Civic FK7 Hasar var, ne yapmali?

Xedos

Özel Üye
Arkadaslar araci teslim almamla canimin sikilmasi bir oldu. Vavacars ustunden almistim araci ve arac Istanbul’daydi. Verilen bilgilere gore secip almistim. 9 binde civic sport plus guvenlik paketi vs bir arac aldim. Sirf km dusuk diye almistim ki o siralar sari sitede manuel vites daha dusuk km arac yoktu. Neyse araci Ankara’ya gonderdiler ve gecen hafta boyu koruma isini de yapacak bir arkadasima teslim aldirdim. Tatilden donunce de dun arkadasimin yerinden (Auto Aesthetics) ben aldim ama asagidaki fotoda gorunen hasarla canim sikildi. Vava’nin fotograflarinda gecmeyen bir hasar. Arka tampondaki o siyah parca kirik cesitli yerlerinden. Tuttugum gibi aldim elime. Tampon ici panelde de sorun var gibi. Tampon langur lungur oynuyor elimle bastirinca. Arka orta park sensoru de surekli orada engel var diyor zaten. Bir de ustune klima calismiyor.
Aracta normalde sol arka camurluk ve arka kapi boyaliydi. Bunu bilerek aldim. Onu da vasat bir iscilikle yapmislar zaten. Hatta ufak tefek ciziklere kadar yaziyorlar normalde. Ama bu hasar bu sekilde belirtilmemis. Yani durum bu. Vava’ya acip konusacagim bakalim.
Bir de arac bekledigimden hizli geldi. Umarim map filan atmamislardir. Kontrol etmek amacli biraz uzadim da 230km/s limiti duvar gibi cikti karsima neyse ki.
Ici filan fena degil. Hali paspas sabitleyiciler ve kitapcik yok mesela. Hor kullanilmis olmasindan supehliyim ve biraz rahatsizim. Bakalim yarin servisle bakim icin gorusecegim. O sirada baktiririm biraz.
Sizin bu hasar icin tavsiyeniz ne olur? Parcayi servis disindan mi temin etmeli parcacilardan filan?IMG_3414.JPG

<> 2020 Honda Civic Sport+ Man.

mturker

Özel Üye
Arkadaslar araci teslim almamla canimin sikilmasi bir oldu. Vavacars ustunden almistim araci ve arac Istanbul’daydi. Verilen bilgilere gore secip almistim. 9 binde civic sport plus guvenlik paketi vs bir arac aldim. Sirf km dusuk diye almistim ki o siralar sari sitede manuel vites daha dusuk km arac yoktu. Neyse araci Ankara’ya gonderdiler ve gecen hafta boyu koruma isini de yapacak bir arkadasima teslim aldirdim. Tatilden donunce de dun arkadasimin yerinden (Auto Aesthetics) ben aldim ama asagidaki fotoda gorunen hasarla canim sikildi. Vava’nin fotograflarinda gecmeyen bir hasar. Arka tampondaki o siyah parca kirik cesitli yerlerinden. Tuttugum gibi aldim elime. Tampon ici panelde de sorun var gibi. Tampon langur lungur oynuyor elimle bastirinca. Arka orta park sensoru de surekli orada engel var diyor zaten. Bir de ustune klima calismiyor.
Aracta normalde sol arka camurluk ve arka kapi boyaliydi. Bunu bilerek aldim. Onu da vasat bir iscilikle yapmislar zaten. Hatta ufak tefek ciziklere kadar yaziyorlar normalde. Ama bu hasar bu sekilde belirtilmemis. Yani durum bu. Vava’ya acip konusacagim bakalim.
Bir de arac bekledigimden hizli geldi. Umarim map filan atmamislardir. Kontrol etmek amacli biraz uzadim da 230km/s limiti duvar gibi cikti karsima neyse ki.
Ici filan fena degil. Hali paspas sabitleyiciler ve kitapcik yok mesela. Hor kullanilmis olmasindan supehliyim ve biraz rahatsizim. Bakalim yarin servisle bakim icin gorusecegim. O sirada baktiririm biraz.
Sizin bu hasar icin tavsiyeniz ne olur? Parcayi servis disindan mi temin etmeli parcacilardan filan?Ekli dosyayı görüntüle 269278

