Civic FB7 Fren Balatadan gelen ses sorunu

Arkadaşlar merhaba , fb7 aracımda 2-3 ay önce tekerlerinden sürtünme gibi, anahtarı yere sürter gibi bir ses geliyordu , yetkili bir servise götürdüm. Balata değişimi yaptılar ses kesildi , bir ay sonra , bu sefer de fren yapınca durmaya yakın sağ arka tekerden tak diye bir ses geliyorlar ve yavaş fren yaparken inilti oluyor , geçen de araba park halindeyken sağ arka tekerden bir akıntı olduğunu gördüm tedirgin oldum , muhtemelen balatadan kaynaklı bir sorun , balatayı tekrar değiştirmeyi düşünüyorum, ön arka balatayı değiştirmiştim , sadece arka balatada sorun görünüyor , önde herhangi bir sıkıntı yok gibi geliyor ama sesin oradan gelme ihtimali var mı bilmiyorum, servise götürmeden önce bilgi amaçlı size de sorayım dedim , teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun. Adınıza sevindim.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Çok teşekkür ederim , bilginiz varsa bir sorum daha olacak , araba 20 gündür sabahları ilk çalışmada bazen marş geç basıyor ve ilk anahtar çevirmede çalışmadığı oldu , sebebi ne olabilir acep, araba 2013 model 65 binde Brc LPG’li

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Çok teşekkür ederim , bilginiz varsa bir sorum daha olacak , araba 20 gündür sabahları ilk çalışmada bazen marş geç basıyor ve ilk anahtar çevirmede çalışmadığı oldu , sebebi ne olabilir acep, araba 2013 model 65 binde Brc LPG’li

Genelde lpgli araçlarda silindir boşluğuna gaz kaçırmasından dolayı araç boğulur ilk marşta çalışmaz. Regülatör diyaframı veya enjektörlerden kaynaklanabilir. Forumda bununla ilgili konular var. Birde akünüzü kontrol ettirebilirsiniz.

Genelde lpgli araçlarda silindir boşluğuna gaz kaçırmasından dolayı araç boğulur ilk marşta çalışmaz. Regülatör diyaframı veya enjektörlerden kaynaklanabilir. Forumda bununla ilgili konular var. Birde akünüzü kontrol ettirebilirsiniz.

Açıkcası forumda dediğiniz gibi baktım ilgili konuya ama tam kanaat getiremedim , bujiler değişmedi henüz ve subap ayarı yapılmadı ondan kaynaklandığını düşündüm aslında

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Açıkcası forumda dediğiniz gibi baktım ilgili konuya ama tam kanaat getiremedim , bujiler değişmedi henüz ve subap ayarı yapılmadı ondan kaynaklandığını düşündüm aslında

Evet bunlarda olabilir. Dedikleriniz önce bakılır. Sonra devam ederse. Benim belirttiklerim noktalar düşünülebilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Lütfen linkteki konuyu inceleyiniz,

Lütfen linkteki konuyu inceleyiniz,

Subap ayarı yapıldı , kelebek kapak temizlendi , sorun çözdülmedi, sorun geçen sene değiştirdiğim aküdenmiş, akü şarj edildi sorun çözüldü , teşekkürler

Geri