HONDA ve LPG

Hondanıza ne zaman lpg taktınız ?
Kaç km yol yaptınız ?
Sorun yaşadıysanız ne sorunlar yaşadınız ?
Honda’nın lpg uyumu şehir efsanesi mi ?

İphone 11 Pro Max cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi

Aracınız
2013 model 110.000 dir LPG de. 90.000 de afr ayarı yaptırana kadar hiç ışık yakmamıştı. Bu ayardan sonra çok sık motor ışığı yakıp sönmeye başladı kendi kendine. Bu LPG bakımında onu da hallettik ama afr pek bana yaramadı. Şehir efsanesi olabilir afr ayarı.

Kün feyekün..

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
2013 model 110.000 dir LPG de. 90.000 de afr ayarı yaptırana kadar hiç ışık yakmamıştı. Bu ayardan sonra çok sık motor ışığı yakıp sönmeye başladı kendi kendine. Bu LPG bakımında onu da hallettik ama afr pek bana yaramadı. Şehir efsanesi olabilir afr ayarı.

Kün feyekün..
Bende tem tersi oldu. Yeni Afr ayarı yaptırdım. Araç kendine geldi. Hatta arıza lambam önceden de hiç yanmıyordu. Değerlerin hepsini 115 sabitlemişler. Rolanti dalgalanması ve stop olaylarıda yaşıyordum. Tek tek tekrar ayarladık. 1-2-3-4 viteslerde. Rolanti, alt devir, üst devir, açık ve kapalı devirlere baktık. Benzinle karşılaştırarak. Şimdi ise 90'dan 145'e kadar farkı değerlenden oluşuyor. Araç bir tık daha zevkli hale geldi. Birde bunu işin ehli yapacak. Biz bu ayarı yaparken 63 kilometre yol yapmış bulunduk. Eski ayara göre alt devirler fakirde kalmış açık sistemde çok zengine düşüyordu. Kapalı sistemi 14.5-15 arası yaptık. Açık sistemi 12.80'e kadar indik. Eski ayardan %17 oranında düzeltme yapmış olduk. Sonuç keyifler tıkır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaslar bende de 2016 fb7 var içinizde afr ayarı yaptıran oldu mu?bi arkadasım corollaya yaptırdı çok farketti diyo.aracların sibop yakmaması için afr ayarı faydalı oluyormuş,bilgisi olan paylaşabilir mi?benim lpg tüketimim de şehir içi 36-37 krş.iyi akşamlar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaslar bende de 2016 fb7 var içinizde afr ayarı yaptıran oldu mu?bi arkadasım corollaya yaptırdı çok farketti diyo.aracların sibop yakmaması için afr ayarı faydalı oluyormuş,bilgisi olan paylaşabilir mi?benim lpg tüketimim de şehir içi 36-37 krş.iyi akşamlar

Bende yaptırdım. Faydasını gördüm. Afr ayarı zaman ve tecrübe isteyen bir iş. Aracınızın lpg ayarı nasıl yapıldı bilmiyorum. Araç sürer iken stf ve ltf değerlerini takip etmeniz gerekiyor. Stf anlık değişir. Ltf ise uzun yolda değişir. Güzel ayar demek. Ltf +5 ve -5 arasında seyretmelidir. Şimdiki değerleriniz eksi ise zengin karışım vardır. Yakıt miktarı yüksek olur. Fakir ise yakıt miktarı biraz daha azalır. Fakat fakir karışım motor ısısını arttırır. Katalizörü eritir. Rampada bayılır. Bunlar kapalı döngü ayarları. Birde açık döngü var. Tam gazdaki duruma bakıyorlar oksijen sensörleri bunu okumaz. Widebant sensörü egzosa takıp görülebilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FB7 2016
Bende yaptırdım. Faydasını gördüm. Afr ayarı zaman ve tecrübe isteyen bir iş. Aracınızın lpg ayarı nasıl yapıldı bilmiyorum. Araç sürer iken stf ve ltf değerlerini takip etmeniz gerekiyor. Stf anlık değişir. Ltf ise uzun yolda değişir. Güzel ayar demek. Ltf +5 ve -5 arasında seyretmelidir. Şimdiki değerleriniz eksi ise zengin karışım vardır. Yakıt miktarı yüksek olur. Fakir ise yakıt miktarı biraz daha azalır. Fakat fakir karışım motor ısısını arttırır. Katalizörü eritir. Rampada bayılır. Bunlar kapalı döngü ayarları. Birde açık döngü var. Tam gazdaki duruma bakıyorlar oksijen sensörleri bunu okumaz. Widebant sensörü egzosa takıp görülebilir.

Ben aracı Yen'i aldım gaz ayrının daha önce yapıldığını zannetmiyorum.ilk fırsatta yaptırmak istiyorum,fakat gaz ayarı yaptırmadan direk afr ayarı mı yaptırsam acaba???

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ben aracı Yen'i aldım gaz ayrının daha önce yapıldığını zannetmiyorum.ilk fırsatta yaptırmak istiyorum,fakat gaz ayarı yaptırmadan direk afr ayarı mı yaptırsam acaba???

Afr ayarı > Normal ayar ve yol ayarınıda içine alır.
Yaptırdığınız kişiler işin ehli olsun. Montaj olarakta araç için yanlış malzeme kullanılmasın yeterli. Gaz tablonuz tektek gözden geçirilecek. Belki sizin yapabileceğiniz benzinde 50 kilometre yol alıp düzgünce bir yakıt haritasını sağlamak olur. Onun üzerine ayar yapmak çok güzel olur. Ankara'da oturuyorsanız önereceğim numara var.
Akif Tezel +905324090489

Aracınız
Civic FB7 2016
Afr ayarı > Normal ayar ve yol ayarınıda içine alır.
Yaptırdığınız kişiler işin ehli olsun. Montaj olarakta araç için yanlış malzeme kullanılmasın yeterli. Gaz tablonuz tektek gözden geçirilecek. Belki sizin yapabileceğiniz benzinde 50 kilometre yol alıp düzgünce bir yakıt haritasını sağlamak olur. Onun üzerine ayar yapmak çok güzel olur. Ankara'da oturuyorsanız önereceğim numara var.
Akif Tezel +905324090489

Ankaradayım kardeşim yaptıracağım zaman irtibata geçerim bu numarayla inş .teşekkür ederim saolasın

Aracınız
92000de FB7 Civici aldım 94binde LPG taktırdım 30bin kmdir LPGli kullanıyorum. İlk takıldığında motor arıza ışığı yanıyordu sonra taktırdığım atiker servisine gittim ayarladı daha sonra afr ayarı yaptırdım farketti ama öyle çok çok büyük bir fark olmadı. Aracımda otomatik vites yağını değiştirince ve sübap ayarı sonrası daha güzel akıcı olduğunu gözlemledim. AFR ayarı iyi ama çok büyük beklentiye girmemek gerekir düşüncesindeyim. 2. kışı geçiriyorum şimdilik bir problem yok geçen kış aküyü değiştirmiştim. LPGye uyumlu motor var Hondalarımızda.

Geri