Civic EK Kadran kalibrasyonu

Ad Soyad
Cihan ALTUNÖZ
Aracınız
Civic EK
Arkadaşlar dün kadranı komple söküp led dönüşümü yaptım herşey çok güzelken araca taktıgımda farkettimki yanlış gösteriyor hız devir yakıt hararet kalibrasyonunu nasıl yapacagım bunun internette heryere baktım is ler ve ies ler için böyle bir video yok yardımcı olursanız cok sevinrim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar dün kadranı komple söküp led dönüşümü yaptım herşey çok güzelken araca taktıgımda farkettimki yanlış gösteriyor hız devir yakıt hararet kalibrasyonunu nasıl yapacagım bunun internette heryere baktım is ler ve ies ler için böyle bir video yok yardımcı olursanız cok sevinrim

Ek kasada otomatik bir kalibrasyon yoktur diye düşünüyorum.

Mantık yürütecek olursak. Ve de fd6 aracımın göstergelerini kalibre ettiğimde yaptığım işleme gelecek olursak.

Gösterge takılıyken kontağı açık konuma getirip hız ve devir ibrelerini "0" pozisyonuna gelecek şekilde sağa sola oynatmadan takın. Sonrasında kontağı kapatarak yakıt ve hararet ibrelerini de "0" pozisyonuna gelecek şekilde takın işlem tamamdır.

Altta linkini bıraktığım videoda da aynı işlem yapılıyor.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Cihan ALTUNÖZ
Aracınız
Civic EK
Ek kasada otomatik bir kalibrasyon yoktur diye düşünüyorum.

Mantık yürütecek olursak. Ve de fd6 aracımın göstergelerini kalibre ettiğimde yaptığım işleme gelecek olursak.

Gösterge takılıyken kontağı açık konuma getirip hız ve devir ibrelerini "0" pozisyonuna gelecek şekilde sağa sola oynatmadan takın. Sonrasında kontağı kapatarak yakıt ve hararet ibrelerini de "0" pozisyonuna gelecek şekilde takın işlem tamamdır.

Altta linkini bıraktığım videoda da aynı işlem yapılıyor.

Ugrasıcam tabi tşk ederim ilginiz için ama bana direk %100 bi işlem gerek :)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Ugrasıcam tabi tşk ederim ilginiz için ama bana direk %100 bi işlem gerek :)

Sanırım başka yolu yok hocam.
Bu da %100 sorununuzu çözer.
Ben yazımda yüzde oranı belirtmedim.
Mantık ve daha önce yaptığım işlemle yabancı bir YouTube kanalında yapılan işlemin videosunu değerlendirip analiz ettiğimde tecrübelerim dahilinde bunun bu şekilde yapılacağına kanaat getirdim.
Gerisi sana kalmış. Extrem %100 çözümler de bulabilirsen diğer üyeleri yönlendirebilecek extra bilgi olmuş olur. 👍

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015

Hocam ayrıca LED dönüşümü ile ilgili çalışmanıza ait resim video nasıl yaptığınıza dair detayları paylaşırsanız Ek kullanicilari için uygulamayı yapmak isteyenlere de fikir olur.

Ad Soyad
Cihan ALTUNÖZ
Aracınız
Civic EK
Hocam ayrıca LED dönüşümü ile ilgili çalışmanıza ait resim video nasıl yaptığınıza dair detayları paylaşırsanız Ek kullanicilari için uygulamayı yapmak isteyenlere de fikir olur.
fotograf hiç çekmedim bitmiş görüntüsünü çeker atarım buraya isteyen olursa özelden bilgi veririm fotograf almam için komple sökmem gerekir :)

Geri