Honda fc5. 1.6i vtec eco buji

Aracınız
Civic FC5 2017
Slm ... arkadaşlar aracım 206.000 km yağ 0/20. Kullanıyorum ..yağ filtresi ..hava filtresi..polen filtresi. Her 10.000km değişim yaptırdım 100.000km serviste ama servis malum artık aşırı pahalı
Fren balatalrını her 50.000km. Değiştirdim
V kayışını boch aldım. 130’000km Yani burada zamanıda göz önüne alın 2 senede 1 değişim
daha sağlıklı..
Onun dışında topkapıda kazancı segman var. Kesinlikle orjinal parça satarlar tavsiye ederim..
Araçınız sadece benzinli ise 100’000km gelince değişim yapın benzin filtresi..
Yağ bakımları orta düzey bir yerde yapılabilir..sıkıntı çıkarmaz..
Buji kesinlikle ngk orjinalıni alın topkapı kazancı segman arkasında onun star honda özel servis var hem cihaza bağlatın 100-150₺ alıyorlar hem de buji değişim yağ filtreler aradan çıkar..
2 kere akü değişim oldu ..ilk sıkıntı 100’000km servis garanti dedi değişti ..ikincisi aküde 170.000km kendim değiştirdim...
Üst kapak sökülünce şimdi subab ayarları yapılcak..
Aracınız lpg ise de brc servislerinde 10’000km gaz filtre değişim yaptırın 80₺ oda. Ordada bilgisayarda kontrol ettirin enjeksiyonlarını...
Birde hocam arada bir yağ kontrolünü yapın kendiniz. Seviyesi vs..
birde antifiriz suyunu.
bu basit bakımlarla HONDANIZ. RAHAT 650’000 -km görür ... bunu normal bir yapamaz. Kazasız günler

Aracınız
Civic FC5 2017
Sahte buji hususu forumda daha önce uzun uzun konuşuldu ve ben dahil birçok kişi riske girmemek adına biraz pahalı olsa da buji gibi uzun süre dayanabilen parçaların mümkünse yetkili servislerden alınmasını tavsiye ediyoruz. Piyasa maalesef imitasyon yani sahte parça kaynıyor.
Kazancı segman topkapıda sanaidem kesinlikle orjinal nakitte 500-550₺. Bu tarihlerde doviz kuruna bağlı hocam ama orjinal

Geri