Hocam aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.
Okuduklarıma bakarak sanki biraz sizin olmamanizdan faylanilmis gibi geldi bana.
Siyah tampon parçası fotoda gördüğüm kadarıyla tırnakları sağlam, sağlam olmasa da yapılır o, sensöre gelcek olursak belki degisim isteye bilir, çıkma bulunur montajı kolay,
Ayrıca aslında her aracda alıcıya göre eksikler mevcut. Ve sizin yerinize olsam extra experede sokarım arabayı.
Klima çalışmıyor demişsiniz gaz kontrolü yaptırın önce sonrasında farklı detaylarına inersiniz..

Honda madness

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Sizin bu hasar icin tavsiyeniz ne olur? Parcayi servis disindan mi temin etmeli parcacilardan filan?Ekli dosyayı görüntüle 269278

Geçmiş olsun hocam tam can sıkıcı bir durum. Vavacars araç hakkında ifade ettikleri açıklamalar haricinde bariz olayların çıkması ayıplı mal olayını gündeme getirir. Birinci derecede kendileri mesuldür. İkinci bir durum yükleme taşıma ve indirme olaylarından kaynaklı bir olay var ise oda araştırılmalıdır. Servis kayıtları ayrıntılı bir şekilde kontrol edilip kaydedilmelidir. Herhangi bir tramer kaydı veya kayıtsız onarım var mı kontrol edilmelidir.
Bunlara ek olarak kurumsal bir ekspertiz firması ile anormal başka problemler var mı kontrol edilebilir.
Gerisi satıcı ile müşteri arasındaki seviyeli ilişkiye bakıyor.

Xedos

Özel Üye
Hocam aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.
Okuduklarıma bakarak sanki biraz sizin olmamanizdan faylanilmis gibi geldi bana.
Siyah tampon parçası fotoda gördüğüm kadarıyla tırnakları sağlam, sağlam olmasa da yapılır o, sensöre gelcek olursak belki degisim isteye bilir, çıkma bulunur montajı kolay,
Ayrıca aslında her aracda alıcıya göre eksikler mevcut. Ve sizin yerinize olsam extra experede sokarım arabayı.
Klima çalışmıyor demişsiniz gaz kontrolü yaptırın önce sonrasında farklı detaylarına inersiniz..

Honda madness
teşekkür ederim sağolun. dediğiniz gibi ben almayınca katmerlenmiş. aslında şöyle bir durum var parçada. kırık klips var ve belki halledilir, diğerleriyle tutuyor biraz fakat fotoğrafta anlaşılmıyor, dışarıda duran piyano siyah kısımlar da kırık ve çatlak ama renginden dolayı yakında olmayınca pek belli etmiyor. o yüzden her türlü değişecek. yani büyük ihtimalle ben de alsaydım o kısmı atlardım gibi geliyor. ekspere gideceğim yarın ama aklım aracın altında. önce servis sonra eksper.

Xedos

Özel Üye
Geçmiş olsun hocam tam can sıkıcı bir durum. Vavacars araç hakkında ifade ettikleri açıklamalar haricinde bariz olayların çıkması ayıplı mal olayını gündeme getirir. Birinci derecede kendileri mesuldür. İkinci bir durum yükleme taşıma ve indirme olaylarından kaynaklı bir olay var ise oda araştırılmalıdır. Servis kayıtları ayrıntılı bir şekilde kontrol edilip kaydedilmelidir. Herhangi bir tramer kaydı veya kayıtsız onarım var mı kontrol edilmelidir.
Bunlara ek olarak kurumsal bir ekspertiz firması ile anormal başka problemler var mı kontrol edilebilir.
Gerisi satıcı ile müşteri arasındaki seviyeli ilişkiye bakıyor.
teşekkür ederim. yarın görüşeceğim bakalım bir şey çıkacak mı hazır bilgilerden. tramer yok araçta. saklanmış herşey ayıplı mala girer ancak plastik aksam için aslında bir kloz var antlaşmamızda. aracın değerini etkilemediği için detay bilgi verilmeyebilir gibisinden genel bir madde yazmışlar mesela. eksper şart oldu bu durumda dediğiniz gibi. derdim kaporta, tampon vs değil hatta vava sorumluluk alsın ya da almasın o da değil. motor, şanzıman, yürüyen ya da elektrik aksamında olmasın bir şey. bu aracı sırf zevkime tutabilirim uzun vadede. dolayısıyla iz bırakacak ve astarı yüzünü geçecek şeylerden rahatsızım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Klima çalışmıyorsa kronik klima arızası da olabilir, garanti devam ediyorsa bu durumu mutlaka servise bildirin, bülten kapsamında işlem yapılmasını isteyin.

Xedos

Özel Üye
Arkadaşlar aracın bakımı ve klima sorunu çözülüp bugün teslim edildi. Park sensörlerinde de arıza çıktı. iki sensör siparişi verilmiş. Haftaya da onun için gideceğim. Bu arada bakımda Honda 2.0 yağ kullanıldı. Halbuki ilk fırsatta 0-40 motul 300v ile değiştireceğim. Kimse kusura bakmasın 36 derece Ankara sıcağında 0-20 yağı bana yanlış geliyor. Filtrem gelsin değiştireceğim.

burada da konuştuğumuz gibi aracın servis geçmişine baktık ve ayrıca detaylı bir ekspertiz de yaptırdım.
önce iyi haberler. mekanik aksam çok iyi durumda. aracın altında hatta tampon eteklerinde ya da spoylerlerde bile çizik yok. bizler gibi hondacı bir eksper tanıdık bulduk. sağolsun belki bir saat inceledi. Servis de aynı bilgiyi vermişti aslında ama o açıdan rahatladım ama zaten pek beklemiyordum. sürüşte hiç bir sorun hissetmemiştim.
iki parça boyası vardı tampon dışında. sol arka kapı ve çamurlukta. onların da büyük olasılıkla çizik gibi basit birşey kaynaklandığını öğrendik. çok küçük kısımlarmış ve hemen hiç çekiçlenmemiş ama benzin kapağı değişmiş mesela. benim kötü boya işçiliği dediğim yerlerin hemen hepsi fabrika hatası çıktı. uzatmayayım, hiç sevmediğim halde ön kaputa kalın folyo yaptırdım. (her an söktürebilirim, hiç sevmiyorum)
kötü haber ise vava detaylı foto paylaştı. aracın o hasarı varmış ama fotoğraftan anlaşılmıyor. o yüzden bilerek almış durumdayım. dert etmedim çünkü asıl derdim kaporta filan değildi. hele plastik tampon çok da tınn. ancak o parçanın fiyatı 4300 liraymış. en son sanırım doksanlarda gittiğim 2002 stop vardı. tabi artık şaşmazda. oraya gittim ve tamir edildi. fotoğrafta bazıları görünen tampondaki yara bere de taşlandı. onu da boyatacağım zaten. boyasız maliyeti 500 lira. hem iyi hem de boş boyacıyı son anda buldum. fiyat almadım ama yarın alacağım randevulaştık.
diğer kötü haber ise eksperin gösterdiği fabrikasyon boya hataları. valla yıllardır böylesini görmemiştim. gerçekten rahatsız oldum. fonksiyon olarak pek sorun yok ama biraz pimpirik biri olarak bilmek bile rahatsız edici.

Geri