FK7 icin bazı sorular

Ad Soyad
Onur Yılmaz
Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Selamlar. Öncelikle araci daha yeni aldim ve ilk defa Honda sahibi olarak araniza katildim. Bazi sorularim olacak..

1- Şişli'de oturuyorum. Bu cevrede kaliteli, duzgun bir servis ariyorum. Tavsiyelerinize acigim. Maslak da uygun olur.

2- Ön yan camlara benden onceki sahibi cam filmi takmis. Aynayi goremiyorum neredeyse o derece. Bir videoda sifir arabada arkada film gordum. Arkaya orijinal filmli mi geliyor. On icin onerileriniz neler?

3- mevcut egzoz sesi oldukca guzel ama cooook az daha artmis olsa tadindan yenmeyecek gibi. Bu is cok ciddi masraflar cikarmadan, garantiden cikmadan yapilabilir mi?

4- bir onceki arac clio idi. Servis zamani geldiginde her binisimde uyarirdi. Civic'te durumlar nasil? Onceki sahibine de sorabilirim ama servis vakti geldiginde uyari veriyorsa zaten gerek yok.

5- genel olarak dikkat etmem gereken, kontrol etmem gereken seyler nelerdir? Mesela clio kronik olarak surekli motor suyu eksiltirdi. Eklerdim 2-3 ayda bir. Bunun gibi surekli takipte olmam gereken bir sey var mi?

mturker

Özel Üye
Selamlar. Öncelikle araci daha yeni aldim ve ilk defa Honda sahibi olarak araniza katildim. Bazi sorularim olacak..

1- Şişli'de oturuyorum. Bu cevrede kaliteli, duzgun bir servis ariyorum. Tavsiyelerinize acigim. Maslak da uygun olur.

2- Ön yan camlara benden onceki sahibi cam filmi takmis. Aynayi goremiyorum neredeyse o derece. Bir videoda sifir arabada arkada film gordum. Arkaya orijinal filmli mi geliyor. On icin onerileriniz neler?

3- mevcut egzoz sesi oldukca guzel ama cooook az daha artmis olsa tadindan yenmeyecek gibi. Bu is cok ciddi masraflar cikarmadan, garantiden cikmadan yapilabilir mi?

4- bir onceki arac clio idi. Servis zamani geldiginde her binisimde uyarirdi. Civic'te durumlar nasil? Onceki sahibine de sorabilirim ama servis vakti geldiginde uyari veriyorsa zaten gerek yok.

5- genel olarak dikkat etmem gereken, kontrol etmem gereken seyler nelerdir? Mesela clio kronik olarak surekli motor suyu eksiltirdi. Eklerdim 2-3 ayda bir. Bunun gibi surekli takipte olmam gereken bir sey var mi?
Öncelikle aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.
1- özel servis ariyorsaniz Maslak da Honda İstanbul otomotiv var ( Honda ciftkurtlardan çıkma ustalar)
Honda servisi arıyorsanız ise Honda cem size mesae olarak yakındır...
2 - Ön camdaki flim bariz belliyse çevirmede sorun çıkartır, şoför ve yolcu tarafındaki camlara belki 3 numara flim cekilmistir ondan çok koyu olabilir 2 numara daha uygundur ee tabi gece oda bı tık görüşü engeller... Arka büyük camada en fazla 2 numara flim uygundur onda problem yaşamazsınız. Kaliteli olmasında fayda var gunesde vs solmasın.
3 - normalde varex bağlıyorlar ortalama 3 bin bandında kumandalı ama tavsiye etmem uzun yolda çok kafa ütüler .. bizzat yaşadım. Muayenede sorun çıkartır, garanti için net bişey diyemem ama oda sorun teşkil eder büyük ihtimalle. Ayrıca bazi eksoz uçları bı tık sesi dediğiniz gibide yapabilir alırken sormak da fayda var..
4 - bunlarda uyarı vs yok bakım zamaninizi siz takip ediceksiniz özellikle otomatikse araç şanzıman yağı vs zamanında değişmeli (orjinal)... Motor yağı flitreler su vs onları zaten biliyorsunuz hepsinde aynıdır. ( Zaman )
5 - Her aracda olduğu gibi haftada ayda bir su motor yağı seviyesi eğlence olsun diye normalde bakarım ben kendimden örnek vermek gerekirse ...

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Onur Yılmaz
Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Tesekkurler hocam. Yarin ilk is honda servisi arayip onceki bakimlarini kontrol edeyim ve ne zaman gelmem gerektigini sorgulayayim.

On camdaki filmi kendim sokebilir miyim acaba? Bosu bosuna ceza da yemeyeyim sirf bu yuzden..

mturker

Özel Üye
Tesekkurler hocam. Yarin ilk is honda servisi arayip onceki bakimlarini kontrol edeyim ve ne zaman gelmem gerektigini sorgulayayim.

On camdaki filmi kendim sokebilir miyim acaba? Bosu bosuna ceza da yemeyeyim sirf bu yuzden..
Aynen kayıt var servislerde kafanız rahat olsun...
Sokersiniz tabi köşesinden yavaş yavaş çekin gelir zaten kıtır olmuştur o.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017

merhabalar,

3- abartı istemiyorsanız downpipe+frontpipe tavsiye ederim. hem biraz motoru rahatlatarak performans artışı elde ederseniz hem de alt devirlerde homurtu şeklinde tatlı bir ses elde edersiniz.
4- servis uyarısını devamlı görmezsiniz. zamanı geldiğinde uyarır. ama en son ne zaman yapıldığını bilmiyorsanız servis kayıtlarını sorgulatın ve geçtiyse bakımını yaptırın.
5- ara ara yağ ve su kontrolünü tabiki yapın ama çok şükür kronik olarak eksiltme problemi yok. onun dışında ise araç turbolu olduğu için gazlayıp gazlayıp aniden aracı stop etmeyin. normal kullanımdan sonra problem değil ama gazladıktan sonra 20-30 saniye beklemenizde turbonun ömrü açısından fayda var.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar

1- Özel servis konusunda bilgim yok. Garanti devam ettiği sürece yetkili servise götürmeyi planlıyorum.
2- Aynaları görmedeki problem ciddi bir güvenlik zafiyeti. Cezayı düşünmeden önce sizin ve diğer sürücülerin güvenliğini düşünerek onu söktürmelisiniz bence. Benim aracım Sport Plus, arka camlarda ise fabrika çıkışı karartma var.
3- Bu konuda bilgim yok.
4- Fk7 de servis zamanı yaklaşınca uyarır. Siz uyarıyı beklemeden de sürüş ekranında bakıma ne kadar mesafe(km) kaldığını görebilirsiniz.
5- Benim 90 bin km oldu. Kronik bir arıza yaşamadım. Yalnızca şu konuda uyarmak isterim. Aracı yarım saat bir saat kadar yüksek devirlerde kullandıktan sonra hemen stop etmeyin. Bir süre bekleyip soğumasına izin verin.

Geri