Hangi Civic?

Gocuk mu onemli sizin icin konfor mu yol tutus mu ? Fb7 kasa kullandim abim biraz genis kullanir arabayi sofor koltugunu yatirir geriye ceker ben arka koltuga sigmazdim. Su an Fc5 kullaniyorum abim ayni sekilde kullaniyor koltugu ve ben arka koltuga oturdugumda dizimle koltuk arasinda 4-5 parmak bosluk kaliyor. Yol tutus keza ayni sekilde Fb7 ile arasinda daglar kadar fark var. Haklisiniz gocuk mevzusu can sıkıcı bir durum ama sans isi belki de aldiginiz aracta boyle bir sıkıntı olmayacak. Yine de gonul rahatligiyla bineceginiz arabayi tercih etmenizde fayda var. Ve size tavsiyem almisken lpg'li alin 10-15 bin yol yapmakta az bi mesafe degil.

VTEC Otomatik (ES7) - Beyaz - 2004
Elegance Eco Otomatik (FB7) - Beyaz - 2013
Elegance Eco Otomatik (FC5) - Beyaz - 2017
Konfor ve yol tutuş önemli ancak bu göçük aracın herhangi bir kaza durumunda en sağlam olması gereken noktalardan birisinde. İnternette bu C noktası diye tabir edilen yolcu kapısı kirişi/kuşağı ile ilgili videolara bakarsanız bu noktadaki göçük ve dalgalanmalardan dolayı pek çok mağdurun bulunduğunu görebilirsiniz. Dolayısıyla güvenlik mi konfor mu derseniz güvenliği tercih ederim. Yol tutuşu ile ilgili olarak; fb7 kasanın zafiyeti veya fc5 kasanın üstünlüğü nedir, söyleyebilir misiniz?
İlginiz ve önerimiz için çok teşekkür ederim.

SM-A720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Konfor ve yol tutuş önemli ancak bu göçük aracın herhangi bir kaza durumunda en sağlam olması gereken noktalardan birisinde. İnternette bu C noktası diye tabir edilen yolcu kapısı kirişi/kuşağı ile ilgili videolara bakarsanız bu noktadaki göçük ve dalgalanmalardan dolayı pek çok mağdurun bulunduğunu görebilirsiniz. Dolayısıyla güvenlik mi konfor mu derseniz güvenliği tercih ederim. Yol tutuşu ile ilgili olarak; fb7 kasanın zafiyeti veya fc5 kasanın üstünlüğü nedir, söyleyebilir misiniz?

C sutun konusunda mevcut tartisma basligi var orda da bu "guvenlik zaafiyeti" konusu baya bir tartisiliyor. Sizin icin zaten hedef belli FB7 alacaksiniz. Ben iki araci da kullandim FC5 yol tutus , yolun sesini iceri verme , ic dizayn ve konforu acisindan FB7'den cok daha iyi. Ha bu demek degil ki FB7den her konuda ustun FB7nin en.buyuk avantaji da sanzumani F1 olmasi kullanim rahatligi sagliyordu. Yol tutusta ki fark ne demissiniz iki aracla da kullandigim yol ayni ama FB7 daha savruktu FC5 ile korkmuyosunuz viraja girerken.

VTEC Otomatik (ES7) - Beyaz - 2004
Elegance Eco Otomatik (FB7) - Beyaz - 2013
Elegance Eco Otomatik (FC5) - Beyaz - 2017

Teşekkürler. Aslında Fc5 daha geniş ve daha estetik ancak göçük/dalgalanma konusu beni huzursuz ediyor. Öte yandan 80.000 ₺ yi aşmadan temiz bir fc5 kasa bulmak da pek mümkün gözükmüyor. Aslına bakarsanız halen Focus 1.6 trend kullanıyorum ve fb7'de muhtemelen (özellikle arka koltukta) aynı iç hacmi bulamayacağım.Honda çok iyi konfor sunmasa da otomatik vites seçeneğini en sorunduz biçimde sunan araçlardan birisi. Sırf otomatik vitese geçmek ve dizeli terketmek için Honda Civic düşünüyorum. Anlayacağınız güvenlik ve arıza kaygısı bu noktada konfor ve estetiğin önüne geçiyor. Belki de bu yüzden Toyotayı da biraz araştırmam gerekebilir ne dersiniz?

