Honda civic fk7 hb fren balata önerisi

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Servis ön arka takıma 1400 tl civarı fiyat veriyor. Dışarıda 400 tl artı 100 tl takma masrafı desen 500 liraya hallolur yani balata bu malzemesini iyi aldıktan sonra servise taktırıp 1000 tl fazla vermek mantıklı gelmiyor bana.
Ön balatalar daha çok çabuk biter ama ustaya kontrol ettirin ne kadar gideğini bilirler az çok bunun değişmesi için bir matematik yoktur. Bitme durumuna göre değişeceksiniz illa ön arka beraber olsun demeye gerek yok yani.
Benim 16 ay oldu aracı 35 bin km geçtim ama balatalar bitmedi yani uzun yol şehir içi sürüş tarzı vs etkiliyor.

Buraya da bir update geçeyim.

Aşağıdaki balataları alıp özel serviste değişim yaptırdım.
Balataların bana toplam maliyeti 235 ön +110 arka = 345
Ön diskler torna + takma işlemi = 250
Toplamda 595 liraya mal oldu.
Henüz yeniler tam yavaşlama anında ses yapıyorlar ama zamanla kesilecektir diye ümit ediyorum.
Apatech marka arka balatalar her ne kadar aklımda soru işareti oluştursada, piyasada başka arka balata seçeneği yok maalesef.

Ön Balata
Arka Balata

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İlk defa Honda orjinal balatasının 15binde bittiğini duyuyorum :)
Uzun dönem kullanım tecrübeniz hakkında bilgi verirseniz de sevinirim, orjinalin 15bin dayandığı kullanımda Ferodo kaç bin km. dayanacak merak ettim :)

Son düzenleme:
İlk defa Honda orjinal balatasının 15binde bittiğini duyuyorum :)
Uzun dönem kullanım tecrübeniz hakkında bilgi verirseniz de sevinirim, orjinalin 15bin dayandığı kullanımda Ferodo kaç bin km. dayanacak merak ettim :)

konuyu açan ben değilim hocam.
ben 30000 de değiştirdim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

arkadaşlar, var mı balata değiştiren? Hangi marka, ne kadara taktırdınız?
Blueprint marka öneririm .internetten biraz araştırın .diğer markalardan biraz daha iyi.orjinal olan nissin marka ama bulmak zor.sadece balata lazımsa bir kişi önerebilirim ama disk üretimi yok

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Ben orjinallerden sonra valeo taktım, 30bin geçti iyi ve memnunum ses vs de yok bitme durumu da yok. Öneririm.

Blueprint marka öneririm .internetten biraz araştırın .diğer markalardan biraz daha iyi.orjinal olan nissin marka ama bulmak zor.sadece balata lazımsa bir kişi önerebilirim ama disk üretimi yok

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

hocam alma arifesinde bayağı araştırdım FK7 için blueprint geleceğini ancak henüz tedarik edemediklerini söylediler. sanayide de birçok yere sordum onlar bile emin değil hangisinin uyumlu olduğundan. şaşi no dan zaten bulamadılar, çıkarttırın balatayı getirin bakalım dedi birkaç yer.
Sizin önereceğiniz yer neresi acaba?
Zamanla apatech için yorumlarımı da eklerim yine.

Ben orjinallerden sonra valeo taktım, 30bin geçti iyi ve memnunum ses vs de yok bitme durumu da yok. Öneririm.

İsmail hocam, sizin araç fb7 sanıyorum.
Problem FK7 için seçeneklerin olmaması aslında. Hatta diskleri sordum onlara hiç yok dediler. Şu an için ya yurtdışından getirilecek yada yetkili servisten orijinal alınacak gibi gözüküyor.

Aracım şu an 34 bin km ve 20 bin km arka Balatalar bitti serviste değiştirdim 800 tl vermiştim sanırım hatırlayamadım şu an da da ön Balatalar su koyuverdi yakında onları da değiştircem muhtemel yine servise gidecem ama gerçekten çok çabuk bitiyor sanırım çok sert kullanan biriyim aldığımdan beri 8.7 altına inmedi yakıt hiç hep seri gaz sert fren ustaya sordum serviste neden erken bitti diye ilk söylediği sert mi kullanıyorsun oldu bir güvenlikten bahsetti her sert viraja girdiğinde kendi kendine fren yapıyormuş bu alet ve balatayı bitiriyormuş ikna oldum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri