Honda Civic Hatchback e:HEV

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yeni FE kasada beklediğim esas bu araçtı ama geçen yıl hibrit sistemin 2.0 oldugu belli olmuştu ve alıcı listemden çıkmıştı, açıkçası 2.0 motor güç ile tasarrufu çok güzel kombine ediyor ama ülkemizin şu koşullardaki piyasasında vergizede görünüyor.
Umarım ilerleyen yıllarda akli başında bir yönetim saçma sapan 1600 cc vergi baremini ortadan kaldırır.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Bu konuda bence Honda epey geri kaldı. Şimdiye kadar adam gibi hybrid çıkarmadı, getirdiği de öyle cezbedici değil. 4.7lt tüketim çok taktire şayan değil bence.

Hadi hybrid'te yoksun yıllardır orayı Toyota iyi doldurdu bari direkt elektrikli bir sedanla öne geç değil mi ..? O da yok... Geç olsun ama güç olmasın olayı değil bu ! Hitap ettiği pazar ve kitleye güveniyor olabilir ama devir değişimine hızlı ayak uyduramayan sıkıntı yaşar.

Toyota tam elektrikli SUV'lara güneş paneli koymuş satıyor, Honda ise yeni Hybrid HB tanıtıyor. Şaka gibi...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu konuda bence Honda epey geri kaldı. Şimdiye kadar adam gibi hybrid çıkarmadı, getirdiği de öyle cezbedici değil. 4.7lt tüketim çok taktire şayan değil bence.

Hadi hybrid'te yoksun yıllardır orayı Toyota iyi doldurdu bari direkt elektrikli bir sedanla öne geç değil mi ..? O da yok... Geç olsun ama güç olmasın olayı değil bu ! Hitap ettiği pazar ve kitleye güveniyor olabilir ama devir değişimine hızlı ayak uyduramayan sıkıntı yaşar.

Toyota tam elektrikli SUV'lara güneş paneli koymuş satıyor, Honda ise yeni Hybrid HB tanıtıyor. Şaka gibi...
Hocam Honda elektrikte teknolojik olarak dediğiniz gibi Toyota seviyesinde değil, 90lardaki o motor ar-gesi maalesef yok ama bence durumunda farkındalar, 3 ay önce Sony’nin tanıttığı Vision S konsepti üzerinde Honda markası altında gelişim ve üretimi konusunda anlaşma sağladı.

Son düzenleme:

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
@m2hamid Honda büyük ve geniş alanlarda iş yapan bir firma. Deniz, hava, kara her türlü alanda motor ve ürün üretiyor. Ancak yeniliklere ayak uydurma hızı yavaş. Geçmişte Nokia'da yenilikler konusunda yavaş ve geri kaldı. Piyasa gözünün yaşına bakmadı. Nokia sağlamdı çok. Honda da öyle. Motorları sağlam. Ancak rakiplerinin gerisinde kaldığını herkes görüyor onlar gibi. İçten yanmalı motorlara pek arge yaptığını düşünmüyorum, arge yaptığı şeyleri pek gördüğümü de söyleyemem ama eminim büyük yatırımları var ve çalışmaları yoğun. Ancak sonuç henüz görülemiyor. Otomasyonu zor bir sektör elbette ama bu konuda uzmanlaşmış bir firma üstesinden gelecektir.

Yeni NSX ile neler yapabileceklerini kısmen gösterdiler ancak asla yeterli değil. Devamı gelmeliydi hemen. Conceptler üzerinden yorum yapamam, hali hazırda rakiplerinin ürünleri pazarda satılıyor ve çok iyi özelliklere sahipler. Ürün çeşitliliği ve araçlarındaki benzersiz özellik ya da etkileyici tasarımlarla bence öne çıkacak adımlar atarak dikkat çekmeli. Bu potansiyele sahip. Bunu yapabilir inanıyorum. Bu yüzden biraz hayal kırıklığı yaşıyorum.

Aracınız
Civic FB7 2013
Vavacars iyi niyet elçisi meşhur Rolex Mahir ilk tanıtan olmuş ve fakat vavacars pek de öyle anlattığı gibi değil sanki. ? ?

Honda Civic HB Hybrid 2.0 cc motor ile hiç gelmesin daha iyi. Hybrid = Toyota lafı bence doğrudur Honda'nın yaptığı hybrid sistemi biraz farklı çalışıyor açıkçası ben parayı bu sisteme bağlamam denenmişi varken riske girilmez. ?

Geri