FK7 Merak Edenler İçeri (+ VE - LER)

Aracınız
Honda CRV
Herkese merhabalar. 1aydır kırmızı 1.5 turbo hb sport kullanıcısıyım ve ben bu forumda başlıklar arası turlayarak bilgi sahibi olup karar vermiştim. Bir başlık altında deneyimlerimi tavsiye niteliğinde toplayacağım.

Öncelikle şunu belirteyim; aracın performansı ve konforu o kadar iyi ve keyifli ki aracın eksilerini halı altına süpürüyor. Hemen hemen bütün C segmenti araçları kullandım, Civic en üstte yerini ayırdı.

Arabanın en sevdiğim özelliği kesinlikle performansı. Araba segmentindeki tüm arabaları çok rahat harcar. Yol tutuş ve özellikle fren kalitesi şahane. Araba frene asıldığınızda hiç yığılma yapmıyor.

Arabanın iç konforu, koltuk rahatlığı, görüş açıları şahane. Atmosferi çok güzel. Ses yalıtımı beni rahatsız etmedi ama daha iyi olabilirdi. Takıntılı olanlar için üzücü olabilir. Trim sesi hiç almadım, bu da beni çok mutlu etti. Hele Golf Leon gibi araçlardan sonra ilaç geldi bana. Ses sistemi iyi ama daha iyi olabilirdi, aracın kalitesinin altında kalmış.

Multimedyası kullanışlı, hızlı tepki veriyor fakat navigasyon tam bir HAYAL KIRIKLIĞI. Şehir isimleri dışında hiçbirşey yok :)

Vites geçişleri güzel, stabil çalışma olayı hoşuma gitti. Dsg den daha stabil çalışıyor.

Performansa girmeyeceğim, araba Onyekuru gibi yer ucağı :)

Yakıt.. depo küçük, zaten araba da az yakmadığı için depo çok çabuk bitiyor. Yollar açık olduğunda Halkalı'dan Atatürk Havalimanına basın ekspress kullanarak 6.5 ile gidiyorum, çok trafik varsa 8.5-9 orta şeker trafikte 7.5 civarı. Bazen performanslı genelde sakin kullanıyorum. Ortalama yakıt 8 bandında şuan. Bu performansa bu konfora 8 değer. 10litrelere çıkmadığı sürece memnunum.

Arabanın bagaj hacmi şahane, çocuğumuz var bagaj kısmı tatiller için çok önemli. Sedan kadar bagaj yapmışlar, pandizot olmaması da çok akıllıca ve kullanışlı. Arabanın iç hacmi de çok büyük. Bu araba ölçü olarak hatchback falan değil zaten :)

Silecekler otomatik ayara alınınca saçma sapan çalışıyor. Arka ve ön silecekleri manuel kullanmak en mantıklısı. Klima çok iyi, kullanıcıya sunulan ıvır zıvır koyma cepleri tourneo doblodan falan iyi. Geri görüş kamerasının görüntü kalitesi kötü, ama milimetrelik yanaşmanıza engel değil. Benim çok işime yarıyor.

Korna komik, yetersiz. Kükresin isterdim. Aracın iç aydınlatması 0, her binen keşke en azından kapı ya da ön konsolda ufak bi ışık detayı olsaydı diyor.

Araçtan inince camları kapatabiliyoruz ama keşke kapanma işi bitince leon gibi bi uyarı verseydi, insan emin olamıyor.

Birde arabayı yıkadıkça arka tamponun oradan kum çıkıyor, ne alaka nasıl oluyor anlamadım ama su vurdukça kum atıyor. Yabancı forumlarda da denk geldim.

Aklıma gelen herşeyi yazdım, merak edilen herşeyi mesaj ile sorabilirsiniz.

İyi forumlar

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Faydalı bir paylaşım okmuş ben de 2 aylık Sport Plus kullanıcısıyım, değerlendirmenize katılıyorum.
Ek olarak cvt şanzımanın performansının böyle bir güç için yetersiz kaldığını belirteyim. zaman zaman kapışmak isteyenleri tokatlama konusunda strese sokuyor insanı, ama nihayetinde fena tokatlıyor

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Honda CRV
Faydalı bir paylaşım okmuş ben de 2 aylık Sport Plus kullanıcısıyım, değerlendirmenize katılıyorum.
Ek olarak cvt şanzımanın performansının böyle bir güç için yetersiz kaldığını belirteyim. zaman zaman kapışmak isteyenleri tokatlama konusunda strese sokuyor insanı, ama nihayetinde fena tokatlıyor

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet, araba manuel olsa ohoooo :) o adrenalinden oluyodur yahu :)

Aracınız
Benimde radarimda 2. El olarak tabi, 2020 Mart'ta ev kredisi biter bitmez, HB bı RS istiyorum,bu araçların İngiltere üretimi olması,sedan Türkiye üretimi fc5 lerden kalite anlamında daha önde olduğunu düşündürüyor...

Aracınız
Honda CRV
Benimde radarimda 2. El olarak tabi, 2020 Mart'ta ev kredisi biter bitmez, HB bı RS istiyorum,bu araçların İngiltere üretimi olması,sedan Türkiye üretimi fc5 lerden kalite anlamında daha önde olduğunu düşündürüyor...
Bizzat baktim, sedanlarin c sutunundaki dalgalanma olayina. Gordum ve vazgectim. Zaten hatchback daha yakisikli. Ic hacim ve bagaj olarak gayet yeterli bence. Bu arada sedanlarina rs deniyor, bunlar hb sport olarak geciyor hocam.

Hayirlisi olsun simdiden

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Dedo Paylaşım için teşekkürler.

Geri