FE1 kapı camları

Kasım dan beri kullandığım aracımda 10 dk önce ilk defa başıma gelen birşey oldu ben direksiyon başındayken araba çalışır vaziyette ve camlar açık yan koltukta oturan babam araçtan indi ve kapı açıkken ben camını tek tuşta kapattım . Cam tam olarak kapanmasını tamamlamadan babam kapıyı kapattı ben cam tekrar aşağıya indi açıldı yani. Bu bir atıza problemmidir yoksa bu bir özelliktir ve ben mi yeni keşfettim bilgisi olan yada başına gelen varmı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
benimki de aynı hareketi birkaç kez yaptı. sebebi bence camların adiliği. camları yarı açık bırakın. bir de yanına mesela 2015 opel astra camını yarı açık bırakın. şöyle camı üstten tutup sallamaya çalışın. opel camını zor, bununkini ise çok kolay sallarsınız.
kapanmakta olan civic camı kapı kapanma şiddetiyle sallanınca güvenlik amaçlı olarak geri açılıyor bence.

bu arada opel fanatiği falan değilim. cam olayında örnek olsun diye söyledim.

benimki de aynı hareketi birkaç kez yaptı. sebebi bence camların adiliği. camları yarı açık bırakın. bir de yanına mesela 2015 opel astra camını yarı açık bırakın. şöyle camı üstten tutup sallamaya çalışın. opel camını zor, bununkini ise çok kolay sallarsınız.
kapanmakta olan civic camı kapı kapanma şiddetiyle sallanınca güvenlik amaçlı olarak geri açılıyor bence.

bu arada opel fanatiği falan değilim. cam olayında örnek olsun diye söyledim.

Evet cam yarı açıkken kapı kapandığında sallanıyor camlar ama ben bunu kafaya takmıyorum sonuçta cam kapandığında işlevini yapıyo dış sesi kesiyo yağmur rüzgar almıyor … aynı durum kapı içlerindede var var tutamaklar hafif bir güç uygulanarak sallanabiliyor ama elimde kalmadığı sürece buda sıkıntı değil .. sadece bugün yaşadığım olay umarım arabanın bir önlemidir arıza değildir tek duam bu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
2018 HONDA CİİVİC EXCUTİVEaracımda bahsettiğiniz sorunu 1-2 kez yaşamıştım. Sonra düzeldi ve bir daha olmadı. Bence endişelenecek bir durum yok.

Camların açık durumda sallanması benim için can sıkıcı bir durum ama. 2018 bile daha sağlamdı

Geri