Fd6 ile uzun yol

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Bende de FB7 mevcut uzun yol aslında bana eziyet gibi geliyor bu arabada. Bunun nedeni temelde yol sesi ve rüzgar sesi. İkincisi de koltuk konforu. Bel ve boyun desteği aldım sırf bu sebepten. Benim uzun yoldaki yakıtım genelde 25-27krş civarlarında izmit - istanbul, çorlu - çerkezköy - istanbul, ankara - eskişehir - istanbul, istanbul - ankara. Genelde kullandığım güzergahlar. Vitesin oranları güzel denildiği gibi. 3bin devirde genelde 150km/s ile seyahat ediliyor. Çok dik yokuş ya da sollama yapma zorunluluğu olmadıkça 4bin devri geçen biri değilim. Ancak ailemle yola çıktığımda genelde benzinli de olsa diğer aracımızla çıkmaktayım sırf bu yol sesi ve koltuktan dolayı.

Lpg tüketimi 12lt ise gayet normal şehir içinde.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracın tüketim verisi 12-12.5 arası hocam. Lpg de tahminim 13-14 lt civarıdır. Aslında herşey normaldi ama aygaz katkılı lpg aldım iki defa çekiş perfırmans iyiydi. Sonra diğerlerinden pahallı olduğu için bp gaza geri döndüm. Aracın rolanti ve çekişi farketti olumsuz yönde. Tüketim 14 lt leri göstermeye başladı.
Bir defasında da stop etti kalkışta.
Genel bakımlarını yaptırdım.
Sonrasında kendim boğaz kelebeğini ve hava akışmetresini temizledim.

Şu an çalışması normal gidişi istekli.
İşe gidiş mesafem 4 km falan. Arada 2 trafik lambası 1 de ufak yokuş var.
Aklımda kalan şey birde subay ayarı yaptırayım diye düşünüyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bende de FB7 mevcut uzun yol aslında bana eziyet gibi geliyor bu arabada. Bunun nedeni temelde yol sesi ve rüzgar sesi. İkincisi de koltuk konforu. Bel ve boyun desteği aldım sırf bu sebepten. Benim uzun yoldaki yakıtım genelde 25-27krş civarlarında izmit - istanbul, çorlu - çerkezköy - istanbul, ankara - eskişehir - istanbul, istanbul - ankara. Genelde kullandığım güzergahlar. Vitesin oranları güzel denildiği gibi. 3bin devirde genelde 150km/s ile seyahat ediliyor. Çok dik yokuş ya da sollama yapma zorunluluğu olmadıkça 4bin devri geçen biri değilim. Ancak ailemle yola çıktığımda genelde benzinli de olsa diğer aracımızla çıkmaktayım sırf bu yol sesi ve koltuktan dolayı.

Evet hocam sürüş zevkini baltalayan tek eksiği yalıtım malesef.
Birkaç yıl biriktirip FC5 kasa almayı düşünüyorum, onlardaki durum nasıl fikri olan varmı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri