Gerçegi sorgulayan usta

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Şimdi başıma garip bir olay geldi, paylaşmadan edemeyeceğim.

2012 FB7 sahibiyim, Ankara'da çok beğendiğim bir usta var, fakat Bursa'da yaşadığım için burada da bir usta arayışı icerisindeydim. Forumda da tavsiye edilen hem kurumsal, hem referansları düzgün bir Honda servisine gittim.

Velhasıl kelam, geçen Pazartesi'den beri ön tekerleklerdrn vıcır vıcır bir ses geliyor, hızlandıkça artıyor, yavasladikca azalıyor. Pzt'den Persembe'ye kadar sesin şıklığı ve siddedti arttı. Hatta eşim bir arkadasiyla bindi ve abartılı bir kadın tepkisiyle "Çağdaş araba sürekli ötüyor" dedi, ama kadın haklı. Neyse, cuma da uzun yola çıkacağımdan Perşembe akşamüstü referanslı Honda servisine gittim. 1 saat beklettikten sonra aracı lifte aldılar. Oradaki ustamız direkt söylenerek "ben duymadığım sesi nasıl bileyim" dedi. Abimize durumu anlattım, dedim ki "arabayı 90.000kmde aldım, on balatalar zayıftı, ustama götürdüm 'bi 10.000 götürür' dedi, 10.000 sonra bindshs götürdüm 'bi 10.000 götürür', dedi; 10.000 sonra bi fsha gittiğimde ise "bi 5.000 götürür" dedi, muhtemelen balatadir" dedim. Kontrol etti, "balatalarin iyi" dedi. "O zaman bi çok gez, sesi duy', dedim. Çıktı gezdi, ve ""arabamda lastik ugultusundan başka ses yok, takma kafaya" dedi. Ama araba vıcır vıcır ötüyor. Herhalde usta yaniniyilesmesi yaptı diye düşünerek yola çıktım. Ama anında ötmeye başladı. Geri gidip ustayı arabaya aldım, öte öte gittik. "Ben ses duymuyorum" deyince bana bu kal geldi. Sanayi içinde 80e filan çıkarak sakat hareketlerle vicirtiyi arttırım ama adam.bana misin demiyor. Benim, eşimin, onun arkadaşının duyduğu vicirtinin olmadığını söyledi.

Her şeyi kabul ettim, "sen haklısın, ben çok taktım galiba" dedim ve öylece Ankara'ya gittim Ankara'da balata değişiminden sonra vicirtinin V'si bile yok.

Bana hayatı, gördüğümü, duyduğumu (ki ben müzisyenim, kulaklar gitti mi acaba diye) sorgulatan Honda'ci ustaya sonsuz selamlar ve sevgilerimle.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam dışarıda usta mı kaldı
Hepsi günün parasını cebe atmanın derdinde
Güvenim sıfır dışarıdaki ustalara
3-5 fazla verip servise gitmek en iyisi
En azından sorunum devam ediyor der muhattap bulursun
Dışarıdaki adama gidip desen
Ben orayı yaptım başka yerde de ses var deyip bir daha para almanın derdine düşer

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
dediklerine aynen katılıyorum piyasanın biraz üstünde cebimden para çıkar ama hiç olmazsa kafam rahat olur diyorum. Bu zamanda önemli olan bakım sonrası muhatap bulabilmekte. Kargalarla uğraşmanın anlamı yok.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Her usta bir olmuyor maalesef, benim duyduğum sesi usta dayamadı ama benim içim rahatlasın diye avm otoparkına gidelim yankı yapar daha iyi duyarız dedi ve orada kendiside duydu. Sıkıntı sertleşen balatalardan çıkmıştı ince sürtme sesi yapıyordu.
İşte bu hocam olaylara aynen bu tarz yaklaşılması gerekiyor. Sesi bulmak için kapalı sessiz ortam ve yakın duvardan geçerken pencereyi açıp ses yansıması dinlenir. Araç alırkende bu yapılmalı. :)

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri