Honda mutluhan airbag için gelin çağırisi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
merhabalar arkadaşlar 2009 fd6 sahibiyim.araci 2017de sahisdan aldım.bir süredir Honda mutluhan telefon numaramı bulmuş .ücretsiz airbag gazlarini değiştirelim diye mesaj atıyor .ayni araçtan arkadasdada var onada evine yazılı olarak yollamışlar gelin diye
ve arkadaşın demesine göre gitmezsek trafikden men edilecek dir .dedikoduları dönüyor bilen varmıdır illa gitmez sek men mi edilecek sonuçta bu benim hatam deil 11 yaşında araba beni zorla gitmeye mahkum edemez diye düşünüyorum bilgisi olan aydinlatabilirmi

Redmi Note 6 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Kanuni bir zorunluluk yok, @UK61 hocamın dediği gibi Honda ilerde bir kaza anında airbag şişince yüzünüze metal şarapnel parçaları saplanıp ciddi/geri dönüşü olmayan yaralanma veya ölümcül sonuç durumunda sorumluluk kabul etmemek için kendini garantiye alıyor, size bu hususta ücretsiz değişim yapabileceğiniz bilgisini veriyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@Ahank düzenleme yaptım.
@m2hamid hocam resimler insanı çok incitiyor. En kötü sonucu değilde, şişiricileri değiştirip daha olumlu olan sonucu düşünelim. Zaten ücretsiz hallediliyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merak edenler için şu videolara mutlaka gözatsınlar, yanlız benim aklımı karıştıran nokta Amerika'da sıkıntılı kazalar ilk olarak Civic ES7 kazadaki kasada ortaya çıkmıştı, bildiğim kadarı ile ülkemizde genelde FD6ların airbag şişiricileri değiştirildi.

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@Ahank düzenleme yaptım.
@m2hamid hocam resimler insanı çok incitiyor. En kötü sonucu değilde, şişiricileri değiştirip daha olumlu olan sonucu düşünelim. Zaten ücretsiz hallediliyor.

Açıkçası Honda ülkemizde değiştirmiyorum dese olası sakatlanmaların ispatlanabileceğini de pek düşünmüyorum, bu açıdan bence Türkiye'de Honda bu parçalara sahip araçların peşinden koşarak gerçekten iyi çalışıyor, tabi hukuki sorumluluğunda bilincinde olarak :)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merak edenler için şu videolara mutlaka gözatsınlar, yanlız benim aklımı karıştıran nokta Amerika'da sıkıntılı kazalar ilk olarak Civic ES7 kazadaki kasada ortaya çıkmıştı, ülkemizde ise sadece FD6ların airbag şişiricileri değiştirildi.
Es7 kasalarıda çağırdılar. Ama Ek kasalar çağrıldı mı bilmiyorum.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic ES7 2003
Es7 kasalarıda çağırdılar. Ama Ek kasalar çağrıldı mı bilmiyorum.

Bende 2003 es7 var birkaç yıl önce aynı durum için çağrıldım gidip değiştirttim. Bu sene tekrar çağırdılar aynı işlem için tekrar değiştirdiler.

RMX2030 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bende 2003 es7 var birkaç yıl önce aynı durum için çağrıldım gidip değiştirttim. Bu sene tekrar çağırdılar aynı işlem için tekrar değiştirdiler.

RMX2030 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Enteresan bir olay olmuş. Sisteme kaydınız düşmemiş gibi tekrar çağırmışlar. Ben bir kez gittim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hukukcu degilim ama trafikten men olabilir, honda gidip ticaret bakanligina sikayet edebilir.

Arabayi birak her sene bazi kettle,utu,firin gibi aletler bakanlik tarafindan incelenip kullaniminda tehlike bulunup satistan men ediliyor.
Bunlarin listesi yayinlaniyor.

Ben araci garajda yatiriyorum diyebilirsiniz ama sonucta bakanlik o aracin yatip yatmadigini takip etmek zorunda degil.
Hava yastiginin garajda patlamayacaginin da bir garantisi yok.
Bu yuzden bakima girmeyen tum fd6'lari kara listeye sokar olay biter.

Geri