Honda Civic 1.6 ES 2002 model Lovato Yakıt Sistemi ve Yakıt Tüketimi

Merhaba,
Aracım Honda Civic 2002 model otomatik vites 1.6 ES. 2 ay önce aldım. Yakıt Sistemi lovatodur. Aldığım günden beri yakıt tüketiminden hiç memnun değilim. Hergün işe gidip geliyorum. 3 ustaya götürdük gaz ayarı için 0.42~0.53 kuruş yakıyor. 1 depo ile (40lt alıyor) 223 km yol gidiyor. Lpg 'nin Litresi 3 TL den alıyorum. Bujileri değiştirdiler. Subap ayarında problem yok dediler. Bu aracın bu kadar yakması normal mi? Yakıtı düşürmek için ne yapmalıyım? Acil önerilerinizi bekliyorum.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=15491]Yahya Akkuş[/MENTION] Yakit tuketimi fazla.
Aracin yakitini subap ayari buji hava filtresi lpg ayari vs. Etkiler.
Kullanim tarzi sakin mi agresif mi
Hesaplamayi nasil yapiyorsun

Son düzenleme:
Ben de 2005 otomatik var dostum. Otomatik olunca birgünü diğerini tutmuyor neredeyse. Lpg yi ortalama 3 ten aldığımı varsayarsak 50 tl ye bir 134 bi 140 bi 150 gitti depoyu fulledim 115 tl ye bi 280 gitti bi 475 km :)) şehir içi , otomatik araba kullanım usulleri , klima vs. Etken çok fazla... Ben en çok 0.38 kuruş gördüm. 2 defa ben de baglattim hiçbir sorun yoktu. Biniyoruz Besmele çekerek ;)

Lenovo A7000-a cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

myna

0
3.18 den aldığım zaman uzun yolda 29 Kr yakıyodu 1 depo ile 480 e yakın gittim ki klima açıktı benim araba da mı sorun var acaba

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba,
Aracım Honda Civic 2002 model otomatik vites 1.6 ES. 2 ay önce aldım. Yakıt Sistemi lovatodur. Aldığım günden beri yakıt tüketiminden hiç memnun değilim. Hergün işe gidip geliyorum. 3 ustaya götürdük gaz ayarı için 0.42~0.53 kuruş yakıyor. 1 depo ile (40lt alıyor) 223 km yol gidiyor. Lpg 'nin Litresi 3 TL den alıyorum. Bujileri değiştirdiler. Subap ayarında problem yok dediler. Bu aracın bu kadar yakması normal mi? Yakıtı düşürmek için ne yapmalıyım? Acil önerilerinizi bekliyorum.
Yaktınız hiç normal değil. Başka yapılabilecekler. Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, lpg filtresi. Araç lpgde kaç km. Yapmış. Lpg Enjektörleri kontrol edin. Teker hava basıncı. Araç life kaldırıp telerler rahat dönüyor mu test edilebilir. Kullanım alışkanlığınız.
Arıza ışığınız yanıyormu?
Benzinde kullanıp ne kadar yakıt harcıyor lpg ile kıyaslanabilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Yaktınız hiç normal değil. Başka yapılabilecekler. Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, lpg filtresi. Araç lpgde kaç km. Yapmış. Lpg Enjektörleri kontrol edin. Teker hava basıncı. Araç life kaldırıp telerler rahat dönüyor mu test edilebilir. Kullanım alışkanlığınız.
Arıza ışığınız yanıyormu?
Benzinde kullanıp ne kadar yakıt harcıyor lpg ile kıyaslanabilir.

Arıza ışığı yanıyor. Oksijen 1 hatası var dediler. Hava filtresi de değişti. Yağ filtresine baktırmam lazım. Teker hava basıncına gelince önler sürekli aynı 31-32 bar geliyor ama arka tekerlerin basıncı değişiyor. Aracı life kaldırıp baktırmadım. Ona da baktırayım. Aracın muayenesi yaklaştı zaten. Benzin kıyaslamasını da yapalım bakalım. Önerileriniz için teşekkür ederim.

[MENTION=15491]Yahya Akkuş[/MENTION] Yakit tuketimi fazla.
Aracin yakitini subap ayari buji hava filtresi lpg ayari vs. Etkiler.
Kullanim tarzi sakin mi agresif mi
Hesaplamayi nasil yapiyorsun

Sübap ayarında problem yok dediler. Bujileri de yeni değiştirdim. Kullanım tarzı da çoğunlukla sakin ama bazen ani çıkışlarda yapabiliyoruz trafiğin durumuna göre. Hesaplamayı da şöyle yapıyorum. Gaz bittiğinde ötmeye başlıyor. Benzine alıp devam ediyorum. Full gaz alıyorum tekrar gaza geçip km yi sıfırlıyorum. Nerede ötmeye başladı hemen gözlerimi km ye dikiyorum. Hemen hesaplama yapıyorum. Bazende öttüğünde 50 tl lik alıyorum. Tekrar ne zaman gaz bitti diye öterse km ye bakıyorum.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=15491]Yahya Akkuş[/MENTION] son zamanlarin konusulan konusu AFR ayarı. Eskisehirde ikamet ediyorum fakat burda bu ayari yapan hatta ne oldugunu bilen bir yer yok. Yaptirmanizda fayda olabilir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arıza ışığı yanıyor. Oksijen 1 hatası var dediler. Hava filtresi de değişti. Yağ filtresine baktırmam lazım. Teker hava basıncına gelince önler sürekli aynı 31-32 bar geliyor ama arka tekerlerin basıncı değişiyor. Aracı life kaldırıp baktırmadım. Ona da baktırayım. Aracın muayenesi yaklaştı zaten. Benzin kıyaslamasını da yapalım bakalım. Önerileriniz için teşekkür ederim.
Bence sizin asıl sıkıntınız oksijen sensörü. 1. Sensör aracın yakıt ve çekiş gücünü çok etkiler. Orjinal olarak değiştirin. Sonra beyne reset attırın. 150 km. Benzinde kullanın aracın yakıt haritası otursun. Sonrada güzel bir lpg ayarı ile değerleriniz normale döner diye düşünüyorum.

Geri