Geri kaçırma sorunu

Aracınız
Civic FD6 2011
Öncelikle bütün formdaşlara merhaba,
Arkadaşlar 20 gün önce 2011 model 28.000 km de fd6 kasa benzinli bir civic aldım, araç tam otomatik, aracım yokuslarda geri kaçırıyor, çok küçük egimlerde sorun yok ama biraz fazla dik yüzeylerde geri salıyor, araç honda efe servis bakımlı ve şanzıman yağı da servisde bir sefer değişmiş, formda bu konuyla ilgili yazi bulamadım, aracın geri kaçırması sizce normal bir durummu? Anormal bir durummu ?
Aydinlatirsaniz sevinirim teşekkürler...

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Uzun süreli otomatik araç kullanıcısı olarak tecrübemi paylaşacağım. Öncelikle honda marka araçları yüzde 90 ı rampada geri kaçırır eğer yokuş kalkış desteği yoksa. ki yeni jenerasyon otomatik araçlarda yokuş kalkış desteği olması da zaten bu yüzden ve mantık çerçevesinde düşünürsek geri kaçırıyor olmasa neden otomatik bir araca yokuş kalkış desteği koysunlar değil mi ama. Neden geri kaçırdığına gelirsek eski bir honda servis çalışanı olarak (bilgi işlem departmanı) servisin kıdemli ustalarından birine muhabbet esnasında sormuştum neden geri kaçırıyor diye ustada şanuzmana sürekli yük binip fazla ısınmadan dolayı sorun arıza çıkartmaması için hondanın bu şekilde bir yol izlediğini iletmişti banada mantıklı gelmişti açıkcası düşünsenize siz ayağınızı rampada frenden çekiyorsunuz ve araç geri kaçmıyor bunu nasıl yapıyor sürekli ilerlemeye çalışıyor hatta bazı araçlar arkadaşların da dediği gibi rampada ilerliyor sonuç olarak şanzımana ekstra yük ve ısınma olarak geri dönüş yapıyor.

Somut örneklere geçecek olursak 2002 vtec civic im motor soğukken kaçırmıyor sebebide rolanti yüksek olduğu için gaz veriyor aracı tutuyor hatta ilerliyor ama aynı rampada da motor sıcakken kaçırıyor hemde baya kaçırıyor. ve bundan önceki aracımda 2007 fd6 idi aynı şekilde geri kaçırıyordu ve kullandığım bir çok hondamda bu şekildeydi.
bir diğer örnek 96 accord babamın aracı farklı bir şanzıman yapısına sahip olacak ki milim kaçırmıyor.(yada yüksek avans yaptığımız içinde olabilir)
yine aynı şekilde 2001 suzuki vitara en dik yokuşlarda bile milim kaçırmazdı.

Netice olarak aracınızda hiçbir sorun yok yeni nesil hondaların hepsi geri kaçırır eğer yokuş kalkış desteği yoksa.
Ayrıca bazen satık ilanlarında honda civiclerin açıklamasında görüyorum şanzıman sorunsuz en dik ramplarda bile milim geri kaçırmaz yazıyorlar bu tip yazılara sadece gülüyorum.
Hem araçtan anlamıyorlar hemde bir araba geri kaçırıyorsa onlar için o şanzıman bitik oluyor bense sadece gülüyorum :) :)

Çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık. Bazı arabadan çok iyi anlayanlar da otomatik aracı rampada deniyor geri kaçırıyorsa sıkıntılı muamelesi yapıyorlar. Umarım yazınızı okurlar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri