Honda Servis Sorunsalı

Aracınız
Ben FB7 için şimdiye kadar yağçarsisi satıcısından (n11, hepsiburada ve gittigidiyor’dan satıyor, en uygun olacak şekilde herbirinden kampanya dönemlerinde aldım) hep Motul kullandım ve şu aşamada bir sıkıntı ile karşılaşmadım, güvenilir satıcıdan almak kaydıyla Mobil, Shell ve Liqui Moly’ninde iyi olduğu düşüncesindeyim. Bu konuda yağ tercihleri konusuna bakmak faydalı olacaktır.

Sahte yağ ile uğraşmamak için en garanti yöntemin, internetten ilgili yağ firmasının sitesinde bayiler kısmından satıcı firmayı bulup direk bayiden temin etmek olduğunu düşünüyorum.
Motulun kendi sitesinden de direk alabilirsiniz orjinal yağı.

Aracınız
Civic FB7 2013
Bende de 2013 Civic var. 110 binde. Bakımlar geriden geldiği için 100 bin bakımı olarak bakacaklardı. Aydın Honda Yıldırımlara gittim.

Eskiden 2010 model civic varken sanayiye bakıma gittiğimde 300-400'e çıkardım. Aynı bakımı yetkili servis 1500 liraya yapardı da iskonto falan belki 1000 liraya düşerdi bakım kampanyası varsa. Şu an sanayi 1000 lira. Yetkili servis 1490 lira. Hatta yetkili servis daha da ucuza geliyor, çünkü lpg bakımını da yapıyor. 150-200dür şu an lpg bakımı dışarıda. Onu da düşersen sanayiyle yetkili servis arasında 300 lira fark kalmış. Dışarıda yaptırmaya değer bulmadım.

- Geçen sene V kayışı daha gider demişti. Bu sene değişir diye düşündüm. 1000 lira fiyat verdiler. Ancak baktıktan sonra gerek yok, daha gider dediler. Çatlak falan yokmuş.
- Yakıt filtresini çıkarmış sistem, değişmesi lazım diye. Geçen sene de değiştirmedim, bu sene de değiştirmedim. LPG'yle kullanıyorum sürekli. Seneye inşallah. Şu an 1450 lira dediler.
- Balataları seneye bırakalım demişlerdi geçen sene. Ön balatalar 1030, arkalar 1110 dediler. Baktıktan sonra arkalar sağlam, önleri değiştirelim dediler.

Yani periyodik bakım + ön balatalarla 2500'e çıkacağım bu sene. Yıldırımlarda sevdiğim şey, balatalar ve v kayışı için ısrar ediyorum, geçen sene arabayı aldığım zamanda da dedim en ufak bir şey varsa değiştirelim diye. Kaktıralım kafasında değiller. Daha gideri varsa sonraki seneye bırakıyorlar. 4 bine çıkacağım derken 2500'e çıkacağım.

Ad Soyad
ali onur aktepe
Aracınız
Civic FC5 2018
Selamlar, öncelikle bosch'un sileceği orjinalden çok daha iyi 2 önce ben değiştirdim.

Servis konusuna gelirsek; 1.5 ay önce 70bin bakımı için İstanbul/Ataşehir-Damla Honda'ya gittim birkaç şikayetim vardı ve belirttim şikayetlerimi. En önemli şikayetim klimadan gelen kötü koku idi. Arabayı bıraktım beni 1 saat sonra aradılar ve "aracınızın klima kanallarını temizleyelim şu anda kampanyamız var vs" diye. çözüm olacaksa yapalım dedim ve arabayı teslim aldıktan 15 gün sonra kötü koku tekrar başladı. 2 gün önce tekrar servise gittim ve bana abi polen filtresinin değişmesi gerekiyor dediler. Aklım almadı nasıl böyle birşey yapabilirler. 15 gün önce geldiğimde niye kontrol etmediniz dediğimde bana abi sistem göstermedi diyor. Üstüne üstlük 400 tl para aldılar.

Bu andan itibaren servis ile ilişkimi kesmiş bulunuyorum. Servisler insanları sadece ve sadece yolunacak kaz olarak görüyorlar. Sizlerin de özellikle Honda-Damla ya gitmemenizi öneririm.

Benim nacizane fikrim bosch servislerinin daha mantıklı olduğu yönündedir.

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Dün de bana aracım 2018 olduğundan bu ay kampanya varmış diye mesaj geldi.Bu ay 70.000 km ye denk gelirse bir fiyat alacağım.

Bende silecekleri sadece lastik olarak değiştirdim.165 TL ödemiştim.

Honda Damlaya bende gidiyorum.Klima sistemi evet o saçma işlem için gereksiz bir fiyat,keşke yaptırmasaydınız,olmazsa ücret ödemem deseydiniz.Benim eski pejo da sprey i bedava verip,işlemin nasıl yapılacağını anlatıyorlardı.

Aracınız
Civic FB7 2013
Selamlar, öncelikle bosch'un sileceği orjinalden çok daha iyi 2 önce ben değiştirdim.

Servis konusuna gelirsek; 1.5 ay önce 70bin bakımı için İstanbul/Ataşehir-Damla Honda'ya gittim birkaç şikayetim vardı ve belirttim şikayetlerimi. En önemli şikayetim klimadan gelen kötü koku idi. Arabayı bıraktım beni 1 saat sonra aradılar ve "aracınızın klima kanallarını temizleyelim şu anda kampanyamız var vs" diye. çözüm olacaksa yapalım dedim ve arabayı teslim aldıktan 15 gün sonra kötü koku tekrar başladı. 2 gün önce tekrar servise gittim ve bana abi polen filtresinin değişmesi gerekiyor dediler. Aklım almadı nasıl böyle birşey yapabilirler. 15 gün önce geldiğimde niye kontrol etmediniz dediğimde bana abi sistem göstermedi diyor. Üstüne üstlük 400 tl para aldılar.

Bu andan itibaren servis ile ilişkimi kesmiş bulunuyorum. Servisler insanları sadece ve sadece yolunacak kaz olarak görüyorlar. Sizlerin de özellikle Honda-Damla ya gitmemenizi öneririm.

Benim nacizane fikrim bosch servislerinin daha mantıklı olduğu yönündedir.

Sansürcü sarı renkli DHF da Sami Abi Honda Damla hep çok iyi derdi bana uzak olmasa bende oraya gitmeyi düşünmüştüm hatta 5 sene içinde orası da bozulmuş demek ki tuhaf. Birde şu motor yağını kendisi alıp servise gidenler orada sorun yaşamıyor mu aldıkları 4 lt yağ ama Honda servisi 4.2 lt bastık diyor her bakımda :)

Aracınız
Civic FB7 2013
Bakım sonrası uzun yolu yaptım 5.5 lt ile yolu tamamladım ama ara kullanımlar ile 5.8 lt ye çıktı şu an. Fakat klimayı açtığımda sanki böyle bir koku değil de tuhaf bir hava üflüyor gibi geldi klima bakımı da yapılmıştı hava filtresi de değişmişti bende hava menfezlerine limon kolonyası sıktım belki düzelir diye sizce ne olmuş olabilir ?

Geri