Honda TR kampanya

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Cuma günü FD6 için buji ve yakıt filtresini değiştirdim.
15 haziranda bujiye %50 den fazla zam gelmiş, kavga-dövüş zorla eski fiyata yakına indirdim.
Buji + yakıt filtresine 2.400-TL verdim Kayseri- İnciroğlu'nda.
Bana yakıt filtresi 3.000 dedi fren hidrolik 1.400 dedi yok istemiyorum dedim aynı kayseri inciroglu, hep müşteriyi ütme peşindeler hondanında bu dezavantajı var iyi hoş sorunsuz ama servise bir girdin mi muck muck yani.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Bana yakıt filtresi 3.000 dedi fren hidrolik 1.400 dedi yok istemiyorum dedim aynı kayseri inciroglu, hep müşteriyi ütme peşindeler hondanında bu dezavantajı var iyi hoş sorunsuz ama servise bir girdin mi muck muck yani.
Araç garanti kapsamındaysa yakıt filtresinde öpüyorlar hocam.

Fc5 2021,40 bin bakım şanzıman yağı ve polen filtresi dahil 3850 fiyat aldım sübap ayarı vs de yapılıyormuş tüm gün kalacakmış araç serviste
Daha uygun fiyat alan varmı bu günlerde ?polen filtresi muadil takmayı teklif etti 200 tl ucuz

Aracınız
Civic FB7 2015
O zaman 1 yıl daha bakımı bayide yaptırmak lazım kampanya dahilinde 1840 tl dediler ama bana pek kampanyalı gibi gelmedi, önceki bakım 22.000 de yapıldı aracı fazla kullanmıyorum şuan 25.000 de kapalı garajda duruyor hava filtresini değiştirmeyin dedim (malum 300 tl felan) olmaz dediler

Çıkan hava ve polen filtrelerini isteyebilirsiniz. İkisi de henüz 3 bin km'de oldukça temizdir. Servisten çıkınca kendiniz eskileri takıp yenilerini de diğer bakıma saklayabilirsiniz, böylece sonraki bakımı yetkili servis dışında yaptırırsanız, bu iki filtrenin maliyetinden kurtulursunuz. Tekrar yetkili servise bile gidecek olsanız elinizde yine bir sonraki bakım için temiz yedek filtreleriniz olur.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok

Normalde bakım için servise gitmiyorum.
Motor yağını Motul alırım hep, filtreleri de Mann, Blueprint vs alıp sanayide Honda ustasına taktırıyorum, hem uyguna geliyor hem de kaliteli malzeme kullanıyorum.
Buji, yakıt filtresi, şanzıman yağı ve filtresi gibi kritik parçaları servisten alıyorum. Bu kez işçilik dahil uygun olunca serviste yaptırdım yoksa servise gitmem, gereksiz pahalı.
Hatta elimde alet vs olsa motor yağını ve filtresini de değiştiririm. Hatta burada subap ayarını kendisi yapanlar bile var. O kadar kendime güvenmiyorum. Geçen ay subap ayarını 250-TL ye yaptırdım.

Şuan sadece direksiyon kutusundan çok fazla ses geldiği için yaptırmayı düşündüğüm o var, onun da maliyeti 1.500-TL diyorlar. Onun dışında bir sorun çıkmazsa rutin bakımla sürmeye devam.

Geri