FK7 ESP ve Lastik Hava Basıncı

Merhaba 2018 model civic hb sport + sahibiyim aracım yaklaşık 2.800 kmde. Gözlemlediğim kadarıyla ilk kalkışlarda özellikle azıcık bile gaza yüklemsem ki bundan kastım keskinle köklemek değil hemen Esp devreye giriyor ki çok sık denebilecek düzeyde. Bu konuda diğer kullanicilarin fikrini alabilir miyim ?

Bu konunun harici lastik havalarınızı nasıl ölçüyorsunuz ? Benzinliklerdeki cihazlara pek güvenmiyorum. Daha net bir yolu var midir ?

cag

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhaba 2018 model civic hb sport + sahibiyim aracım yaklaşık 2.800 kmde. Gözlemlediğim kadarıyla ilk kalkışlarda özellikle azıcık bile gaza yüklemsem ki bundan kastım keskinle köklemek değil hemen Esp devreye giriyor ki çok sık denebilecek düzeyde. Bu konuda diğer kullanicilarin fikrini alabilir miyim ?

Bu konunun harici lastik havalarınızı nasıl ölçüyorsunuz ? Benzinliklerdeki cihazlara pek güvenmiyorum. Daha net bir yolu var midir ?

Bende michelin dijital basınç ölçer var 80 lira civarı bir fiyatı var googleda yazarsanız çıkar. Çok işe yarıyor anlık olarak net bir şekilde değeri söylüyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınızda standart olarak gelen Michelin Primacy 3 lastiklerin yol tutuşu bu güçte önden çekişli bir aracın gücünü yola aktarmaya yeterli değil, bundan dolayı patinaja düşüyor ve çekiş kontrol sistemi devreye giriyor. Aracınızın gücünü yola aktaramamak çok sinir bozucu bir durum.

Bende arabadan soğumak üzereyken Michelin Pilot Sport 4'e geçtim kalkış ve ani hızlanmada patinaj %80 azaldı.

Aracınız
Honda CRV
Daha önceki aracımda da 235/45R17 ebatlarını kullanmış biri olarak , Bende Michelin Pilot Sport4 tavsiye ederim maalesef primacy3 araca yetersiz geliyor.
PS4 ün ıslak zemin kuru zemin hakimiyetinin Bu ebatta en başarılı lastik olarak yorumlayabiliyorum.

Geri