Civic FK7 FK7 Son susturucu iptali

Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler diliyorum daha önce aracına son susturucu iptali yaptırmış olan veyahut bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim önerilerinizi falan aracımda hafifte olsa bir ses istiyorum çok abartı tarzı değil varex gibi uygulamalar değilde son susturucu iptali önerdi bir egzozcu tanıdığım buraya danışmak istedim sizinde fikirlerinizi bekliyorum son susturucu iptalinde çok ses çıkar mı çevreyi rahatsız edicek cinsten o da çok önemli bir etken :)

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhaba dostum
İzmit'te bir arkadaşımda sedan rs var. İptal işlemini yaptı ve bu işin boşuna yapıldığını anladı, sonra gitti komple düz boru warex yaptı.
Ve aradığı tok sesi buldu.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler diliyorum daha önce aracına son susturucu iptali yaptırmış olan veyahut bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim önerilerinizi falan aracımda hafifte olsa bir ses istiyorum çok abartı tarzı değil varex gibi uygulamalar değilde son susturucu iptali önerdi bir egzozcu tanıdığım buraya danışmak istedim sizinde fikirlerinizi bekliyorum son susturucu iptalinde çok ses çıkar mı çevreyi rahatsız edicek cinsten o da çok önemli bir etken :)

Aşırı bir sesi olmaz, hafiften tatlı bir ses verir fakat trafikte ne gibi şeylerle karşılaşırsınız bilmiyorum. Üzerinde Orjinal egsozu varken bile bağlanan,orjinal mi değil mi diye tamirciye çekilen araçlar var. Malum civiclerin adı çıktı cezaların da maşallahı var

06 HONDA 2234

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
linkte yapılmışı var; ses güzel ama uzun yolda uğultu yapar.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Turbo var o yüzden motorun bütün eksoz gürültüsünü emiyor, ne yaparsanız yapın istediğiniz tonda ses elde edemezsiniz ses artışı 3-5 desibellik ilaveyi geçmez, rallilerde yarışan turbolu araçlarda anti lag sistemi var turbo sürekli hızlı dönsün diye kızgın eksoz manifoltuna ilave yakıt püskürtürler o yüzden onlar bağırıyor ve patırdıyor eksozdan ateş atıyorlar.

Motorunda turbo olan hiçbir binek otomobil yüksek ses çıkartmaz komple düz boru da yapsanız ses desibeli çok yüksek olmaz sadece son susturucu değiştirilse nerdeyse hiçbirşey fark etmez:) eksoz gazı eksoz manifoltuna gitmeden önce turbo salyangozuna girip turbine çarpıyor buradan çıkarken susturucuya ilave bir iş ve ses falan kalmıyor.

anti lag sistemi binek otomobile uygulanması pek mümkün değil olsa da riskli ve yatıracak parası olana sıkıntısıyla uğraşacak olana göre bir iş, birde anti lag motor ve turbo ömrünü ciddi oranda azaltır.

Atmosferik olanları deli gibi bağırır, onların eksoz sesini ayarlaması kolay:) 1.6 125hp benzinlide sadece son susturucu iptaliyle 5000 devir üzerinde mahalleyi ayağa kaldırabilirsiniz.

Hava emiş kısmını kurcalamanızı öneririm. Turbolu bir motorla oradan daha iyi ses alınabilir belki hem turbolu motorda hava emişini rahatlatmak her zaman faydalıdır.

Geri