HGS etiketi almadan geçiş yaparsak ne olur?

Ad Soyad
Talip Avcı
Aracınız
Civic FD6 2007
Yeni aracımda HGS etiketi yok, kaçak geçip 15 gün içerisinde cezasız ödenebiliyor diye duydum, doğru mu acaba? İlla almama gerek var mı? Çok sık kullanmıyorum.

Aracınız
Civic FB7 2015
Yeni aracımda HGS etiketi yok, kaçak geçip 15 gün içerisinde cezasız ödenebiliyor diye duydum, doğru mu acaba? İlla almama gerek var mı? Çok sık kullanmıyorum.

Ödenebiliyor ilgili sayfadan sorgulama yapıp kurum sayfasından ödeyebiliyorsunuz. Sayfada hgs ile ilgili uyarı yapılmış illa etiket alın diyor. Geçen yıl babamın aracı için burdan ödemiştim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Etiket ücreti 2022 için 15 TL ben olsam ptt ye, eğer bankam veriyorsa bankama gider aracıma hemen bir hgs etiketi tanımlatırım içerisine de 50.00 TL yükletirim. Zaten tanımlayınca da sistem kaçak geçişi normal geçiş olarak etiketin bağlı olduğu hesaptan alır.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
10 gün önce aracımı istanbuldan aldım. HGS siz olarak geçiş yaptım. 15 gün içerisinde sattığım aracın HGS'sini kendi aracıma aktararak bakiye yükledim. Yaptığım geçişi kendiliğinden almış. 15 gün süreye dikkat edin. Bir problem yaşamazsınız

Ad Soyad
mehmet ersöz
Aracınız
Civic FC5 2020
Osmangazi köprüsünde ve Eskişehir'den-Bursa-Çanakkale güzergahında otoyolunda hgs' siz olarak geçişlerde; gişe-turnike öncesi durup sol taraftaki butona basıp karekotlu fiş alınıyor ve onbeş gün içinde kredi kartıyla ödeyebiliyorsunuz. Hgs'niz olup da geçişte okunmayıp bariyer kalkmazsa yine aynı butona basarak makbuz alınıyor hgs'nize onbeş gün içinde para yüklediğinizde ödeme otomatikman yapılıyor. Hgs'de zaten paranız vardıysa eski hgs'yi okumadıpında da aynı yol izleniyor bir iki gün içinde hgs otomstik olarak ödemeyi yapıyor.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri