honda civic FD6 yağ seviye sensörü ikazı

Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaşlar aracım 2011 FD6 Otomatik vites..Aracımda sarı motor yağı lambası ( yağ seviye) sürekli yanıp sönüyor..Motor yağının seviyesi iyi dediler. Bilgisayara bağladılar baktılar yağ seviye sensörü arızası veriomuş.Sensörü çıkarıp yıkadılar sonra tekrar taktılar ancak aynı hata devam ediyor. Özellikle şehirlerarası uzun mesafede çıkıyor,şehiriçi ikaz pek vermiyo.Yetkili servis sensör için 5 bin lira fiyat verdi. Nasıl bir çözüm olabilir acaba yardımcı olabilir misiniz?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Teşekkür ederim buna göre seviye takibini daha iyi yapabilirim artık.
Yağ ekleme aceleye gelmiş gibi anladım. Eğer ekleme yapılacak ise hangi motor yağını kullanıyor iseniz aynısından kullanmanız en uygunudur. Başka marka hele hele başka numara yağ eklenirse önceki yağın kimyasalını bozabilir. Fazla yağ ise motoru boğar.

Aracınız
Civic FD6 2011
Yağ ekleme aceleye gelmiş gibi anladım. Eğer ekleme yapılacak ise hangi motor yağını kullanıyor iseniz aynısından kullanmanız en uygunudur. Başka marka hele hele başka numara yağ eklenirse önceki yağın kimyasalını bozabilir. Fazla yağ ise motoru boğar.
Evet uzun yolda olduğumuz için biraz korku ile aceleye geldi. Önceden hangi marka hangi kalınlık kullanıldığını bilmiyorum. Periyodik bakımına bin km kaldı muhtemelen ağustos başı yaptırıcam o zaman komple yağı değiştirmek en mantıklısı değil mi. Hangi marka hangi kalınlık benim takibime girmiş olur hem.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet uzun yolda olduğumuz için biraz korku ile aceleye geldi. Önceden hangi marka hangi kalınlık kullanıldığını bilmiyorum. Periyodik bakımına bin km kaldı muhtemelen ağustos başı yaptırıcam o zaman komple yağı değiştirmek en mantıklısı değil mi. Hangi marka hangi kalınlık benim takibime girmiş olur hem.
Bakım yakın olması güzel bir durum. Genel olarak Fd6 kasa için forumda tecrübe edilmiş fiyat - kalite yağı Motul 5w30 eco nergy'dir.

Ad Soyad
Tugay koca
Aracınız
Civic FD6 2009
Arkadaşlar selam uzun süredir sarı yağ lambası yanıp sönüyordu (yağ seviye sensörü arızası) , aracı biraz sıkıştırıp yüksek devirde kullandıktan sonra olmuştu. Honda Performans gibi yerlere gittiğimde yağ seviye sensörü arızalı önemli birşey değil bi önceki kasada bu sensör yok bile gibi sözlerle beni çözümsüz bıraktılar. Yinede değiştireyim dedim fiyatı 3000 TL civarı dediler ancak bana mantıklı gelmediği için parçayı almadım. yağ lambasının sürekli yanıp sönmesi ve buna bağlı motor arıza lambasının yanması can sıkan bir durumdu benim için. En son araçtan ve elektrikten orta düzey anlayan bir arkadaş kaput altındaki 15 numaralı sigortayı ölçtü ve sigortaya elektrik gelmediğini gördü. Yanındaki 7.5 amper sigortadan köprü yaparak elektrik verdi ve sorun çözüldü. Bazen ufacık sorunları ustalar uğraşmadan geçiştiriyor ve yanlış parça almanıza sebep oluyor. Size tavsiyem asla ustaya bırakmadan olayı anlayana kadar parça falan almamanız. Boşuna paralar akıtmaya gerek olmayabilir. Sizlerle bilgi paylaşımı yaparak belki aynı durumdan sıkıntı çeken arkadaşlar olabileceğini düşünerek yazmak istedim.
Slm aleyküm abi aynı hata bende de var banada dedi Honda servisi birde yağ basınç sensörü arızalı diye temizlediler taktılar tekrardan yavaş kullandığında kısa mesafede yakmıyor uzun yolda aracı sıkıştırınca sarı lamba yakıyor arıza sigortadan mı kaynaklı acaba

Geri