Civic FB7 HARARET

Aracınız
Civic FB7 2014
Herkeze kolay gelsin hayırlı günler arkadaşlar.
Benim bir kaç sorum olacak.
İlkin olayı anlatayım.

Benim 2014 model Honda Civic var yani fb7 ben aracı 2 ay önce aldım bugün sivasta bayır olan yerde olan evime çıkarken hararet göstergesi yanıp yanıp söndü sonra evin önüne çıktım düzlüğe çıktığımda söndü sonra bir saat sonra radyatör kapağını açtım 5 litrelik bidonun 2.5 litresini koydum. Arabada fabrika çıkışlı BRC tüp takılı benden önceki sahibi motorun az gerisinde bulunan bir parçayı göstererek bu parça şu eksiltiyor 300 lira civarı bir parça arızalı değil ama şu eksiltiyor dedi yani kronik birseymiş.
Şimdi bilen birileri varsa yardımcı olursa sevinirim.

1. Bugünkü araçtaki mevzu neden olmuştur.
2. Bu tüpteki parçadan dolayı ya da tüpten bir durumdan dolayı olmuşmudur.
3. Hararet göstergesi hararet olduğu zaman sürekli mı yanar yoksa yanar söner mi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Motor soğutma suyu yetersizliğinden hararet artmış olabilir. Fan devreye girip ısıyı düşürdüğünde göstergedeki lamba sönmüştür. 2.5 lt su koyduysanız onu değiştirin bence Sivas soğuk memleket aynı miktarda antifirz ilave edin. Soğutma suyunda kaçak nerdeyse onuda tamir etmenizde fayda var. Fb7 kasada su kaçağı ile ilgili kronik bir arıza duymadım forumda bu arada.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Aracı aldığınız şahsa selam söyleyin. Sıkışınca herşeye kronik deyip kaçmasınlar! Motorun su soğutma sisteminin düzgün çalışması çok çok önemli bir mevzudur. Basbaya araçta ciddi su kaçağı var. Bir rampada bu hale gelmemeli!
> Araç rampada yüke biniyor. Su sistemi ısınıp basınç artıyor. Kaçak olan yerden daha fazla su azalmaya başlıyor. 2 litre sonrası su hatta dönmeyecek kadar azalır. Fan devre dışı kalır. Hararet tavan yapar.
> Motorun arkasında gösterdiği şey regülatör olabilir. Bu aparat su hattına bağlıdır. Zamanla bağlantı yerlerinden kaçak yapabilir. Kelepçeler gevşer vs.
> Eski Honda'larda ısı göstergesi var. Fb7'de ısı ikaz lambası var. Bu lamba yandığında araç kenara çekilip soğumaya bırakılır. Sonra su durumuna bakılır. Isı düştüğünde ikaz söner. Fakat hangi ısı aralığında yanar onu bilmiyorum. Siz bu konuda yapılması gerekeni yapmışsınız.
> Benim önerim önce su kaçağını bulup halledin. Sonra antifiriz suyunu komple değiştirin. İnorganik olması tavsiyemdir. Ya hazır karışım alın veya konsantre alıp saf su ile %50 oranında siz karıştırıp ustaya verin değiştirsin.
Ustalar bu ayrıntılara çok önem vermez!

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri