Civic FK7 FK7 Balata Marka Tavsiyesi

Ad Soyad
Efe S.
Aracınız
Civic FK7 HB 2020
Merhaba.

Aracım 2020 model FK7.
Ön fren balataları bittiği için değiştirmek istiyorum, daha evvel kullanıp memnun olduğunuz marka varsa sizlerden tavsiye almak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Herkese güzel günler dilerim.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba.

Aracım 2020 model FK7.
Ön fren balataları bittiği için değiştirmek istiyorum, daha evvel kullanıp memnun olduğunuz marka varsa sizlerden tavsiye almak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Herkese güzel günler dilerim.
Merhaba,

hocam orjinal balatalardan(ate) şaşmayın derim.

bosch feredo vs biraz ses yapan ve erken biten balatalar.

brembo bulabilirseniz o da olabilir ama bence öncelik ate.

Ad Soyad
Efe S.
Aracınız
Civic FK7 HB 2020
Merhaba,

hocam orjinal balatalardan(ate) şaşmayın derim.

bosch feredo vs biraz ses yapan ve erken biten balatalar.

brembo bulabilirseniz o da olabilir ama bence öncelik ate.
Cevabınız için çok teşekkür ederim hocam.

Ben de iki marka arasında kalmıştım. Brembo'yu da bulabildim. Ate'ye göre daha uygun ancak önceliğim fren performansı olacak. Tavsiyenizi dikkate alacağım.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Cevabınız için çok teşekkür ederim hocam.

Ben de iki marka arasında kalmıştım. Brembo'yu da bulabildim. Ate'ye göre daha uygun ancak önceliğim fren performansı olacak. Tavsiyenizi dikkate alacağım.
performans için büyük kaliper+disk ve performans balata gerekiyor ne yazık ki.

Merhaba. 23.000 km'de bitti. Araçta genel itibarıyla motor freni kullanan biriyim. Bana erken gibi geldi. Servis yaklaşık 3-4 bin km. daha sürebileceğimi belirtti.

Bu dertten muzdaribim bende. Bu aracın frenlerinde anlam veremediğim bir sorun var. Benimde neredeyse ortalama 25bin km de balatalarım bitiyor. İstanbul trafiği tamam ama bundan önceki araçlarımda yine 70 80bin km gidiyordu. Ek olarak fren pedalına ne kadar yavaş basarsam basayım kafayı sallıyor bir anda çok tutuyor gibi dozajlaması sert. Sizde de böyle mi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ad Soyad
Efe S.
Aracınız
Civic FK7 HB 2020
Bu dertten muzdaribim bende. Bu aracın frenlerinde anlam veremediğim bir sorun var. Benimde neredeyse ortalama 25bin km de balatalarım bitiyor. İstanbul trafiği tamam ama bundan önceki araçlarımda yine 70 80bin km gidiyordu. Ek olarak fren pedalına ne kadar yavaş basarsam basayım kafayı sallıyor bir anda çok tutuyor gibi dozajlaması sert. Sizde de böyle mi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Balatanın bitmesine ben de şaşırdım açıkçası. Sürekli motor freni kullanıp az frenleme yapan biriyim. Buna rağmen 23.000’de bitti balatalar. Dozajlama sorununu arada sırada yaşıyorum evet. Fren pedalında bazen gereksiz tepkiler olabiliyor. Ancak yoğun bir şikayetim olmadı o yönden.

Ad Soyad
KRVN
Aracınız
Civic FK7 HB 2020
Selam, bende yaklasık 21 bınde ustundekı ate leri bitirdim. disklerde herhangi bir işlem yapmadan balataları delphi lerle değiştirdim ön arka.
Tutmasından memnunum ötme de yok.

Geri