FD6 soğukken gelen cızırtı sesi

Aracınız
Civic FD6 2012
Arkadaşlar merhaba; 115000 km 2012 model FD6 kasa civic sahibiyim. Araç manual vites, araç sıfırdan beri bende, 1000km de iken LPG taktırdım ve sorunsuz binmekteyim, Ancak 20000 km den bu güne kadar artarak devam eden bir ses mevcut araba da şu an baya artmış durumda, Bu sesi ilk çalıştırdığımda motor belirli bir ısıya ulaşana kadar benzin ve gaz fark etmeksizin yapmakta. ses cızırtı şeklinde bir türlü anlayan bulamadım, klima gergi kütüğü ve kayışı veya bilyası olabilir dediler değiştim ama hala devam ediyor. Başına gelen veya dikkat eden oldumu?

Aracınız
Civic FD6 2012
Ayni sorunun tipatipi bendede vardi motor kulagi degil dediler sonra baska ustaya gosterdim kulaktan cikti cozuldu.sizde cozum bulursaniz ve bilgi verirseniz herkes haberdar olur.

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam ilgine teşekkür ederim, Ancak motor kulağı olsa titreşim olmaz mı bende hiç titreşim yok. Ne düşük devirde ne de yüksek devir de?

Aracınız
Civic FD6 2012
Hocam ilgine teşekkür ederim, Ancak motor kulağı olsa titreşim olmaz mı bende hiç titreşim yok. Ne düşük devirde ne de yüksek devir de?
Gaza bastigimda kesiliyordu sadece ilk calistirdigimda kışın motor sogukken cizirti geliyordu.titresim hafif oluyor.zaten benzinli arac dizel olsa daha fazla titrerdi.

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ozzi

0
Aracınız
Civic FD6 2009
O sorun benim araçta da var soğuk motoru çalıştırdığım da sadece hareket halinde gaza basınca geliyor. Gazi bırakınca ve motor isindiktan sonra kesiyor. Böyle şırıltı bir ses. Ama yazın yapmıyor havalar soğuduğunda basliyor. Ustama anlattım ama anlatmakla sorunu bulamadık. Zincire felan baktık ana onda da herhangi bir anormallik yok.

Nasıl Bakarsan Öyle Görürsün..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
O sorun benim araçta da var soğuk motoru çalıştırdığım da sadece hareket halinde gaza basınca geliyor. Gazi bırakınca ve motor isindiktan sonra kesiyor. Böyle şırıltı bir ses. Ama yazın yapmıyor havalar soğuduğunda basliyor. Ustama anlattım ama anlatmakla sorunu bulamadık. Zincire felan baktık ana onda da herhangi bir anormallik yok.

Bence bu ses gergi kütüğünden geliyor, gergi kütüğü içerisindeki yağ zamanla özelliğini kaybettikçe soğukta şırıltı şeklinde ses yapar, ileri seviyede de tak-tak vurmaya başlar.
Bu şekilde kullanmanın bir mahsuru yok, ses çok bariz hale gelince kütük değiştirilir.
Ayrıca V kayışı uzama yapmışşa gergi kütüğü biraz boşa saldığı içinde bu sesi yapabilir.

Aracınız
Civic FD6 2012

Hocam eğer ses şırıltı şeklinde ise o ses Kalorifer sisteminde hava varsa olabiliyor, Bizzat şahit olmuştum tamircide başkasının arabası ile uğraşırlarken,

Aracınız
Civic FD6 2012
Bence bu ses gergi kütüğünden geliyor, gergi kütüğü içerisindeki yağ zamanla özelliğini kaybettikçe soğukta şırıltı şeklinde ses yapar, ileri seviyede de tak-tak vurmaya başlar.
Bu şekilde kullanmanın bir mahsuru yok, ses çok bariz hale gelince kütük değiştirilir.
Ayrıca V kayışı uzama yapmışşa gergi kütüğü biraz boşa saldığı içinde bu sesi yapabilir.
Hocam gergi kütüğü komple değişti ama ses hala devam ediyor.

Geri