gazı bırakıp tekrar basınca yada ani kalkışlarda vuruntu sorunu

Aracınız
Arkadaslar merhaba
aracım 2007 civic sedan geçenlerde motor takozu ile ilgili bir konu açmıştım. Bir kaç arkadaşta cevapladı sorularımı saolsun dün servise gittim bu sorunla ilgili ama motor takozunun sağlam olduğunu değişime gerek olmadığını söylediler aracım 107000 km de. ama şöyle bir sorun var mesela 2. viteste özellikle gazı tamamen bırakıyorum çok yavaş giderken araba stop edicek kadar yavaşlıyor aniden gaza bastığımda tak tak vurma yapıyor sanki saftlı araclardakı saft boslugu vurması gibi yada ani kalkış yapıp birden gaza abanınca bunu yapıyor basına böyle birsey gelen fikir verebilecek bir arkadaş varmıdır?

Bende de ayni durum var. 2007 sedan ov. Dedigin gibi aks boslugu gibi. Ama ozellikle arac ayni viteste kaldigi ve gaz pedalina biraz hızlı basinca o bahsedilen hisle ileri atilma olayı. Takip....

Ericsson A1018s cihazıkullanılarak gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@fkurt85 Peki gittiğiniz servis sorun ile ilgili yorum yapamadı mı?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ön alt takımda boşluk varsa. Ses yapabilir. Daha çok tabla burcu ve yataklarından.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaslar merhaba
aracım 2007 civic sedan geçenlerde motor takozu ile ilgili bir konu açmıştım. Bir kaç arkadaşta cevapladı sorularımı saolsun dün servise gittim bu sorunla ilgili ama motor takozunun sağlam olduğunu değişime gerek olmadığını söylediler aracım 107000 km de. ama şöyle bir sorun var mesela 2. viteste özellikle gazı tamamen bırakıyorum çok yavaş giderken araba stop edicek kadar yavaşlıyor aniden gaza bastığımda tak tak vurma yapıyor sanki saftlı araclardakı saft boslugu vurması gibi yada ani kalkış yapıp birden gaza abanınca bunu yapıyor basına böyle birsey gelen fikir verebilecek bir arkadaş varmıdır?

Şanzıman takozuna baktırın hocam

iPhone cihazından gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Yok ustam virajlarda bir uğultu farkedemedim ama cukurlarda yada bozuk yolda ön takım darmadagınmış gibi ses yapıyor o kadar baktırdım hiç birşey yok diyor her götürdüğüm usta
Bence en doğrusu bir rot ayarı yapan sağlam bir yere gidin orta burçlara, tekerlek bilyalarına, akslara, motor ve şanzıman takozlarına baktırın derim. Eğer bunlarda sorun yoksa benim aklıma debriyaj bilyası geliyor. Ama oda devir düşmesine sebep olmaz. Karmaşık bir durummuş sizin ki. Video yükleyebilirseniz forumda daha iyi yardımcı olunur düşüncesindeyim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bence en doğrusu bir rot ayarı yapan sağlam bir yere gidin orta burçlara, tekerlek bilyalarına, akslara, motor ve şanzıman takozlarına baktırın derim. Eğer bunlarda sorun yoksa benim aklıma debriyaj bilyası geliyor. Ama oda devir düşmesine sebep olmaz. Karmaşık bir durummuş sizin ki. Video yükleyebilirseniz forumda daha iyi yardımcı olunur düşüncesindeyim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Teşekkür ederim ustam video yüklemeye çalışıcam İnşâallah. Birazda ben çok dinlemeye başladım aracı heralde takınca bir kere ses yapıyor diye.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri