FK2 JANT ÇAPI DEĞİŞİKLİĞİ VE LASTİK SEÇİMİ

aaa bu çok güzel , hemen takibe aldım yarın bağlantıya geçicem. benden önceki sahibi boya kalınlığı çok inceliyor diye polisaj yaptırmamış arabada baya cizik vs var ben yaptırmak istiyorum ama nasıl bir yol izlemeliyim nelere dikkat etmeliyim hondaya özgü hassasiyetler var mı mesela, baştan bilirsem tedbirli davranırım

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Eğer seramik boya koruma yaptırmayı düşünüyorsan zaten bu işlem paket şeklinde oluyor, pasta ve sonrasında seramik uygulama yapılıyor. Eğer seramik uygulama yapılacaksa 1 seferlik bir sorun olacağını pek sanmıyorum.

Biraz arayı açtım ama fikir için çok teşekkür ederim üstadım.
Jant lastik değişikliğini yaptım, orjinal temiz çıkma Accord jantları üzerine takılı bridgestone 205/55/16 kışlık lastik aldım, ben dış görevde olduğum için babam ilgilendi işlemle ve sonuçtan oldukça memnun ama balans ayarı gerek, yarın yapılacak. Önceki arabalarımda ihtiyaç duymadım ama bundan emin değilim;
Tekerlekler sökülmeden aracın üzerinde yapılacağı için dikkat etmem gereken birşey var mı, mekanik elektronik gibi sistemler mesela, tavsiyelerinize ihtiyacım var

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bildiğim ek bir prosedür yok, bende kışlıklar için 15 jant ve lastik satın almıştım, direk tak çıkar devam ediyorum :) lastik sensörünün olmaması bence bu tip durumlar için büyük avantaj.

Geri