Kaput Filmi Üzerinde Oluşan Kahverengi Lekeler

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar bir haftadır aracı yıkamıyordum, bugün aracı yıkadım kaput filmi üzerinde bir kaç noktada kahverengi lekeler oluştuğunu farkettim, film kalitesiz değil oraguard marka, ne kadar çıkarmaya çalıştıysam çıkmıyor, hiç başına böyle birşey gelen varmı bir çözümü var mıdır, kaputta bir zararı var mıdır yardımcı olursanız sevinirim. IMG_20190614_141818.jpegIMG_20190614_141829.jpeg

Lenovo K33a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Benim de kaput filminin üstünde o tarz şeyler var kuş pisliği asidik oldu mu yakıyor resmen. Zaten çok çizildi kötü görünüyor film söküp atacağım.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar bir çok yere sordum vardığım sonuç lekenin oluşma nedeni uygulama esnasında kullanılan SIVI.
Başka bir forumda değerli bir arkadaşın açıklamasını burada paylaşmak istiyorum en tatmin edici ve açıklayıcı paylaşımı bu hocamız yaptı, başka bir arkadaşın başına gelirse elinde ulaşabileceği bilgi olsun diye paylaşıyorum şu şekilde

'' Bunun sebebini söyleyeyim mi :) Filmi uygularken solüsyon sıkılıyor, bu sıvıda kükürt gibi bileşenler oluyor genellikle ucuza getirmek için. O da kuruyunca zamanla sıvı gidiyor ama kükürt gibi bileşenler gidemiyor ve sararma yapıyor.

Düzgün şekilde sökerseniz ve çok zaman geçmediyse boyada bir şey olmaz. Bu tarz filmleri yapmak mantıksız çünkü her türlü boyayı daha fazla yoruyor. Lokal boya yapılabilecek bir renkse film varken mecburi olarak tam boyaya dönüyor iş. Yani zararı daha fazla.''
Kaput filmini söktürdüğümüz an leke zaten ortadan kalktı ne kaputta nede folyoda leke kalmadı. Gerçi bu durumu filmi uyguladığımız mekana izah edemedim anladılar ama kabul etmediler.
Kaput filmi uygulaması yaptıracaksanız bu durumu göz önünde bulundurun.

Lenovo K33a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Mazda aracımıza sonax ile anlaşmalı çalışan bir firma gelip kaput filmi yapmıştı. Filmi kaputa vakum ile yapıştırdıklarını söylemişlerdi.Aracı satarken filmi sökmüştük. Gerçektende de yapışkan izi, solüsyon,leke vs hiçbirşey yoktu.
Böyle film uygulaması yapan bir yer bir daha bulamadım. Tavsiye ederim

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri