Civic FD6 Fd6 Ses Yalıtımı

Ad Soyad
Abdul samed
Aracınız
Civic FD6 2009
Arkadaşlar merhaba. 2009 model premium fd6 aracımı yeni aldım ve aracın ses yalıtımının bayağı bir eksik olduğunu fark ettim. Aracı çok beğendim ve çok memnun kaldım. Araç gerçekten kendisine bağlayan bit karaktere sahip ve bunu hissettiriyor.

Ben bu sebepten ötürü araca ses yalıtımı yapmaya karar verdim.

Çamurluk davlumbazlarına, aracın tabanına, kapı içlerine, sütunlarına ve bagajına yapmayı düşünüyorum. Bu konuda epey bir video izledim ve araştırma yaptım. Eli yatkın bir arkadaşımla beraber yapmaya niyetlendik. Benimde elim yatkındır biraz. Fakat forumda bu konuda çalışma yapan veya fikir sahibi olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

Dikkat etmem gereken hususlar, malzeme tavsiyesi vs. Vs. her türlü tavsiyelerinizi bekliyor ve rica ediyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2002
Araç marka ve modelden bağımsız olarak...

Çalışmayı yaparken izin günüde yap çünkü uzun ve yorucu bir iş sayılır. ASLA aceleye getirme, sabırlı hareket et. Hiç bir şeye zarar vermeden yapmalısın. Kapı fitillerinin sağlıklı olduğundan emin olarak işe başla. Çünkü rüzgar sesi konusunda çok önemliler.

Davlumbaz plastiğini sök ve arkasını güzelce temizle. En iyi sonuç olarak çamuru,tozu sildikten sonra en son İPA ile silmen gerek. Bu yalıtım malzemesinin daha sağlam yapışması için şart. O bölgeye bu linkteki ürünü uygula ve asla açık yer bırakma. Klips yerlerini ve sac kısımda oturacağı bölgeyi güzelce kes ve bu ürünü güzelce yapıştır.

Kapı döşemesinin içine geçince aynı şekilde tozu pisi normal bir şekilde dip köşe sil temizle ve yine en son İPA ile tamamen sil.
Maddi imkanın sorun değilse ilk kat olarak Dbmat uygulamalısın eğer maddiyat sıkıntılıysa en azından bitüself uygula.

Onun üzerinede 10mm lik bu üründen tamamen yapıştır,kapla.

Sonra taban kısmı için ise koltukları ve ara bölmedeki trimi hassas bir şekilde demonte et dışarı al, bir bezin üstüne vs. koy ki çizilmesin.
Taban halısınıda dışarı al ve yine Dbmat ın yada bitüself in üstüne bu üründen ihtiyacın kadar ebatlarda alıp tamamen yapıştır.
Tavana yapıp yapmamak sana kalmış..

Bagaj kısımı için ise bagaj içindeki kaplamalar vs. ne var ne yok güzelce dışarı al. Yine çıplak sac kısmı İPA ile güzelce temizle ve bitüself üzerine bu ürünü uygula.

En son olarak iki kapı arasındaki boşluğa ve arka kapı ile arka çamurluk arasındaki boşluğa bu fitilleride uygula..Oh mis.
İki kapı arası.jpg

İki kapı arası.jpg
(Küçük D)

Hadi afiyet olsun ;)

Son düzenleme:
Ad Soyad
Abdul samed
Aracınız
Civic FD6 2009
Dostum bu tavsiyelerin için çok çok teşekkür ediyorum. Özellikle kapı fiyilleri çok işe yarayacak gibi görünüyor.

Ben toplamda 3 kat malzeme uygulamayı düşünüyordum.

Bir kat aliminyum kaplı bir malzeme ismini unuttum şimdi

2. Si bitüself
3. Sü ise skkıştırılmış keçe

Sen danırım bu db mat ı bitüself yerine tavsiye ediyorsun ?

Aracınız
Civic ES7 2002
Dostum bu tavsiyelerin için çok çok teşekkür ediyorum. Özellikle kapı fiyilleri çok işe yarayacak gibi görünüyor.

Ben toplamda 3 kat malzeme uygulamayı düşünüyordum.

Bir kat aliminyum kaplı bir malzeme ismini unuttum şimdi

2. Si bitüself
3. Sü ise skkıştırılmış keçe

Sen danırım bu db mat ı bitüself yerine tavsiye ediyorsun ?

Dbmat bitüselfin ağa babası. Ağır bariyer isminde bir ürün, ısı tabancası ile ısıtılarak uygulanıyor. Hani eğer maddi imkan denk gelemeyecekse en kötü ihtimal bitüself kullan. Bir yüzü aluminyum gibi parlaktır. Güncel tarihli ürün olması önemli onun.. Dediğim malzemelerle dediğim şekilde kullanırsan arabanın Lexus a dönüşmesi, en azından yaklaşması hayal değil.

Ad Soyad
Abdul samed
Aracınız
Civic FD6 2009
Evet biraz araştırdım dbmat ağır bariyer diye geçiyor. Peki gramaj olarak da ağırmıdır bu ürün ?

Aracınız
Civic ES7 2002
Evet biraz araştırdım dbmat ağır bariyer diye geçiyor. Peki gramaj olarak da ağırmıdır bu ürün ?

Açıkcası ağırlaştırdığını duydum. Yalıtım malzemeleri üretip satan biri demişti ki, eğer kaliteli pütür uygulanırsa bariyere gerek kalmaz demişti. İsterseniz Simself alın öyle devam edin. Simselfin bitüselften daha iyi olduğu söylendi satıcı tarafından.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Talip Avcı
Aracınız
Civic FD6 2007
Ben egzoz homurtusundan bir süre sonra rahatsız oluyorum, kafa ütülüyor, arabam manuel, 80-100 'ün üzerine çıkınca özellikle ütülemeye başlıyor, bunu azaltmak için sadece bagaja bir köpük koysam işimi görür mü acaba? Önerebileceğiniz ürün var mı? Komple yalıtım yapan yer tavsiyeniz olur mu? Fiyatlar hakkında bilginiz var mı?

Aracınız
Civic ES7 2002
Ben egzoz homurtusundan bir süre sonra rahatsız oluyorum, kafa ütülüyor, arabam manuel, 80-100 'ün üzerine çıkınca özellikle ütülemeye başlıyor, bunu azaltmak için sadece bagaja bir köpük koysam işimi görür mü acaba? Önerebileceğiniz ürün var mı? Komple yalıtım yapan yer tavsiyeniz olur mu? Fiyatlar hakkında bilginiz var mı?
Tabana yalıtım yaparsanız baya keser ama uyduruk malzeme olmayacak. Yalıtım konusunda en iyi olduğu bilinen Subigarage var.

Geri