Golf 2010 Trendline

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhabalar
Bu sabah araca baktım düşünüyorum Babam kullanacak her türlü yorumunuz, önerileriniz çok değerli.
Bu dsg şanzıman yağlı mı kuru mu nerden anlarız.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu kasaların 1.6 atmosferik eski tip motorları ile kullanılan şanzımanlar çift kavramalı DSG değil, bizim Civicler gibi klasik otomatik.
Eğer bakımlı ve düzgün kullanılmışsa pek sıkıntı yaratan araçlar değiller ancak bakımlı olması önemli, 190bindeki galeride satılan aracın bakım konusu bence ciddi soru işareti.
Şahsen bir zorunluluk olmadıkça galeriden yüksek kilometreli araç almak istemem, 1000-2000 km sonra olası arıza masraflarının ne çıkacağı bence muamma.

S

Silinen üye 20336

Guest
Merhabalar
Bu sabah araca baktım düşünüyorum Babam kullanacak her türlü yorumunuz, önerileriniz çok değerli.
Bu dsg şanzıman yağlı mı kuru mu nerden anlarız.
Merhaba;
Bu kasa Golf kullandım. Yol tutuşu ve yaşıt rakiplerine göre yalıtımı başarılı.
Bu motoru da Audi A4 de kullandım. Sorunsuzluğuyla bilinir. Benzini yakar ve performansı yüksek değildir.

1.6 atmosferik motorların LPG uyumu var. LPG kullanmayacaksanız da TSI motorlusuna bakmanızı öneririm. Daha performanslı olur. Yakıt tüketimi de daha az olur.
Bir de aracın direksiyonu yaşına ve km sine göre fazla temiz geldi bana. Fotoğraflar yanıltıyor da olabilir tabi.

Şartlarınızı bilemiyorum ama eğer ilandaki aracın fiyatına başka araç bakma seçeneğiniz varsa ve büyük olması babanız için sorun teşkil etmeyecekse Ford Mondeo bakabilirsiniz. Şanzıman tercihiniz otomatikse 2.0 TDCI 140 HP tam otomatikler ile 2.0 TDCI 163 HP power shiftler var. Power shiftlerin kullanıma da bağlı olarak şanzıman bakım masrafları olduğunu işittim. Manuel şanzıman uygunsa 1.6 TDCI ler gayet iyi tercih olur. Donanımın da titanium olmasını öneririm.

Geçenlerde göz gezdirmiştim Opel Astra dizel ve 1.4T lerin fiyatları da bana piyasaya oranla biraz daha makul gelmişti diye hatırlıyorum. İnsignia daha da iyi olur tabi.

Siz her türlü yorumunuz, önerileriniz yazınca yelpazeyi biraz geniş tuttum. Tercihlerinizi bilirsek daha yerinde öneriler de gelir hocam inşaALLAH.

Hayırlısı olsun.

Armour

0
Aracınız
Honda CRV
Bu modelin aynısı benim kayınçoda vardı (plakayı tam hatırlamıyorum ama yabancı gelmedi, belki bu bile olabilir), Bende kullandım bir çok kez, çok keyifli araba ama benzini içiyor bunlar. lpg de bile oldukça fazla yakıyor. Kayınço sırf bu yüzden satmıştı 3-4 sene önce. Bu arabanın 190 bine kadar lpg siz kullanılması çok zor. lpg takılmış sökülmüş olabilir. dolayısıyla sübaplarda/segmanlarda aşınma olabilir. şanzıman da revizyon isteyebilir bu km de. iyi baktırın, durduk yerde 20-30 bin TL masrafa girmeyin.

Armour

0
Aracınız
Honda CRV
Ayrı ayrı teşekkürederim
Başka araç bakacağız.
Honda Civic HB İ-shift

Dostum bu arabalara bakmanı tavsiye ederim. Ben kullandım ve çok memnun kaldım. CRV almak için sattım, yoksa satmazdım. i-shiftler hakkında birçok olumsuz yorum olsa da yarı otomatiklerin en stabili ve en az yakanı diyebilirim. 2012 modellerden düşük km li bulabilirsen 120-130 bin TL bandında rahatlıkla alabilirsin. LPG ye falan da gerek yok, benzini kokluyor. İstanbul şehir içi 7 lt ortalamayı hiç geçmemiştim ki oldukça agresif kullanırım arabayı ben. İnan alan hiç pişman olmaz. Bu paralara alınabilecek en iyi yarı otomatiklerden birisidir diyebilirim. Bakım masrafı da oldukça düşüktür bu arabaların. 100 binde bir debriyaj balataları değişir, yaklaşık 2-3 bin TL. Başka da ağır masrafı yoktur. saat gibi arabadır. Tavsiye ederim.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FB7 2013
Çok baktım 1.8 motor olanlara bi cesaret edemedim.
Kim ne derse desin bildiğin uzay mekiği bence.
Bir araca baktık golf düz vites ilandaki görselde tramer başka,siyah olan
Benim şaseden sorguladığımda başka beyaz olan
sigortacıya sordum yanlış poliçe kesmişlerdir dedi.
Ruhsatta 1.6 yazıyor
Sizlerin yorumu nedir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201113-142915.jpg
    Screenshot_20201113-142915.jpg
    132.9 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_20201113-142559.jpg
    Screenshot_20201113-142559.jpg
    91.5 KB · Görüntüleme: 13

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Çok baktım 1.8 motor olanlara bi cesaret edemedim.
Kim ne derse desin bildiğin uzay mekiği bence.
Bir araca baktık golf düz vites ilandaki görselde tramer başka,siyah olan
Benim şaseden sorguladığımda başka beyaz olan
sigortacıya sordum yanlış poliçe kesmişlerdir dedi.
Ruhsatta 1.6 yazıyor
Sizlerin yorumu nedir.
Hocam esas olan ruhsattır, denildiği gibi sigorta sistemine kayıtta hatalı giriş olabilir.

Geri