Aracınız
[MENTION=10895]MURAT_HOND_AYDIN[/MENTION]

düşünürseniz 2012 fb7 48 ooo de.orjinal brc li,füme renk,hatasız aracım satlık

Net ve aydınlatıcı yorumunuz için öncelikle teşekkür ederim. Her ne kadar uzun mesafe yapmayacak olsam da yılda ortalama 10-15.000 km yol yapıyorum. O yüzden lpg'ye ihtiyaç duyabilirim gibi geliyor. Gerçi lpg'yi sonradan da taktırabileceğim için başlangıçta çok aramıyorum. Honda'ya ilk defa geçmiş olacağım. Aslında kasa olarak 2016'dan sonraki makyajlı kasa estetik açıdan daha çok hoşuma gidiyor ancak yeni kasa ile ilgili göçme, vb. söylentiler beni rahatsız etti. Fb7 kasayı aslında bu yüzden tercih ediyorum ancak bu kasa da şık.

Murat bey marhaba. Bende 2015 model fb7 vardi 10 ay evvel 9.500 km de araci sattim. Simdi rs aldim. Size soyle birsey diyeyim sonucta rs de olsa donanimsal olarak kasa olarak arac fc5 ile ayni. Ben kesinlikle 75 80 bin civari fb7 almayin derim. Cunki ikisi arasinda ciddi derecede fark var. Ön torpidodan tutunda kopartasina kadar fc5in yaninda inanilmaz basit duruyor. Hele bir cam kapanirken kapi icten kapi esnemesi tam bi facia. On torpido komple plastik bi parcadan yapilmis yegenim annesinin kucaginda otururken elindeki oyuncakdan bile cizilecek kadar cok kotu bi malzeme var. He diyeceksinki bu kadar kotuydu siz neden zamaninda aldiniz ben o araci sifir 64.500e aldim. O zamaninki piyasada o fiyatlara en iyi aracti aracim elegance idi. Ama simdiki fiyatlari almis basini gitmis ben 70 bine sattigim arac suanda 80bin civarinda istiyolar. Bende o yuzden size ustune basa basa o para o kasaya verilmez. Bu laflarim her iki araci kullanan biri olarak soyluyorum. Kulaginizda kupe olsun. Yinede sizin icin hayirlisi ne ise o olsun. Ama fb7 alirsaniz bu soylediklerimide unutmayin. Sevgiler saygilar

SM-G955F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İrfan Bey; aydınlatıcı yorumunuz ve samimi ilginizden dolayı öncelikle çok teşekkür ederim. Kafam o kadar karıştı ki; 2 gün öncesine kadar bütçemi 90.000 ₺ te zorlayıp kesinlikle fc5 kasa mümkünse executive civic arıyordum. Göçük muamması yüzünden fc5'e mesafeli durmaya ve 2015 veya 2016 fb7 kasa araştırmaya başladım. Fb7 kasa ise, 2009 Focus'dan sonra dar ve kullanışsız olacakmış gibi bir hisse kapıldım. Honda kadar donanımsal özellik sunmasa ve estetik durmasa da Toyota 1.6 sedan mı araştırsam diye düşünmeye başladım. Bir de şu gerçek var; göçük sorununa rağmen ikinci elde fc5 kasa civic'ler ortalama 10.000 ₺ daha pahalı. Bu da temiz bir 2015-2016 benzinli otomatik fc5 kasalı sedan aracın fiyatını 90.000 ₺ ve üzerine çıkarıyor. Bu fiyata 0 km başka araçlar almak mümkün. Bense 80.000 ₺ üzerine çıkmayı pek düşünmüyorum. Ben mi bu konuya çok taktım bilemiyorum.

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Sizin öncelikle yapmanız gereken bütçeyi netleştirmek. Elma ile armut kıyaslaması gibi oluyor yeni ve eski kasayı kıyaslamak.
90 bin verebilirim fakat sadece göçük düşündürüyor diyorsanız hiç düşünmeden fc5 alın en kötü ihtimalle aldığınız fiyata satarsınız zaten. Araca binip rahatlığa ve konfora alıştıktan sonra benim gibi satmayıp "Honda bu işi düzeltmeli" diye bekleyeceksiniz sadece.

Fb7 kasa daha fazla yol sesi alıyor, daha fazla savruluyor, yol tutuşu zayıf, arka diz mesafesi az, kalite hissi az. Bunların hepsi FC5 ile kıyaslandığında geçerli. Corolla ile kıyaslandığında bu özelliklerin hemen hemen aynı olduğunu düşünüyorum. İşin özü FB7 kasa sadece FC5'e göre zayıf fakat rakiplerine göre gayet iyi durumda bir araç.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Geri