fd6 klima hakkında

Aracınız
Civic FD6 2011
arkadaşlar şimdi malum havalar soğuk ve sabah arabayı çalıştırdığımda ön cam buğulanıyor ve hiçbişey görülmüyor motoru çalıştırdıktan sonra ön cam rezidansınızı açınca klimada devreye giriyor ,motor ısınmadan klimayı açmak zararlımı

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
arkadaşlar şimdi malum havalar soğuk ve sabah arabayı çalıştırdığımda ön cam buğulanıyor ve hiçbişey görülmüyor motoru çalıştırdıktan sonra ön cam rezidansınızı açınca klimada devreye giriyor ,motor ısınmadan klimayı açmak zararlımı
Bildiğim kadarı ile FD6larda ön camda rezistans mevcut değil, muhtemelen klima/kaloriferin ön cam buğu çözme fonksiyonu çalıştırıyorsunuz, zarar değil tam tersi o fonksiyonun amacı zaten buğuyu çözmek. Bir soruna neden olmaması lazım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Hocam ön camdaki buğunun azalması için içeriden traş köpüğü veya buğu spreyleri ile silmeniz lazım. Yeterli olmaz ise klima en pratik çözümdür. Klima nemi aldığı için hemen faydasını görürsünüz. Soğuklarda otomatik klima çalışması benim araçtada oluyor. Yazın ise böyle bir durum yok.
Klima sistemindeki gazın çökmemesi için ayda bir çalıştırmak lazım. Böylelikle gazın ömrü uzar. Herhangi bir zararıda olmaz.

Aracınız
Civic FD6 2011
yani motor çalışır çalışmaz klima açılabilir bir zararı yoktur doğrumu anladım :D

Geri