiyor sıcaklık normalmi? Ayrıca uzun yolda kullandıktan sonra örneğin yokuş aşağı inişlerde falan hararet düşmekte 3 diş falan sonrasında artmaktadır ama yükselmiyor sizde de hararet göstergesinde bu şekilde oynama var mı?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
aracı 10 15 dakika çalıştırıyorum motor kaputu açtıktan sonra plastik yerlere bile el değmiyor sıcaklık normalmi? Ayrıca uzun yolda kullandıktan sonra örneğin yokuş aşağı inişlerde falan hararet düşmekte 3 diş falan sonrasında artmaktadır ama yükselmiyor sizde de hararet göstergesinde bu şekilde oynama var mı?
Aracınız normal. 90 dereceye gelip fan açıyor ve motor suyu sıcaklığı daha fazla artmiyorsa problem yoktur.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Yaz günlerinde aracın 15 dakika içerisinde 90 dereceye gelmesi normaldir ve hortumlardan soğutma suyu geçtiği için sıcak olması normal, aracınızı bayır aşağı sürerken gaz vermediğiniz için araç tekerden aldığı dönme gücü ile yakıt harcamandan yani YANMA yapmadan gitmekte bu durumda da ISI düşmektedir, bayırın uzunluğuna göre ortam sıcaklığına kadar (yazın 40 kışın 20 derece) düşer ve siz bunu gözle ibreden görürsünüz daha sonra gaz vermeye başladığınızda belirli bir süre sonra tekrar ibre yükselecektir.

Geri