Civic FK7 FK7 ÖN CAM ,ÇATLAMASİ

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Herkese merhabalar,
Yıllık izin Giresun'a gelmiştim. Karadeniz sahil yolunda seyir halindeyken birden çat diye bir ses duydum. Akabinde ön camın sağ üst köşesinde bir çatlak gördüm. Akabinde çatlak biraz ilerleyince sanayide bir yerde cami cizdirdim ilerlemesin diye. Aracım zurich sigortadan kaskolu. Kaskoyu incelediğimde yılda 1 cam ücretsiz değişim olarak yazıyor. Sigortayı aradım yetkili serviste değişim yapabilirsiniz dediler. Lakin tramere de yansiyormuş. Lakin anlamadığım bir husus madem hakkımiz var tramere neden yansıyor anlamış değilim. Siz değerli forumdaslardan görüşlerinizi rica ederim başına gelen var ise paylasabilirse sevirim.

Herkese kazasız belasız hayırlı günlerIMG-20210813-WA0014.jpegIMG-20210813-WA0013.jpegIMG-20210813-WA0012.jpegIMG-20210813-WA0011.jpeg

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Civic in camları da kaportası gibi çok dayanıklı değil, bana kalırsa uygun zamanda serviste orjinal camla değiştirin gitsin derim, sıklıkla otoban sürüşü yapan ve her sene cam değiştiren haliyle her sene bir ön cam hakkını sürekli kullanan cam değişimine abonesi misali bazı kişilerden duyuyorum ki yerli Olimpia Şişecam vs. gibi markaların yan sanayi camlarının kırılma çatlamaya karşı orjinal camlardan daha dayanıklı olduğunu söylüyorlar, Civic için bu konuda bir yorum duymadım genelde diğer markalarda var bu durumlar.

Şu an bende değiştirecek olsam orjinal cam daha iyi olur.

Tramer e yansımasından öte cam değiştirildiğinde en korktuğum şey içeriye su almaya başlaması riski, seyir halinde dikiz aynasının düşmesi gibi problemler çıkarma riski. Gerçi bu iş servisin kabiliyetine bakıyor biraz. Bütün kaskolarda cam değişimi tramer e mutlaka yansır.

Daha önce hiç cam değiştirmedim, ön cam değişiminde acaba camdaki sensörler ve ayna gibi parçalar yeni camın üzerinde mi oluyor yoksa eskilerini söküp yeni cama mı geçiriyorlar bunu da bilenler cevaplarsa memnun olurum.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Civic in camları da kaportası gibi çok dayanıklı değil, bana kalırsa uygun zamanda serviste orjinal camla değiştirin gitsin derim, sıklıkla otoban sürüşü yapan ve her sene cam değiştiren haliyle her sene bir ön cam hakkını sürekli kullanan cam değişimine abonesi misali bazı kişilerden duyuyorum ki yerli Olimpia Şişecam vs. gibi markaların yan sanayi camlarının kırılma çatlamaya karşı orjinal camlardan daha dayanıklı olduğunu söylüyorlar, Civic için bu konuda bir yorum duymadım genelde diğer markalarda var bu durumlar.

Şu an bende değiştirecek olsam orjinal cam daha iyi olur.

Tramer e yansımasından öte cam değiştirildiğinde en korktuğum şey içeriye su almaya başlaması riski, seyir halinde dikiz aynasının düşmesi gibi problemler çıkarma riski. Gerçi bu iş servisin kabiliyetine bakıyor biraz. Bütün kaskolarda cam değişimi tramer e mutlaka yansır.

Daha önce hiç cam değiştirmedim, ön cam değişiminde acaba camdaki sensörler ve ayna gibi parçalar yeni camın üzerinde mi oluyor yoksa eskilerini söküp yeni cama mı geçiriyorlar bunu da bilenler cevaplarsa memnun olurum.

Tüm kaskolarda yansımıyor sanırım hocam. Eski aracımda değiştirdim ve tramer kaydı yoktu aracımda. Kaskonun kapsamıyla alakalı bir durum bence. Benim kaskolarımda hasarsızlığı bozmayacak şekilde yılda 1 kez ücretsiz orjinal cam değişimi olarak geçiyor hep.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Tüm kaskolarda yansımıyor sanırım hocam. Eski aracımda değiştirdim ve tramer kaydı yoktu aracımda. Kaskonun kapsamıyla alakalı bir durum bence. Benim kaskolarımda hasarsızlığı bozmayacak şekilde yılda 1 kez ücretsiz orjinal cam değişimi olarak geçiyor hep.
İstanbul Honda Marmara ile görüştüm. Gelip dilekçe vereceksiniz dosya açılacak sonra cam siparis verilecek cam geldiğinde sizi arayacağız işlem yapılacak dediler.

Sayın @VaiN benim de kasko policemde cam klozunda müşterinin talebi dogrultusunda değişimde orijinal cam kullanılacaktır ibaresi yazıyor. Lakin sigortacima sorduğumda dosya açılacak ve tramere yansıyacak dedi tramerde cam degisimi olarak görünecek dedi IMG_20210814_180811.jpeg

Oguz6

0
Aracınız
Geçmiş olsun benim aracında camı çatladı kaskodan değişti 3700 TL fatura bedeli ben sorduğumda servise kasko ile anlaşmamız var fatura bedelinden indirim olacak 3000 civarı tramere yansır demişlerdi

Aracınız
Civic FB7 2015
Yansıması ne gibi bir problem oluşturacak ki sorgulama esnasında değişen parça da çıkacağı için alan kişinin de bu olaya çok takılacağini sanmıyorum
Far değişimi yapılmış bir araç biliyorum
Onunda tramerine yansimisti

Mi 9 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bilgi için teşekkürler. Ben de yetkili serviste değişim yapacağım
Geçmiş olsun benim aracında camı çatladı kaskodan değişti 3700 TL fatura bedeli ben sorduğumda servise kasko ile anlaşmamız var fatura bedelinden indirim olacak 3000 civarı tramere yansır demişlerdi

Geri