FK7 Civic 9500km kullanıcı deneyimim

Selamlar

2018 civic hb 1.5 sport plus sahibiyim. Otoban sürüşünden, trim seslerinden ve yalıtımından hiç memnun değilim. Bağaj kısmından, arka teker davlumbazlarından ve tabandan aşırı yol sesi alıyor. Şoför tarafında pedalların orada ayakları koyduğum tabanda titreşim oluyor. Sunroof dan tıkırtı sesleri geliyor. Sağ sol B sütunlarından zırıltı sesleri geliyor.

Otoban sürüşünde yoldaki dalgalanmaları sönümleyemiyor dolayısıyla aracın içinde resmen zıplayarak seyahat ediyorum. Yüksek hızlarda içeride çok fazla lastik uğultusu, yol sesi, ön davlumbazlara vuran küçük taşların sesi içeriden duyuluyor buda sürücüde ve yolcularda tedirginlik hissiyatı uyandırıyor. Viyadük bağlantı yerlerinden çok rahatsız edici şekilde geçiyor bu sırada ön konsolda çatırdamalar oluyor. Soğuk asfalt dökülmüş, titreşim yapan yollarda ön kaput titriyor. Çukurları geçerken yine olması gerektiği gibi sönümleyemiyor rahatsız edici süspansiyon çalışma sesleri yapıyor. Kasislere biraz hızlı girerseniz ön süspansiyonların çalışma aralığının dar olduğu anlıyorsunuz çalışma aralıkları bitiyor ve çok rahatsız edici biçimde TAK diye ses yapıyorlar.

Arabanın en düzgün çalışılmış kafa yorulmuş yapılmış yeri motoru. Harika bir motoru var. Her devirde istekli seri. Gaza bastığınız anda fırlayan yapısı var. Yakıtı şehir içi 7,8 litre.

Araç tasarımı dikkat çekici ve yakışıklı, bütün gözler üstünüzde oluyor. İnsanlar üstünde çok pahalı, hızlı ve kaliteli olduğuna dair bir intiba bırakıyor. Maalesef kullanınca anlıyorsunuz ki durum o şekilde değil. Arabada genel olarak bir ince yapılmışlık durumu söz konusu. Dış plastik parçaların hepsi dokununca sallanıyor. İçi boş ve son derece ince plastikten imal edildiğini anlıyorsunuz.

Ön led farlar gayet yeterli. 11 hoparlörü ses sistemi vasat. Sesi açtığınız zaman kapılarda, yan aynalarda, araç sütunlarında aşırı titreme oluyor.

Arabayı aldığım için pişmanım. İlk görüşte aşktı. Galeride görür görmez vuruldum.

Satmayı yalıtım yaptırdıktan sonra sonuca göre düşüneceğim. Tasarımı çok hoşuma gidiyor yoksa çoktan satmıştım.

Özet olarak ağustos 2018 de 138 bin TL ye alınan civic hb 1.5 sport plus kendinden beklenen bir çok vasfı karşılamıyor hatta sıfır bir arabadan beklenen asgari beklentileri dahi maalesef karşılayamıyor.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-03-11 at 21.56.25.jpeg
    WhatsApp Image 2019-03-11 at 21.56.25.jpeg
    151.8 KB · Görüntüleme: 138
  • WhatsApp Image 2019-03-11 at 21.56.26 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2019-03-11 at 21.56.26 (1).jpeg
    104.6 KB · Görüntüleme: 137
  • WhatsApp Image 2019-03-11 at 21.56.26.jpeg
    WhatsApp Image 2019-03-11 at 21.56.26.jpeg
    124.9 KB · Görüntüleme: 136

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Konu başlığı içeriğe göre düzenlenmiştir (y)

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Yazdığınız şeylerin bazılarına katılıyorum fakat önceki aracınız neydi kıyası ona göre mi yaptınız? Biraz ön yargılı ve abartılı yazdığınızı düşünüyorum.
Otobanda zıplama hoplama olmadı bende. Lastik değişimi varsa yada havaları fazla ise olabilir.
Araçlarımız spor illaki süspansiyon sert oluyor yani sönümleme başarılı bence. Mesala Bmw 3.20i sürdüm arada 200 bin fark var süspansiyonu kütür kütür sert yani civic daha yumuşak.
11 hoparlör başarılı stock araçlar içerisinde ideal seviyede bence.
Bence siz bu olumsuzluklarla satın aracı en azından içiniz rahat olur. Bazen insan kafada bitirdi mi ne olsa batmaya başlıyor ;)

