Civic ES7 Immobilizer Hatası

Aracınız
Honda CRV
Değerli Arkadaşlar!
2002 honda civic LS otomatik aracım var.Bir ay önce sabah kalktım marşa bastım.Ancak çalıştıramadım.Marş bastığı halde çalışmadı.
1) Ekranda immo hatası gösterdi.yeşil anahtar yanıp yanıp sönüyor. Anahtacılar orjinal anahtarından anahtar kodladılar , yine olmadı.
2) Başka bir Anahtarcı immo yu iptal etti yazılım attı ancak attığı yazılım manuel için olduğu için şanjıman vuruntusu yaptı.Eski haline getirdiler ve yapamadan teslim ettiler.
3) 10 gündür oto beyinciğide aracım ancak hala çalışmıyor. Anahtar tekrar kodlandı.İmmo anteni değiştirildi.Yazılım güncellendi(???). Sigorta kutusu kontrol edildi.Kablolar kontrol edildi.

Ustanın en son söylediklerini aktarıyorum.
Aynı araçtan bulunacak parçalar teker teker denenerek hangi parçanın arızalı olduğu tespit edilecek.Beyin kopyalanıp ikizlenecek. Veya komple takım alınacak.
Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Geçmiş olsun. Çok can sıkıcı bir problem. İmmobilizer için yeni kod yazarak çalıştırmışlar bunun otomatiğini bulup neden takmadılar? Manuel ile çözüldü ise bunun üzerine yoğunlaşmak lazım diye düşünüyorum.
> Anahtar yuvasındaki sokette bir sıkıntı olabilir mi?

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Son düzenleme:
Değerli Arkadaşlar!
2002 honda civic LS otomatik aracım var.Bir ay önce sabah kalktım marşa bastım.Ancak çalıştıramadım.Marş bastığı halde çalışmadı.
1) Ekranda immo hatası gösterdi.yeşil anahtar yanıp yanıp sönüyor. Anahtacılar orjinal anahtarından anahtar kodladılar , yine olmadı.
2) Başka bir Anahtarcı immo yu iptal etti yazılım attı ancak attığı yazılım manuel için olduğu için şanjıman vuruntusu yaptı.Eski haline getirdiler ve yapamadan teslim ettiler.
3) 10 gündür oto beyinciğide aracım ancak hala çalışmıyor. Anahtar tekrar kodlandı.İmmo anteni değiştirildi.Yazılım güncellendi(???). Sigorta kutusu kontrol edildi.Kablolar kontrol edildi.

Ustanın en son söylediklerini aktarıyorum.
Aynı araçtan bulunacak parçalar teker teker denenerek hangi parçanın arızalı olduğu tespit edilecek.Beyin kopyalanıp ikizlenecek. Veya komple takım alınacak.
Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler
Dostum aracindaki şaseleri kontrol ettir şaselerin biri kopmus ise yada şase almiyorsa mars bastigi halde arac calismaz ve gostergedede anahtar isigi yanip yanip soner

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
kontak anahtarını taktığınız kontak göbeği etrafında direksiyon kolunu içinde gizli halde sargı biçiminde anten olur bu anten anahtarı okumuyor olabilir yada soketi oksitlenmiş olabilir, bu durumda anahtar ne kadar kodlansa da anahtar çipi değiştirilsede anahtarı okumadığı için çalışmayabilir, kontak göbeğindeki antenin immobilizer çipini okuması lazım,

direksiyon kolonu içindeki anteni kontrol ettirdiniz mi?

Geri