gaz verip kalkarken silkeleme ve vites geçişleri

Aracınız
Civic FB7 2015
arkadaşlar merhaba; aracımla ilgili ciddi sorunlar yaşamaktayım ve yetkili serviste çözüm bulamadım.lütfen yardımcı olurmusunuz. sıkıntılarım ;

1. araç düşük viteste ve düşük hızda gazdan ayağımı çektiğimde ciddi anlamda silkeleme sallanma tarzında sarsıntı yapıyor. gaz verdiğimde de aynı şekilde sallanıyorum . motor kulağını serviste kontrol ettirdim sorun 2 usta ile teste çıktık sorun yok dediler. normal modda ciddi anlamda sallantı yada silkeleme yapıyor. EKON modunda da var ama bu daha az hissedilir şekilde. bujiler 5 6 bin km önce yetkili serviste değişti.

2. aracım kalkarken ve vites değişimlerinde vuruntu yapıyor ve viteslerin geçişi çok sert boşa alırken bile sert. oldukça yukarıda kavrama yapıyo. çok yumuşak yedirerek kaldırmam gerekiyor. aynı şelikde EKON modunda bu daha az hissedilir oluyor. baskı balata 20 bin km civarı önce değişti. dışarıda daikin marka ile değiştirmiştim.

3. aracın ön takımından lakalardan yada tümseklerden geçerken şık şık ses geliyor. konfornamına bişi kalmadı. lastikler bridgestone turanza çok sertleşti bununda bi miktar etkisi olabilir mi?
( v kayışı yeni değişti serviste gergi kütüğünüde ina orjinal aldım değiştircem en kısa zamanda vuruntu ve silkelemeye etkisi olabilirmi bilmiyorum )
arabadan soğudum diyebilirim, lütfen bilgisi olan arkadaşlar açıklama veya yönlendirme yapabilirse çok sevinirim.

Çözüm
sorun çözüldü yetkili serviste subap ayarı yaptırdım ve baskı balatayı degistirdim yağ dahil. sonuç harika araba iki kat sessizlesti ve vites geçişleri harika oldu ancak baskı balatayı degistirdigimde volant değişmesi lazım dedi 4500 tl fiyat verdi değiştirmedim sadece ilk kalkışta yetersiz gaz verirseniz titreşim oluyor çok sorun yaratmayacağını birsonraki baskı balata değişimi ne kadar gideceğini söyledi yetkili servis formeni

SM-A510F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aracınız
Civic FB7 2015
bende şanzuman yağını değiştirmeyi düşünüyorum 1 ve 2. viteslere geçerken zorlanma oluyor .servis dışinda yaptırdığım için nasıl bir yağ konuldu bilmiyorum
Subap ayarınız bence olmamış. Çok iyi bir honda ustasına akşamdan aracı bırakıp soğukken yapılmalı. 2. İhtimal şanzuman yağı değişmeli. Lpg yokmuş zaten.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
sorun çözüldü yetkili serviste subap ayarı yaptırdım ve baskı balatayı degistirdim yağ dahil. sonuç harika araba iki kat sessizlesti ve vites geçişleri harika oldu ancak baskı balatayı degistirdigimde volant değişmesi lazım dedi 4500 tl fiyat verdi değiştirmedim sadece ilk kalkışta yetersiz gaz verirseniz titreşim oluyor çok sorun yaratmayacağını birsonraki baskı balata değişimi ne kadar gideceğini söyledi yetkili servis formeni

Çözüm

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Geçmiş olsun. Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederiz.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bende de 2020 FC5 Ecoelegance var 40000 bakımında sarsıntı nedeniyle bujiler değişti, motor subap ayarları yapıldı, ama problem devam ediyor. Dün düz yolda giderken stop etti, ilk defa başıma böyle bir şey geldi. Problem sadece LPG’ de iken oluyor. Ben de karar verdim, bunları mahkemeye vereceğim, adamlar üçkağıtçı. Tekrar gidersem arabayı komple değiştirecekler adi herifler. 9 yıl Toyota kullandım, bir gün bile şikayetim olmadı. 2 yaşındaki arabadan soğudum inanın ki. Ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Aracınız
Civic FB7 2012
Bende de 2020 FC5 Ecoelegance var 40000 bakımında sarsıntı nedeniyle bujiler değişti, motor subap ayarları yapıldı, ama problem devam ediyor. Dün düz yolda giderken stop etti, ilk defa başıma böyle bir şey geldi. Problem sadece LPG’ de iken oluyor. Ben de karar verdim, bunları mahkemeye vereceğim, adamlar üçkağıtçı. Tekrar gidersem arabayı komple değiştirecekler adi herifler. 9 yıl Toyota kullandım, bir gün bile şikayetim olmadı. 2 yaşındaki arabadan soğudum inanın ki. Ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.
Honda dan iyi anlayan bi serviste subap ayarı, boğaz kelebeği temizliği ve adaptasyon yaptırın 1,5 a mal olur sorun biter..

mturker

Özel Üye
Servisinizden egr valf değişimi isteyin yada test için isteyin bi sure kullanin.

V2247 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri