Havalar ısındığında Arıza lambası yanıyor

Aracınız
Civic FC5 2018
Herkese merhabalar. Bugün foruma yeni üye oldum ve gerçekten çok yararlı bilgiler paylaşılıyor. 2018 Temmuz ayında Civic zevk Elegance FC5’i İstanbul Marmara bayisinden satın aldık. Açıkçası 2009 model (kasa ismini bir türlü aklımda tutamıyorum) premium düz vites kadar memnun değiliz ama, gerçekten dikkat çekici bir araç. 45.000 km de. Asıl sormak istediğim havalar ısınınca genelde bunu yapıyor. Arıza lambası yanıyor ve gösterge üstünde ki gri ışıklar hareket halindeyken gazdan ayağımı çekince yeşile dönmüyor. Bunu geçen yaz 2 kere İstanbul-Çanakkale arasında yaptı. Ertesi sabah motor soğuyunca söndü. Dün de İstanbul’da havalar ısınınca iş çıkışı çalıştırdım 10 km gittim yine yandı ve eve geldiğim de yanıyordu. Akşam tekrar bir yere giderken arıza lambası yandı. Fakat bu sabah sönmüştü. Ciddi bir problem olacağını düşünmüyorum. Ama sebebini de merak etmiyor değilim. Bakımlarını zamanında yaptırıyoruz sistem ne değişmesi gerekiyor diyorsa değişimlerini yaptırıyoruz. Gerekirse servise de götürürüm cihaza bağlattırırım ama kullanıcı yorumlarından belki başına gelen varsa paylaşabilir mi?

Geri