geri vites lambasının yanması, d lambasının yanıp sönmesi, motor ışığı

Aracınız
Civic FD6 2008
Herkese merhaba,
2008 civic elegans otomatik kullanıyorum, aracın geri vites lambası yanmıyor, motor lambası yanıyor bilgisayara bağlandığında geri vites sensör hatası veriyor, serviste geri vites müşilinden olabilir diyerek yeni müşil taktılar fakat işe yaramadı, vites geçişlerinde herhangi bir sorun yok, geri vitese takıp biraz hızlı gittiğinizde D lambası yanıp sönmeye başlıyor stop edip tekrar çalıştırdığımda D lambası normale dönüyor, geçenlerde de yaklaşık 2 saat çok sıkışık trafikte kaldım dur kalk şeklinde gidiyordum aracın gösterge panelindeki ışıklardan birçoğu kendi kendine yandı sonra bir kısmı söndü bir kısmı yanmaya devam etti aracı sağa çekip stop ettim tekrar çalıştırmak istediğimde çalışmadı akü takviyesi yaptım ve çalıştı ışıklar normale döndü bugün de klima soğutmadı klimacıya götürdüğümde klimaya elektrik gitmiyor dedi ustalardan kimisi elektrik problemi, kimisi şanzıman problemi, kimisi beyinden kaynaklanabilir diyor net birşey diyen yok. şu anda klima soğutmuyor, geri vites lambası yanmıyor, motor ışığı yanıyor böyle bir durumla karşılaşan oldu mu sorun ne olabilir bilgi veren olursa sevinirim. teşekkürler.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Foruma hoşgeldiniz :) Forum kuralları gereği linkteki tanışma başlığında kendinizi kısaca tanıtırsanız seviniriz :) https://www.civictr.com/forums/tanisma.29/

Akü ölmek üzere olduğunda veya akü elektrik sistemine yeterli voltajı veremediğinde de böyle garip problemler ortaya çıkabiliyor. Şarj dinamonuz aküyü yeterli derecede şarj etmiyorda olabilir.
Ayrıca geri vitesten arka park sensörü bağlantısında da bir kısa devre durumu olabilir, buna da bir baktırın isterseniz.

Geri