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Yazıyı okuyunca üzüldüm. 2011 BMW f10 520d'den geçiş yaptım araca ben de. İstediğim kriterler belliydi ve bilerek aldım. Hali hazırda da genelde eşimin kullandığı 2014 e180 aracımız var ve fb7 ile kıyaslarsam o araçları sizin bu yazdıklarınıza bir kaç kat olumsuz şey çıkıyor ortaya özellikle izolasyon olarak. E180'de 19" 40 yanak jant olmasına rağmen ciddi bir konfor farkı var ancak sizin aracın ben bu kadar kötü olduğunu düşünmüyordum. Sport+ olduğu için süspansiyon sert ve olabilir (Elektronik kontrollü ön ve arka amortisörler bu arada),ancak bu spor araçlardan iyi yol tutuşu için istenen bir özellik. Normal kullanımda sıkıntılı. Eşimin e180'den önceki cla180 amg aracında da bu sert süspansiyonlardan oldukça şikayetçiydik. Bence her kullanıcı almadan önce kriterlerini bilip araçları araştırıp almalı. Görünüşe bakıp değil. Gerek youtube'da gerekse de forumlarda oldukça fazla bilgiler mevcut. Tabi İlla ki bakmışsanız ve ona göre beklenti içine girmişseniz ve sonuç böyle olunca buraya yazmışsanız... sonuç bu yüzden üzücü.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yazdığınız şeylerin bazılarına katılıyorum fakat önceki aracınız neydi kıyası ona göre mi yaptınız? Biraz ön yargılı ve abartılı yazdığınızı düşünüyorum.
Otobanda zıplama hoplama olmadı bende. Lastik değişimi varsa yada havaları fazla ise olabilir.
Araçlarımız spor illaki süspansiyon sert oluyor yani sönümleme başarılı bence. Mesala Bmw 3.20i sürdüm arada 200 bin fark var süspansiyonu kütür kütür sert yani civic daha yumuşak.
11 hoparlör başarılı stock araçlar içerisinde ideal seviyede bence.
Bence siz bu olumsuzluklarla satın aracı en azından içiniz rahat olur. Bazen insan kafada bitirdi mi ne olsa batmaya başlıyor ;)
320i'nin motoru en azından sessiz, bi tanıdığım 320d aracını sırf motor sesi ve vergisinden bıktığı için sattı.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
320i'nin motoru en azından sessiz, bi tanıdığım 320d aracını sırf motor sesi ve vergisinden bıktığı için sattı.

Tabiki öyle dizelin sesi uzun yolda uğultu oluyor bir süre sonra kafa kalmıyor. Zaten vergiyi hiç söylemiyorum bile.

Bence arabanıza bu kadar haksızlık etmeyin. Bu fiyata bu kadar güç ,konfor sunan pek bir araç bulamazsınız. 130 -140 bin tl nin artık sadece adı kaldı. Yol trim sesi konusunda haklısınız. Ama bu araç ilk çıktığından beri böyleydi. Zaten yüksek sessizlik beklentiniz olmamalıydı. Serviste ön konsol, a sütunları emniyet kemeri gibi yerlerin yalıtımını yapıyorlar. Ayrıca aracın hb olduğunu (bagaj kapağı olmadığı için arka sesi biraz daha fazla içeriye alır) yere yakın bir araç olduğunu ve lastiklerin de biraz etkisi olduğunu unutmayın lütfen.
Lastiklerin basınçlarını gözden geçirin. Aracınız daha çok yeni. Bayiden aldığınızdan beri lastiklerin basıncını kontrol etmediyseniz muhtemelen basınçlar 38 -40 psi civarlarındadır.(nakliye ve showroom için fazla basılır)
Hemen hemen her aracın sunroofun dan belirli zamanlarda ses gelir. Toz toprağın temizlenmesi lazım şimdilik.
Ama sizin araçtaki süspansiyon otomatik çalışır mı bilmiyorum. Eğer öyle birşey varsa kapatın .

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Selamlar

2018 civic hb 1.5 sport plus sahibiyim. Otoban sürüşünden, trim seslerinden ve yalıtımından hiç memnun değilim. Bağaj kısmından, arka teker davlumbazlarından ve tabandan aşırı yol sesi alıyor. Şoför tarafında pedalların orada ayakları koyduğum tabanda titreşim oluyor. Sunroof dan tıkırtı sesleri geliyor. Sağ sol B sütunlarından zırıltı sesleri geliyor.

Otoban sürüşünde yoldaki dalgalanmaları sönümleyemiyor dolayısıyla aracın içinde resmen zıplayarak seyahat ediyorum. Yüksek hızlarda içeride çok fazla lastik uğultusu, yol sesi, ön davlumbazlara vuran küçük taşların sesi içeriden duyuluyor buda sürücüde ve yolcularda tedirginlik hissiyatı uyandırıyor. Viyadük bağlantı yerlerinden çok rahatsız edici şekilde geçiyor bu sırada ön konsolda çatırdamalar oluyor. Soğuk asfalt dökülmüş, titreşim yapan yollarda ön kaput titriyor. Çukurları geçerken yine olması gerektiği gibi sönümleyemiyor rahatsız edici süspansiyon çalışma sesleri yapıyor. Kasislere biraz hızlı girerseniz ön süspansiyonların çalışma aralığının dar olduğu anlıyorsunuz çalışma aralıkları bitiyor ve çok rahatsız edici biçimde TAK diye ses yapıyorlar.

Arabanın en düzgün çalışılmış kafa yorulmuş yapılmış yeri motoru. Harika bir motoru var. Her devirde istekli seri. Gaza bastığınız anda fırlayan yapısı var. Yakıtı şehir içi 7,8 litre.

Araç tasarımı dikkat çekici ve yakışıklı, bütün gözler üstünüzde oluyor. İnsanlar üstünde çok pahalı, hızlı ve kaliteli olduğuna dair bir intiba bırakıyor. Maalesef kullanınca anlıyorsunuz ki durum o şekilde değil. Arabada genel olarak bir ince yapılmışlık durumu söz konusu. Dış plastik parçaların hepsi dokununca sallanıyor. İçi boş ve son derece ince plastikten imal edildiğini anlıyorsunuz.

Ön led farlar gayet yeterli. 11 hoparlörü ses sistemi vasat. Sesi açtığınız zaman kapılarda, yan aynalarda, araç sütunlarında aşırı titreme oluyor.

Arabayı aldığım için pişmanım. İlk görüşte aşktı. Galeride görür görmez vuruldum.

Satmayı yalıtım yaptırdıktan sonra sonuca göre düşüneceğim. Tasarımı çok hoşuma gidiyor yoksa çoktan satmıştım.

Özet olarak ağustos 2018 de 138 bin TL ye alınan civic hb 1.5 sport plus kendinden beklenen bir çok vasfı karşılamıyor hatta sıfır bir arabadan beklenen asgari beklentileri dahi maalesef karşılayamıyor.
Bende de spor plus var ama bu dediklerinizin çoğuna katılmıyorum..yolda giderken yol sesi aldığı doğrudur ama heryerinden de ses gelmiyor...bu fiyatlara alınabilcek en iyi araba bence

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
bende 2018 kasımda aldım aracı. yol sesi konusunda haklısınız fakat çok rahatsız etmesi için cidden soğuk ve bozuk asfaltta kullanıyor olmanız lazım. sıcak asfaltta gayet sessiz. ses sistemi de bence bu fiyat aralığındaki araçlar için oldukça iyi. neyle kıyasladığınız çok önemli. e90 320 d kullandım 4 sene onun conforu bu araçtan çok daha kötü idi. en büyük nedeni de runflat lastikler olmasıydı. onun dışında en son yine mini cooper kullandım 2 sene oda oldukça sertdi. bence bu fiyat aralığında bu kadar dolu bir araç yok piyasada. motor donanım tasarım oldukça iyi bu fiyata göre. lastik basınçları ve süspansiyonları bir kontrol ettirin derim.

Geri